Авторизація

HomeНовиниВ РайоніЖолудську - 486 років!

Жолудську - 486 років!

( 2 Votes )

Люди і села мають свою біографію. Чотири села Великожолудської територіальної громади також її мають. Чому саме назва «Жолудськ» об’єднує ці поселення? З далекого минулого бере свій початок вона.

Так, за свідченням судового Акту Литовсько-Руської держави від 22 січня 1529 року, під час винесення судового вироку воєводі Троцькому зазначено, що при цьому «на тім праві були… князь Василь Андрійович Полубенський, маршалок господарський, державца Жолудськ».

А вже 1564 роком в документах, які зберігаються в Київському центральному архіві, датована згадка про Малий Жолудськ. В цьому році князь Олександр Чарторийський від себе і сина записав своєму служебнику Якубу Казновському на вічність маєток Жолудське Менше у Луцькому повіті з 35 осілими дворищами.

Щодо сіл Чучеве та Мостище, то письмова згадка про них як про окремі села датується 1961 роком. Але перекази старожилів свідчать, що такі назви на території сільської ради існували й раніше. Там, де зараз село Мостище, розташовувалося хутірське поселення жолудчан, вулиці якого були вимощені дерев’яними кладками – мостами, тому і назва Мостище. Походження назви села Чучеве дослідники пов’язують із давньоруськими власними іменами Чуча, Чучай.

Таким чином, історія села творилась майже півтисячоліттям. За цей час багато відбулось подій в нашім краї. В далекому і не дуже минулому появлялись та зникали поселення. Але Жолудськ вистояв. Старожили кажуть: це тому, що тут уже 400 років тому був Храм Божий, і світогляд мешканців та підвалини їх життя твердо спираються на релігійні погляди. Тож «День села» святкують в Жолудську у Храмовий «празник» та у День Подяки в христовій церкві ХВЄ, яка також має давню історію.

 Програма свята в нинішньому році була дуже насиченою. Спочатку у Домі молитві села Малий Жолудськ відбулось зібрання з подякою Христу за те, що він допомагає і наставляє у всьому. Далі всіх небайдужих запрошували до місцевої школи взяти участь у 10-му етапі відкритого районного кубкового турніру із шахів, побувати на веселих та азартних атракціонах, пограти та повболівати футболом. Бажаючі могли відвідати виїзну торгівлю із шашликами, кавою та юшкою, а також потанцювати на вечірній дискотеці із живим звуком. І, звісно ж, послухати урочистий концерт, який дарували жолудчанам аматорські колективи Рафалівського БК.

 

 
Актова зала школи у цей день була наповнена різними емоціями. Урочистості розпочались вітальною святковою службою, яку провів настоятель Свято-Покровського Храму села Великий Жолудськ протоієрей Георгій. Церковний хор побажав Жолудську «многая літа». Потім до слова були запрошені пресвітер Великожолудської церкви ХВЄ Гнат Килюшик та пресвітер Маложолудської церкви ХВЄ Віктор Шкіндер. Вони провели святкову проповідь, а хор церкви проспівав псалми. 

Після цього відбувся власне святковий концерт, в якому проводилось вшанування жолудчан. Зокрема, найстаршої жительки села Меланії Данилівни Сопронюк, якій виповнилось 96 років, наймолодшого жителя Ярослава Вікторовича Гошти, який народився 2 жовтня, жителів, які прожили у парі 50 років, – Варіона Макаровича та Надію Михайлівну Тацюків і Петра Кириковича та Ганну Петрівну Радчуків, наймолодшу пару Миколи та Оксану Озеруг, які взяли шлюб 18 вересня, найкращого господаря двору Василя Федоровича Дембовського (за рішенням депутатів сільської ради).

Ведучі святкового концерту привітали також учасників АТО: Петра Володимировича Сопронюка, Василя Петровича Мамчича, Сергія Васильовича Копищика, Миколу Миколайовича Яйченю, Костянтина Сергійовича Криштопу, які захищають Україну від зовнішнього агресора на Донбасі. Завдяки їм ми можемо проводити подібні свята.

У святковому віншуванні були названі вчителі місцевої школи та медичні працівники, які перебували і перебувають на сторожі здоров’я мешканців, а також спонсори свята – старателі села Малий Жолудськ, підприємці Валерій Арсентійович Безушко, Василь Власович Мордас, Андрій Андрійович Гутнік, Катерина Григорівна Крусь, Надія Миколаївна Бабарова і Володимир Антонович Кухарець. Завершився святковий день вечірньою дискотекою, яку відвідали як молоді, так і старші жителі громади.

Ось так шанують і творять свою історію жолудчани. Шануймо людей, які творили давню і творять сьогоднішню славу села.

Сільський голова села Великий Жолудськ Іван Красько.

 

Коментарі   

 
+10 # Гiсть 14.10.2015, 14:43
Старателі села Малий Жолудськ Мордас Василь Власович, Гутнік Андрій Андрійович, Крусь Катерина Григорівна, Бабарова Надія Миколаївна, Кухарець Володимир Антонович.
Хтось казав СБУшніки читають?
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 69 гостей на сайті