Авторизація

HomeІсторія, дослідження

Історія, дослідження

Історія храмів Володимиреччини (+ план заходів)

( 0 Votes )

Нова історична розвідка священика зі Старої Рафалівки Сергія Прокопчука про рідний край

 Від автора

Дорогі друзі! Нарешті побачить світ моя невеличка праця історичний нарис "Святині рідного краю. Православні храми Володимиреччини». Це історичне дослідження про 8 храмів пам’яток архітектури Володимиреччини.

 

Станція "Лось" (+фото)

( 1 Vote )

Ми з любов’ю писали про нашу знамениту царську стареньку вузькоколійку. Розповідали про родину Олександра та Людмилу Мельників з Антонівки, які заснували оригінальний музей «кукушки-вузькоколійки» під відкритим небом, що знаходиться на території депо ст. Антонівка.

Писали й про великі можливості та історичне значення в туристичному бізнесі вузькоколійки, що має 106 кілометрів протяжності, який щотижня, окрім, четверга, сполучає поїздок Антонівку –Зарічне.

 

Драматична доля унікальної літературно-мистецької колекції графа Урбановського

( 1 Vote )

У селі Городець, що з обох берегів тулиться до річечки Вирки, є мальовничий пагорб з поодинокими старезними осокорами. Втім, ці дерева-самітники вже не пам’ятають людей, яким колись належала облюбована ними місцина.

На ній аж до Великої Вітчизняної війни знаходився просторий панський маєток. І цей колоритний закуток надихнув городчан на дотепну приказку: «Де жив Пурба, там тепер Журба».

 

Трагедії Парослі. Початок нової конфронтації чи поле для примирення?

( 2 Votes )

Через тиждень з початку нападу Німеччини на Радянський Союз, а саме 30 червня 1941 року ОУН під проводом Степана Бандери, проголосила у Львові відновлення на західноукраїнських землях української державності і сформувала орган крайової влади на чолі з Ярославом Стецьком — Українське Державне правління.

А вже через кілька днів, 6 липня 1941 року Степан Бандера та значна частина активістів ОУН були заарештовані німецькими окупаційними властями і після відмови скасувати акт відновлення Української держави були ув’язнені.

 

Що сталося в Парослі? Хто приніс смерть у польську колонію на Володимиреччині (+фото)

( 0 Votes )

 

Польському політикуму притаманний підхід: навіть якщо окремі представники польського підпілля і чинили злочини у роки Другої світової війни – то це не привід ставити під сумнів правомірність їх боротьби за незалежність.

Українському суспільству пробують нав’язати зовсім інший дискурс: якщо окремі підпільники ОУН або вояки УПА чинили злочини – то й боротьба за здобуття Української держави також була злочинною.

 

Сторінка 1 з 9

На даний момент 87 гостей на сайті