Бомба на ім’я "Приватбанк" (+опитування)

( 0 Votes )

Сьогодні навіть визнані фахівці у банківській сфері не готові дати повну картину, фаховий аналіз чи якісь фінансові прогнози з приводу блискавичної націоналізації найпотужнішого системного банку держави. Єдине, в чому сходяться думки як вітчизняних, так і закордонних експертів, це що банкрутство «Приватбанку» зірвало б з рейок повільно вставаючу на ноги фінансово-економічну та банківську системи країни.

«Точка опори», про яку так довго говорили як про найбезпечнішу фінансову площадку, виявилась вибухонебезпечною. Підкладання та стягування, фігурально мовлячи, вибухових речовин під Приватбанк тривало не один рік.

На своєму брифінгу 19 грудня, повідомляє видання «Економічна правда», голова Національного банку України Гонтарєва озвучила наступні фінансові «міни». За її словами, 97% корпоративного портфелю банку – а це приблизно 150 млрд. грн. – видано інсайдерським (внутрішнім, пов’язаним з банком, – прим. ред.)  структурам ФПГ (фінансово-промислової групи) «Приват». До того ж, ще на 1 квітня 2015 року нестача капіталу дорівнювала 113 млрд. грн., а на 1 грудня цього року нестача капіталу виросла до 148 млрд. грн. і ліквідність банку, відповідно, суттєво знизилась. Банк практично рік не виконував обов’язкове резервування, а непогашена заборгованість комерційної фінустанови перед регулятором по стабілізаційних кредитах складала 14 млрд. грн. із загальної заборгованості у 19 млрд. грн. З огляду на таку ситуацію, банк реально впав би до кінця цього року.

Упавши, він (Приватбанк) поховав би під собою більшу частину зав’язаних на ньому виплат за зарплатними та пенсійними картками, які сьогодні проходять саме через цю фінансову установу. Зрівняти масштаби соціального вибуху та протестні акції під орудою несповна адекватних особистостей – великого труда не представляє. Навряд чи ці акції вилилися б у наступний Майдан, проте сміття та галасу на вулицях Києва та обласних міст було б багато. До того ж зрозуміло, що повз цієї ситуації не пройшли б і закляті північні «брати» українців.

Урахувавши всі ці нюанси, українська влада на найвищому рівні прийняла  правильне, але дороге рішення: націоналізувати вибухонебезпечний банк. Іншими словами, держава Україна стала 100 % господарем банку.19 грудня рахунки юридичних осіб були заморожені до призначення нового правління КБ «Приватбанк». До того ж у терміновому порядку президентом був внесений й 20 грудня проголосований Верховною Радою України законопроект N5553 «Про внесення зміни до Закону України «Про банки і банківську діяльність» щодо гарантування державою вкладів фізичних осіб». «Згідно зі змінами, держава бере на себе обов'язок із гарантування відшкодування фізичним особам – вкладникам державних банків тієї частини суми вкладу, що перевищує граничний розмір відшкодування коштів за вкладами, встановлений у відповідності із законом «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», відмічає видання «Тиждень. ua». Тим самим влада взяла на себе обов’язки зберегти існуючу систему виплат як бюджетникам, так і пенсіонерам, які користуються послугами тепер вже державного банку «Приватбанк».

Керувати націоналізованим «Приватбанком» призначено 56-річного Олександра Шлапака. Колишній міністр фінансів України у першому постмайданному уряді Арсенія Яценюка – людина в ПриватБанку не чужа. Свого часу він працював в його структурах і добре знайомий з установою та її засновниками. З 1993 по 1998 рік Шлапак займав посаду директора Львівської філії, директора Західного головного управління та заступника голови ради банку. Найближчим часом Олександр Шлапак сформує нову команду топ-менеджерів. При цьому, що важливо, стара команда виразила готовність надавати всіляку підтримку новій, повідомляє державне новинарне агентство «Укрінформ».

І, все ж таки, питання ціни цієї покупки за наші гроші не останнє серед насущних проблем. Як відмічає О. Мойсеєнко з видання «Економічна правда», «…це божевільно дорога покупка за гроші платників податків. Як показує практика, вартість подібних операцій зазвичай коштує державі дорожче, ніж відразу названі суми… Але наразі заявлені 148 млрд. грн., необхідні для до капіталізації, є абсолютним рекордом. Фактично це означає, що кожний платник податків сплатить по декілька тисяч гривен – за прорахунки бувших акціонерів та довготривалу бездіяльність з державного догляду за діяльністю цього банку». 

Не можна полишити за рамками цієї історії і ще один аспект, а саме політичний. Наразі одного з українських олігархів змусили грати по правилах, вигідних державі та народу. Певною мірою це є симптоматичним показником якщо не закінчення ери українських «кондових» олігархів, то принаймні початком її кінця. Як наголошує політолог С. Таран на сторінках  «Укрінформу», «останні два роки дійсно бачимо поступове відсунення олігархів з політично-економічної сфери країни. І це не можна зробити за один день, тому що за кожним олігархом стоїть купа робочих місць, конкретні підприємства і цілі галузі. Наприклад, той же Приватбанк, де у більшості населення є рахунки. Тому відбувається поступове реформування економічно-політичного сектору, внаслідок чого олігархи поступово втрачають вплив… Треба відрізняти олігархію від великого бізнесу. Олігархія отримує надприбутки від монополій і від політичних рішень, які працюють на інтерес конкретних підприємств. Поява неоолігархії можлива лише за умов повернення старих схем».

Іншої думки з приводу початку кінця ери українських олігархів політичний експерт П. Оліщук: «Найголовніша проблема олігархічної моделі в Україні полягає не у політичних змінах, а в тому, що в нас зараз, так би мовити, «складні відносини» з Росією. Власне, ці олігархи і піднялися на економічних відносинах з Росією, тому зараз, безперечно, на них чекає криза. Але це криза не системна, а криза фінансів і впливу. На жаль, не можна поки що говорити, що ми відходимо від олігархічної моделі економіки». Така ситуація дійсно сьогодні не дає великих надії на швидкий перехід від олігархічної моделі економіки до прийнятної ринкової моделі.

Проте на цьому тлі дії влади, що змогла взяти на себе (нехай і за наш з вами рахунок) економічну та політичну відповідальність за клієнтів найбільшої фінансової установи країни та попередивши (або, точніше сказати, відвернувши) соціально-економічний та політичний вибух, заслуговує на розуміння. Та й, з іншого боку, наступний новий економічний та політичний рік почнеться без однієї проблеми, яка без перебільшення «тягне» на роль головної фінансової. Вона уже вирішена. Сподіваємось, тепер у держави вистачить фінансів утримати свій найбільший націоналізований банк «на плаву» у випадку можливого відтоку інвесторів та вкладників Приватбанку, які перестраховуються, дмухаючи сьогодні і на холодну воду фінансових криз в Україні.

Олександр Трухачов,

політолог, м. Київ.

 

Чи бояться жителі району наслідків націоналізації «ПриватБанку»?

Один із найбільших комерційних банків України – «Приватбанк» – перейшов у державну власність. Така новина нині набула чи не найбільшого розголосу. Про це говорять всюди: в магазинах на вулиці, в маршрутках. Не дивно, адже банк налічує близько 20 мільйонів користувачів та вкладників. В уряді запевняють, що націоналізація – це вимушений крок, адже дозволить стабілізувати роботу фінансової установи, збереже кошти вкладників.

Проте багатьох українців охопила паніка. Не чекаючи подальших наслідків, вони ще в неділю поспішали до банкоматів, аби зняти усі свої кошти та заощадження.

Тож ми запитали у пересічних мешканців, що вони думають про націоналізацію найбільшого банку України, і чи бояться її наслідків. Публікуємо найвідвертіші думки.

Сергій, 52 роки: «Сказати важко. Швидше ні, аніж боюсь. Обґрунтувати важко, оскільки нами маніпулюють і про справжній стан справ у банку можуть сказати лише спеціалісти після перевірки. Я більше боюсь вибірковості, популізму, подвійних стандартів та злодійкуватості окремих представників влади, які керують цими процесами».

Юрій, 30 років: «Ні, мене це не лякає. А чого боятися? Того, що вже сталось?»

Іванна, 23 роки: «Не боюся. Не бачу в цьому чогось надприродного. Банк працює, гроші переказати можна, зняти можна. Користуватися послугами банку – теж. Гірше було б, якби банк збанкрутів, і люди, в яких на картках великі суми, втратили б свої заощадження».

Дмитро, 38 років: «Мабуть, не боюся. Так, маю тут депозит і рахунок. Гроші не бігав і не знімав. Паніки не створював (посміхається). Хоча логіку і сенс дій влади не зовсім розумію: говорили-балакали про приватизацію Укргазбанку (бо державі забагато трьох банків), а взяли ще й націоналізували Приватбанк».

Марина, 32 роки: «Я не знаю, чи варто цього боятися українцям. Мене найбільше лякає і водночас обурює те, що ця націоналізація непрозора. Захист приватної власності – це має бути у пріоритеті демократичної влади».

Юрій, 28 років: «Ні, не боюсь. Це давно було очевидно. Та й заощаджень в мене там немає. Хай інші переживають з цього приводу, наприклад, Коломойський. Та мені здається, наробили стільки шуму навколо націоналізації, щоб відвернути увагу від інших важливих проблем і питань. Де-де, а от в нашій державі це вміють робити».

Анна, 27 років: «Мені байдуже, я вкладів там не маю. Але смішно те, що найбільший банк попав під націоналізацію».

Марія, 65 років: «Дістали вони вже. В державі Бог знає, що робиться. Вже й до банків добралися. Боюся, бо пенсія моя там. Тут і так думаєш, як вижити на ту 1200 гривень, а вони ще й націоналізацію придумали, ще й ті наші копійки хочуть відібрати. Зараз відгребуть ще більше грошей. Я ще в неділю пішла і все познімала, щоб перестрахуватися. Хто зна, що далі буде. Поживемо – побачимо».

Оксана, 48 років: «Я не маю економічної освіти, тому не можу спрогнозувати навіть трішки, до чого це може призвести. Саме тому я наразі ніяк до цього не ставлюсь».

Василь, 56 років: «Дурять нас, українців, як можуть. Вже й тут хочуть щось собі вкрасти. Переживаю, бо гроші маю в цьому банку. Але не знаю що робити, чи знімати йти, чи хай лежать. Уряд каже, що все буде добре. Але вірити їм – дурне діло».

Працівники Володимирецького відділення «Приватбанку» запевняють:  не варто боятися того, що банк став державним. На сьогоднішній день всі операції можна виконати: оплатити, зняти гроші в банкоматі, користуватися терміналами. На роботу банку націоналізація не вплинула, тому не варто панікувати і бігти знімати свої заощадження. Держава виступає гарантом його стабільності і роботи.

Ольга ПЕШКО
 

Коментарі   

 
+12 # Ангел 22.12.2016, 22:14
Не мій коментар, але як на мене найточніших, з прочитаних мною на теренах інтернета:
"Сейчас я объясню вам, что происходит с "Приват-банком" очень простым и понятным языком. Итак, коротко в двух словах о национализации "Приват-банка" :)
Истинная причина национализации банка:
Сначала Коломойский и Боголюбов несколько лет ставили по всей Украине новые терминалы и банкоматы, открывали тысячи новых отделений в каждом городе, в каждом районе, а иногда по нескольку штук на одной улице, буквально через дом… И все это - для расширения банковской сети и для удобства конечных пользователей - то есть для населения...
Вроде не п[ЦЕНЗУРА]о, да??? Хорошие ребята!
На самом деле благодаря всему этому «Приват-банк» охватил 6.000.000 пользователей в Украине, стал доминирующим банком на рынке и создал иллюзию мощи и стабильности.
Параллельно эти ребята активно вовлекали людей в интернет-банкин г и переводили обращение наличных денег в электронную сферу. Они запустили о(ЦЕНЗУРА)но удобный онлайн-сервис "Приват-24"… Помимо этого они раздавали всем налево и направо пластиковые карточки, приучая нас платить ими и оформлять платежи через интернет и сервис «Приват-24»…
Потом был один странный момент, когда во всех кассах «Приват-банка» вдруг отказались обслуживать без карточки Приват-банка. Таким образом, они дожали всех и заставили даже самых старых бабушек и дедушек открыть эти долбанные карточки.
Потом через "Приват-24" к этим карточкам были привязаны телефонные номера их владельцев, потому что операции требовали подтверждения кодом, высланным на телефон. Потом они стали привязывать к этим операциям и EMEI (уникальные коды) наших телефонов, требуя подтверждения на андроиде через свое же мобильное приложение.
Таким образом, «Приват-банк» собрал у себя колоссальную базу данных на всю деловую активную часть населения Украины, и сейчас он имеет у себя данные обо всем движении наших средств за последние годы – кто что получал, от кого, за что, кто что покупал, кто куда и сколько перечислял… И ведь никто из нас ни (ЦЕНЗУРА) из этих денег не декларировал… Теперь Государство будет знать все наши источники доходов и поступления, по которым мы не торопились сдавать отчеты и платить налоги…
Но, не будем забегать вперед… Ибо это еще не самое важное...
Параллельно «Приват-банк» занимался еще одним очень важным направлением деятельности: став визуально таким массовым, сильным, мощным, крутым, стабильным и грандиозным, он вызвал у людей доверие и начал собирать у них депозиты и вклады. Кредиты он при этом почти никому не выдавал. Но он приучал людей держать свои деньги на счетах в «Приват-банке» и не бояться за них, ведь банк огромен и грандиозен!
На самом же деле, собирая с 6.000.000 украинцев их сбережения и накопления одной рукой, «Приват-банк» тихонечко выдавал из этих денег гигантские кредиты другой рукой – но не населению, а дочерним компаниям Коломойского и Боголюбова, попросту выводя со своих счетов колоссальные суммы. В общей сложности «Приват-банк» выдал невозвратных и беззалоговых кредитов своим же собственным доверенным коммерческих структурам на 148.000.000.000 гривен – то есть на 6 миллиардов долларов.
Чтобы вы понимали, что это за деньги – объясняю: у Украины сейчас весь золотовалютный резерв колеблется между 16 и 24 миллиардами долларов. То есть Коломойскому и Боголюбову удалось украсть примерно сумму, которая равняется примерно 1/3 части всего золотовалютного резерва обедневшей Украины… Впечатляет???
Иными словами, «Приват-банк» – это гигантский мыльный пузырь, который создал иллюзию своей мощи и стабильности, собрал у населения деньги, все дал в долг своим же компанием, ничего под залог не взял, таким образом с(ЦЕНЗУРА)ел все деньги и убежал… И пока вы видите приват-банк на каждом шагу и думаете, что он стабилен, он на самом деле просто БАНКРОТ.
Теперь о том, что значит национализация этого банка для нас с вами и в чем ее суть и идея – зачем государству национализирова ть банк-банкрот… На (ЦЕНЗУРА) он ему нужен???
Суть в том, что если «Приват-банк» объявляет себя банкротом, - в стране начинается революция. Население в ярости, новый майдан, горят отделения банков, люди отказываются платить налоги и жгут районные налоговые инспекции, требуют казни Порошенко и так далее... Ну а Коломойскому и Бголюбову еще надо как-то убежать со с(ЦЕНЗУРА)ми 148 миллиардами гривен. А куда ты сбежишь с такими деньгами??? Это же не миллион долларов... Это миллиарды!!!
Поэтому такой вариант никого не устраивает – ни Коломойского, ни Порошенко. Но всех устраивает другой вариант, который вчера ночью и провернули: Коломойский и Боголюбов отдают банк-банкрот государству, спокойно забирают с собой и уносят 148 миллиардов гривен.
Что с этого будет иметь Порошенко? А ему по(ЦЕНЗУРА) – не он же должен лично влить в «Приват-банк» эти деньги, чтобы он не лопнул! Порошенко уже обо всем договорился: он получит очередной кредит от МВФ на сумму порядка 5,5 миллиарда долларов на то, чтобы погасить эту колоссальную задолженность банка и чтобы революции не было. При этом безумный долг нашего государства увеличится с 155.000.000.000 долларов до 160.000.000.000 долларов. Что в принципе тоже давно уже всем по(ЦЕНЗУРА) – нам все равно (ЦЕНЗУРА) – у нас весь резерв 24.000.000.000. Мы давно уже сидим в неоплатных долгах и долговом рабстве у МВФ.
А «Приват-банк в итоге станет частью нашего замечательного контролируемого извне оккупированного государства… И теперь наше государство, а точнее его кредиторы и хозяева будут знать о каждой вашей покупке, о каждом вашем перечислении, обо всех ваших деньгах, и больше не будет никаких транзакций и перечислений без назначения платежа, никаких незадекларирова нных доходов и вообще никакой коммерческой деятельности без регистрации ЧП и уплаты налогов.
И в конце года к вам придут и скажут: а почему это на твою карточку номер такой-то за этой год поступило 135 платежей на общую сумму 674.000 гривен, если ты нигде не работаешь, ничем не занимаешься и вообще бомжуешь по документам??? А заплати-ка нам теперь с этих денег, которые мы считаем незадекларирова нной прибылью, 10% и даже не (ЦЕНЗУРА)и, а то вообще заморозим все твои счета до выяснения обстоятельств и квартиру арестуем... И (ЦЕНЗУРА).
Ибо… Рабы государства должны быть под контролем… Так вот теперь государство будет знать:
- сколько ты накопил денег и где они лежат
- что ты покупаешь в супермаркетах и чем ты питаешься (если ты оплачиваешь покупки с карточки)
- что вообще ты покупал за последние пару лет и оплачивал через интернет (какого размера плазма стоит у тебя дома)
- какие ты имеешь доходы и чем занимаешься - кто тебе платит и за что (ибо больше не будет никаких платежей без точно указанного назначения)
- с каких видов деятельности ты не платишь налоги
- какой номер твоего мобильного телефона (привязан через Приват-24) и где ты находишься (через лепестки базовых станций)
- где стоит компьютер, с которого ты чаще всего заходишь в Приват-24, какой у него уникальный мак-адрес и через какой ай-пи адрес и через какого провайдера он ходит в сеть
- где находится конченый ай-пи (иными словами, где ты, ссученок, прописан по паспорту - мы и так знаем, теперь нам интересно знать, где ты реально живешь)..."
Відповісти
 
 
+6 # Гість 22.12.2016, 23:12
якщо держава і буде в курсі ваших-наших так званих незадекларовани х прибутків і прийме адекватні міри, то це не так вже й погано... так живуть всі цивілізовані країни. А щодо рабів, то ми вже ними є.
Відповісти
 
 
+5 # Ангел 23.12.2016, 10:39
Ніхто не спорить, що націоналізація і контроль можливо дасть позитивні результати. Якби не одне но, чи будуть контролювати себе чи лише нас. Плюс до того, для нас настане всіх тяжкий час, підняття цін на споживчі товари. А ті хто захочуть відійти в тінь, вони відійдуть, плюс в нашій повністю брехливій країні появляться "рєшалови" які будуть вирішувати всі питання. Відкрили ящик пандори - що з нього вилізе покаже час.
Відповісти
 
 
+1 # Гість 23.12.2016, 11:49
Нам ніщо не підходить! Залишити банк в попередньому стані і чекати провалу? Будь-хто тверезо мислячий скаже "ні". Націоналізували , щоб врятувати банк - теж "ні". Ведемося на провокації та популістські заяви. Та величезна стаття, яку виклав(ла) Ангел, щось роз*яснила? Те, що всім відомо. А те, що сказано в останньому абзаці, стосується будь-якого банку, але ніхто паніки не робив. Ідентифікаційни й код має цю інформацію на кожного з нас. І що? Не користуйтесь банками. Держіть гроші під матрацом або пропивайте.
Ганьба провокаторам та панікерам, особливо тим, які роблять це свідомо!
Казав колись І. Франко - "народ наш мов дитя малеє..".
Відповісти
 
 
+4 # Ангел 23.12.2016, 13:37
От Ви знаєте, "народ наш мов дитя малеє", не вміє читати підтекст, а лише скрізь бачите провокації і панікерство.
Обговорювати націоналізацію банку не має ніякого сенсу, що сталось те сталось,і я особисто цьому скоріше радий, хоч трохи розгублений.
Потрібно обгорювати як з цим жити, щоб вийти з найменшими втратами для пересічного населення, бо непересічне населення у Володимирці не живе.
І найголовніший меседж статті яку я "стягнув" з інтернета, що період недекларування грошей закінчується, якщо наша держава не рахує грошей, то МВФ порахує. Час коли Приватбанк ніде не показував інформацію про своїх клієнтів закінчився. Так що моя порада, пора[ЦЕНЗУРА]те гроші що пройшли через Ваші рахунки Приватбанку, внеслись в термінали використовуючи Ваш телефон і якщо сума більша Ваших офіційних доходів, сплатіть податки і спіть спокійно. Бо як співає Вячеслав Бутусов:

Можно верить и в отсутствие веры,
Можно делать и отсутствие дела.
Нищие молятся, молятся на
То, что их нищета гарантирована.

Здесь можно играть про себя на трубе,
Но как не играй, все играешь отбой.
И если есть те, кто приходят к тебе,
Найдутся и те, кто придет за тобой.
Відповісти
 
 
-5 # Гість 23.12.2016, 15:21
Давайте, пишіть всякі дурниці з подачі зацікавлених тролів. qq
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 93 гостей на сайті