Олександр Бобрик: Робіть щось – або відходьте!

( 3 Votes )

Дізнавшись, що Комітет Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції 16 лютого визнав такими, що не відповідають вимогам антикорупційного законодавства законопроекти про особливості видобутку бурштину-сирцю на родовищах і проявах, які не мають промислового значення, та про видобування та реалізацію бурштину не можу втриматися, щоб не висловити своєї думки.

Звичайно, можна погодитись, що не все в поданих законопроектах узгоджено з податковим кодексом України, Кодексом України про надра, Законом України «Про охорону навколишнього природного середовища». Але є ж в Україні багато наукових установ, куди могли б ці законопроекти бути вже направлені і якомога швидше допрацьовані, узгоджені між собою та прийняті?..

Адже сьогодні, зокрема у нашому районі, розорені нелегальним видобутком бурштину землі вимірюються тисячами гектарів. А кошти лише за примітивним підрахуванням і на одні лише «криші» складають мало не мільярд гривень у рік. Якщо хтось сумнівається у названій цифрі, рахуймо разом.

У підприємливих осіб району перебуває близько 1000 мотопомп (у деяких особливо «підприємливих» по декілька мотопомп, а окремі «святі» навіть свої екскаватори мають). Заради справедливості: не всі мотопомпи і не щоденно миють. Тому для розрахунку візьмемо лише 100 мотопомп, які «працюють» щоденно, а на «кришу» за 1 добу використання мотопомпи платиться 1000 доларів. Що отримуємо? 100 мотопомп множимо на 365 днів і на 1000 доларів, отримуємо 36 млн. 500 тис. доларів. Переводимо у гривні (по курсу 25): маємо 912.5 млн. грн.! І це лише за так звану «кришу».

Чому я так детально розписав? А для того, щоб кожен порівняв і прикинув, які крутяться гроші. А для порівняння скажу таке. Напередодні нового року ми приймали бюджет району на 2015 рік, то цифра від обороту бурштину як мінімум у 2 рази більша за районний бюджет (372,1 млн. грн.)! Тому лише за 1 рік і лише за те, що передається у злочинні руки кришувальників, вдалося б добротно відремонтувати всі дороги в районі.

Хотілося зачепити ще один аспект цієї проблеми – екологічний.

Появивились уже такі «специ», які більш як з 20-ти метрової глибини вимивають бурштин. Відповідно, забруднюються підземні водні горизонти, з яких майже все населення, що має криниці та неглибокі свердловини (до 30 м.), споживає питну воду. Підземні води так само, як і поверхневі, мають свої течії і перебувають у постійному русі. Тому з часом при такій інтенсивності вимивання бурштину вода стане непридатною для споживання і це призведе до буріння більш глибоких артезіанських свердловин та дорого вартісного будівництва водопроводів та зростання соціальної напруги.

Крім цього, родючий шар замивається глибоко в землю, або покривається намивом різного роду глибинних порід, що на сотні років приводить значні площі сінокосів, лісів, полів (які, до речі, часто є паями), у непридатний для подальшого використання стан. І ось тут, підсумовуючи, потрібно сказати, що порушуються як мінімум п’ять статей Конституції України, а саме: 5, 13, 14, 16, 19.

Особливо слід процитувати 13 ст. Конституції: «Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об’єктами права власності Українського народу». З цього напрошується висновок, що правом власності всього народу злочинно користується невеличка купка нахабних людей.

Особливо варто відмітити моральний аспект таких діянь. Одна ситуація коли людина не має засобів для існування, бере лопату на плечі і здобуває таким чином собі хліб насущний (хоча і це є правопорушення). І зовсім інша ситуація, коли людина в минулому все свідоме життя працювала в правоохоронних органах, мала на погонах великі зірки та отримала немалу кількатисячну пенсію, зараз організовує злочинний видобуток бурштину…

А ст. 14 нашої Конституції гласить: «Земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави».

Мене дуже цікавить, що то за така особлива охорона. Судячи з того, що відбувається в нас, то це охорона злочинної діяльності тих, які своєю злочинною бездіяльністю, у своїх інтересах здійснюють таку охорону. І коли більше десяти років звучить відмовка, що, мовляв, нічого не можна зробити, бо нема закону, друге, третє, то вже хочеться кричати: «Відходьте, панове, і йдіть туди, де ви зможете щось робити, а на ваше місце прийдуть люди, в лексиконі яких слова «не можна» не буде!». На мій погляд, якщо не виходить узаконити, тоді забороніть. А заборона дуже проста – перекрийте контрабандні шляхи збуту бурштину, відповідно, ніхто не скуповує – перестануть як мити, так і копати.

Інший шлях – на період розроблення нормальних законодавчих актів необхідно узаконити і поставити під жорсткий контроль та відповідальність за скупку бурштину. А скупники, доки не сплатять встановлений податок, не зможуть далі його реалізувати.

Я вірю, що наші нардепи від Рівненщини (а серед яких є і заслужені юристи України), які давали обіцянку максимально прискорити узаконення видобутку бурштину, таки на ділі пришвидшать цей процес.

 Олександр Бобрик,

голова фракції УНП в районній раді.

 

Коментарі   

 
-16 # Гість 26.02.2015, 16:19
Ви б, шановний дописувачу, починали б з себе, а точніше з свого сина, котрий з іншими окремими "святими" теж здобуває собі на хліб насущний, а може й на маселко, бо на хлібчик він заробляє на основній роботі. Нехай не копає (миє), бо ж це правопорушення, а якщо вже займається тим ділом, то нехай стане свідомим (Ви йому в цьому допоможіть) і заплатить податок в місцевий бюджет, це ж не заборонено - покаже приклад. От тоді і будете рахувати які крутяться гроші
Відповісти
 
 
+99 # Гість 26.02.2015, 17:01
одна розумна людина сказала--- ЛЮБИ ЗЕМЛЮ...ВОНА НЕ УСПАДКОВАНА У ТВОЇХ БАТЬКІВ,ВОНА ПОЗИЧЕНА У ТВОЇХ ДІТЕЙ....а ці нажертися ніяк не можуть!
Відповісти
 
 
+106 # Гість 26.02.2015, 17:35
Що там казати...Правда написана. Якщо і розглядати питання легалізації вдобутку бурштину, то зробити умови його видобутку рівними для всіх! А то одним можна добувати навіть помпою і двома і трьома, а іншого за лопату забити можуть. Почалась така собі неофіційна приватизація окремих "вигідних" земельних ділянок. Може врегулюють хоч якось цей процес, виведуть із тіні шалені гроші (нащо вже будуть оті державні дотації), врятують поліську природу. Тоді наші діти не питатимуть нас "а що таке ліс"...
Відповісти
 
 
-38 # Гість 26.02.2015, 17:40
О, ще один депутат до корита преться.Таке бабло мимо його проходить,а йому бідненькому аж свербить.Якщо такий принциповий та чесний то чому не назвав прізвищ тих осіб на яких так натякаєш,чому у Вашому лексиконі,шанов ний, вже зараз звучить те "не можна",чи може боюся?
Праця з людьми та для людей це важка праця.Це Вам,пане, не повітряні кульки у небо пускати.
Відповісти
 
 
+103 # Гість 26.02.2015, 19:09
Шановний Олександр Бобрик, всі люди за таку пропозицію тільки за!!! ПОМПИ ЦЕ ЦЕ СМЕРТЬ НАШІЙ ЗІМЛІ В РАЙОНІ, і миють тут звідки хочеш :cry: да от криша захована аж у верховній раді горе депутатами яки кричать що ми за Україну но тільки її розбирають по кусочку :cry: Людям треба брати вили і коси щоб таке зробити на початку. З повагою.
Відповісти
 
 
-15 # Гість 27.02.2015, 15:37
ВІДХОДЬТЕ-означ ає пустіть Бобрика до влади!!!! Коли вже вгомониться тріпатися і тільки!А чого ж нічого не робив у цьому питанні коли був при владі? А точно-будував дорогу у Телковичі :lol: .Ото і показав на що здатен.Двічі в одну річку не ввійдеш.
Відповісти
 
 
+26 # Гість 27.02.2015, 19:38
Я Бобрика також часто ненавиджу,але при зустрічі перед ним схиляю голову. І по цій ситуації ради справедливості скажу так. Не завжди вдається батькам впливати на дітей, коли вони живуть ще разом, а тим більше якщо вони живуть окремо і мають свої сімї. Я б радив би кмітливому "Гостю" прослідкувати за Бобриковим котом чи собакою вони точно гадять і в гарному місці, а цей гріх приписати Бобрику.Скорист айся порадою.
Відповісти
 
 
-10 # Гість 28.03.2015, 08:26
Якщо він для сина не авторитет - то що може зробити для района?
Відповісти
 
 
-16 # Гість 13.03.2015, 10:33
Цей нещасний популіст думає що на закликаючи щось робити інших тихенько сам проскочить туди звідки всіх сам проганяє.Не вийде паночку.Ви і ваша так звана команда вже віджили своє.Ви не той кому можна крикнути:Героям слава!Ви не наш герой.
Відповісти
 
 
+34 # Гість 14.03.2015, 15:25
А хто Ваш герой? Кому вірити? Хто зможе навести порядок? Де чесні і порядні люди?
Відповісти
 
 
+5 # Гість 17.03.2015, 13:52
Якщо почали думку, то і завершуйте її. Хто ж тоді ваші герої? Назвіть їх на місцевому рівні. Здається мені не тим героям, кому кричать "Слава Україні" ви поклоняєтесь. Назвіть хоч якусь "не так звану" команду в районі, яка дійсно відстоює національні принципи. І врешті решт - назвіться. Може Ви наш герой...
Відповісти
 
 
-7 # Гість 17.03.2015, 18:55
Я задаю питання попередньому дописувачу, а не розпочинаю думку. Відповідаєте питанням на питання? Якось не зовсім по-українськи :lol:
І ще - можу стати Вашим героєм чи героїнею :lol: :lol: :lol:
Відповісти
 
 
+31 # Гість 17.03.2015, 19:23
Слухайте "герої", от почитає нормальна, адикватна людина, яка б і хотіла "рипнутися" і щось зробити, шо ви пишете на Бобрика, і зкаже : та нафіга воно мені треба, вести тих неблагодарних людей до кращого майбутнього. Тому фільтруйте базар, а якщо і щось калякаєте, то бажано без особистого і в тему:roll:
Відповісти
 
 
-25 # Гість 28.03.2015, 19:39
А як правильно - адЕкватна чи адИкватна.Підка жіть мені хто грамотніший.
Відповісти
 
 
-18 # Гість 28.03.2015, 08:24
А знаєте, чому у нас не має героїв? Бо всіх чесних випхали і не допустили до влади ось такі Бобрики. Всі ж конкуренції бояться. А є в нас чесні і порядні люди. Тільки в тіні вони, бо з нашими ділками при владі на одному кілометрі (ЦЕНЗУРА)и не сядуть, вибачте за народне слово.
Відповісти
 
 
+20 # Гість 28.03.2015, 13:13
Може ви мали на увазі Мельники - Ткачуки :P , да і ше одне як шо ти герой то тобі Бобрик не перешкода, ти ж герой 8)
Відповісти
 
 
-14 # Гість 30.03.2015, 09:13
До чого тут Мельники і Ткачуки? Дурачка з себе не корчте. Тільки коли я закінчувала школу, то всі були патріотичні, і я пам'ятаю молодь яка пішла в Молодий Рух. І де вони всі? Об них такі Бобрики витерли ноги, щоб конкуренції не було. В нас же при владі всі в кого є маза. Подивіться хто в нас працює в адміністрації? Може колишні шкількі активісти? Та ні зять Бобрика, дочка Остапенка. І так роблять всі. Бачать хтось чесний і розумний - в грязь його, та ще побільше, шоб не виліч і їм "чесним" не завадив.
Відповісти
 
 
+16 # Гість 28.03.2015, 13:20
А написати прізвища чесних і порядних слабО?? Як напишете-тоді і взнаемо всі їх іх здобутки,бо людей не обдуриш...
Відповісти
 
 
-11 # Гість 30.03.2015, 09:16
Та хоч би Діма Москалець. Може йому як порядному, чесному, освідченому пропонували якусь посаду? Шама Саша. Та от біда, вони мабуть не зможуть навіть дихати одним повітрям поряд з нашими чесними.
Відповісти
 
 
-18 # Гість 16.03.2015, 14:21
Мудрий філософ сказав,що який народ -такий і вождь у нього.Кожному треба починати із своєї порядності і чесності.Тоді і не буде бобриків,вакулі чів.Дасть Бог може ще через деякий час і появиться серед українців той,хто виведе нещасний народ із пустелі.
Відповісти
 
 
-8 # Гість 17.03.2015, 13:41
Схоже, шановний дописуваче, ви і почали з цього. Вмудрились в одному коментарі змішати грішне з праведним, мудре із тупим. І при цьому ще зачепились за порядність і чесність? З таким підходом з пустелі точно не вийдем...
Відповісти
 
 
-2 # Вася 28.03.2015, 18:47
На днях на Закарпатті арештували вбивцю СБУшника та на ньому була футболка "Слава Україні-Героям слава" то що він патріот? Бобрик теж кричить де треба де й нетреба "Слава Украіні" а толку з цього. Скажете патріот? Патріот той хто не кричить а робить щось на користь держави а народ хай оцінить.А то вже почали писаки писати бо вибори на носу!
Відповісти
 
 
-10 # Гість 29.03.2015, 11:59
Адже вибори - це "жнива" для крикунів.
Відповісти
 
 
-20 # Гість 30.03.2015, 09:18
Вибори - це жнива для крикунів лише доти, поки люди готові "хавати" це лайно.
Відповісти
 
 
+17 # Гість 30.03.2015, 09:21
ВЖЕ МІСЯЦЬ ПРОЙШОВ ЯК ВИЙШЛА СТАТТЯ - а ви "гості - крикуни" заспокоїтись не можете.Не забуваєте антириклама також реклама.
Відповісти
 
 
+16 # Гість 30.03.2015, 09:51
Та що ж вам ця стаття спокою не дає? Вже місяць пройшов, а ви ще її коментуєте. Заділо? На злодієві шапка горить?
Відповісти
 
 
+21 # Гість 31.03.2015, 09:37
Хочу нагадати крикунам та "патріотам",що коли була Революція Гідності, то в Києві на Майдані стояв Бобрик і його побратими, коли відправляли автобуси на антимайдан, то перешкоджав їм Бобрик і активісти Володимирця.А вельмишановних доптсувачів там небуло, мабуть сиділи в автобусі. А коли стояла палатка по збору коштів для Євромайдану де ви були? "Герої"чекали свого зіркового часу? То не плутайте грішне з праведним, не лийте бруд, а робіть щось так, як Бобрик!!!!!
Відповісти
 
 
-14 # Гість 31.03.2015, 15:59
А може в ноги впасти Бобрику і його товаришу автору цього поста? Як смієш говорити про це людям, не маючи поняття - хто ці люди? Що за гнилі поняття - раз вам не подобається Бобрик - значить ви проти всього гідного? В нас Бобрик ікона? Був він на майдані, то флаг йому в руки. І мерзотник був міг бути на Майдані і від цього він мерзотником не перестав бути. А за роки свого господарювання в районі він нічого не зробив. А якщо міряти Майданом, то Діма Москалець і Артур Ковальчук навіть в СІЗО відсиділи, а чогось їх ні хто не привозносить. І ще раз вам скажу, не смійте маніпулювати поняттям Майдан - бо для когось це дивіденти для кар'єри, а для когось це біль на все життя.
Відповісти
 
 
-15 # Гість 31.03.2015, 16:13
А нехай дасть мені відповідь пан Бобрик чи його побратими, коли пан Бобрик керував районом бурштин копали? Копали. Що він особисто зробив, щоб це не допустити?
Відповісти
 
 
-17 # Гість 31.03.2015, 16:24
І ще так для загального світогляду, тут дорікають палаткою про збір коштів, то скажу є таке поняття як феєсбук і приват24. В феєсбузі зв'язуєшся з перевіреними людьми і через приват24 кидаєш гроші. І точно знаєш, що на твої гроші попадуть за призначенням. І кидайте вже цю дурну балачку всі хто не кинув гроші в палатку Бобрика не потратив грошей на Євромайдан. І ще нагадаю, раз Бобрик не набрав голосів - значить не хочуть його люди, не вірять йому люди і кричи не кричи, а він як політик своє відполітикував.
Відповісти
 
 
+14 # Гість 01.04.2015, 09:23
Мабуть нова хваля коментарів до цієї статті викликана публікацією статті в газеті "Вісті Рівненщини".Мол одець автор. Мало яка стаття збирає стільки переглядів, як ця - вже більше 1200!!!!
Відповісти
 
 
+5 # Гість 25.08.2015, 21:07
Якщо тут всі чесні і добропорядні люди то це означає що це іє той відсоток людей у районі які не займаються бурштином і не мають вуигоди з цього безладу, а всі останні 99,1????? відсотка замазані. То як цей відсоток може з чимось боротися
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 74 гостей на сайті