В очікуванні райрадівської «спікеріади»

( 4 Votes )

Зі своїми представниками у районній раді Володимиреччина визначилася. Списки новообраних депутатів опубліковано у «ВВ», і найбільш політично активні учасники виборів уже обмінялися думками на сайті polissya.net. Амплітуда вражень – від розчарування до абсолютно спокійного сприйняття зробленого районом вибору. І логічним завершенням цього політичного процесу стане обрання голови районної ради, формування постійних депутатських комісій, фракцій та президії райради.

З цього приводу минулої п’ятниці відбулася робоча зустріч голови райдержадміністрації Володимира Хоружого з керівниками тих районних партосередків, які на місцевих виборах подолали 5-відсотковий прохідний бар’єр і провели своїх кандидатів у районну раду. Таких, як відомо, сім: БПП «Солідарність», ВО «Батьківщина», УНП, ВО «Свобода», ПП «Прогрес», ПП «УКРОП», Радикальна партія Олега Ляшка. І зустріч, що відбулася, по суті, стала превентивною спробою узгодити позиції майбутніх райрадівських фракцій напередодні організаційної сесії райради та виборів райрадівського очільника.

Голова РДА Володимир Хоружий, будучи водночас і представником майбутньої найчисельнішої райрадівської фракції, відверто озвучив позицію «своєї» фракції. Суть її очікувана і зрозуміла: оскільки найбільше виборців проголосували за БПП «Солідарність», то й крісло райрадівського «спікера» має дістатися депутатській фракції цієї політсили. Логічність його позиції полягає ще й у бажанні представників БПП «Солідарність» уникнути внутрірайонної владної конфронтації, яка нерідко виникає, коли райдержадміністрацію і райраду очолюють представники різних політичних сил. Словом, прагнення зрозуміле.

Але вже на першій зустрічі знайшлися й контраргументи. Переважно від ВО «Батьківщина».

На думку її представника, нинішнього заступника голови райради Арсена Котовича, такий вибір таїть небезпеку зосередження надто великої влади в руках однієї політсили. До того ж, чисельна перевага фракції БПП «Солідарність» над фракцією ВО «Батьківщина» мінімальна – один депутатський мандат. Посада голови райради, на думку А. Котовича, має дістатися «Батьківщині», а свою частку влади «Солідарність» уже має – посаду голови РДА. Друге крісло у райраді «Батьківщину» не влаштовує. А решта учасників зустрічі (представник ПП «Прогрес» чомусь не прийшов) своєї позиції не засвітили: пообіцяли провести засідання керівних парторганів і колегіально визначитися з позицією своїх партосередків і фракцій під час «спікеріади».

Голова РДА В. Хоружий попросив учасників зустрічі провести такі збори і не пізніше понеділка подати в РДА пропозиції стосовно організаційної сесії райради.

У той же день голова РДА виступив на місцевих сайтах зі зверненням до всіх учасників виборів та їхніх переможців. Визнавши вибори «прозорими, відкритими та демократичними», він нагадав, що «жителі Володимиреччини обирали депутатів не для більшості чи меншості, не для чергових політичних непорозумінь, а для вмілого вирішення соціально-економічних питань району» і закликав новообраний депутатський корпус Володимиреччини до консолідації. «Вважаю, що районна рада та районна державна адміністрація мають працювати як злагоджений механізм заради поліпшення життя пересічних мешканців району», – сказано у зверненні.

Повний текст звернення вміщено на сайті polissya.net. Там же знайдете й відгуки читачів та поточні результати опитування громадськості щодо можливого лідерства двох найпотужніших політичних сил у районній раді (варто зазначити, що результати даного опитування відображають лише думку користувачів сайту і не є презентативними як волевиявлення усіх громад). З огляду на симпатії читачів, адміністрацію сайту вже звинувачують у фальсифікації результатів опитування. А вони, як видно з розподілу голосів, на користь ВО «Батьківщина», а не БПП «Солідарність».

Залишається хіба що зробити своєрідну прикидку розподілу сил у самій райраді. Якщо з одного боку згрупуються фракції БПП «Солідарність» і Радикальної партії Олега Ляшка (12 мандатів), а з іншого – фракції ВО «Батьківщина» і ПП «УКРОП» (11 мандатів), то «козирною  картою», не виключено, зіграє фракція ПП «Прогрес» (3 мандати). Утім, на їх місці може запросто бути і фракція «Свободи». Можливі й ситуативні коаліції УНП, ВО «Свобода» та «Укропу» – теж набирається 11 мандатів, і на арену боротьби на крісло спікера справді вийде представник третьої сили – від ситуативної коаліції.

Хто поставить крапку у грядущій «спікеріаді» – не просто риторичне, а дуже політично заангажоване питання через загрозу об’єднання влади під одним кермом або ж чергове протистояння «першого» і «другого поверхів».

А якщо «радикали» і в районі зіграють в опозиційність? А якщо по-іншому зорієнтується ображений на столичному рівні «УКРОП»? Це може статися, і тоді… Що буде «тоді», покаже 12 листопада – день, на який призначено першу сесію новообраної районної ради.

А тим часом відбулася друга і третя зустрічі виборчих переможців із головою РДА. Позиції в основному не помінялися, але деякі нюанси у розстановці сил прояснилися. Так, під час другої зустрічі названо кандидата у райрадівські «спікери» від фракції БПП «Солідарність». Ним виявилася Валентина Басюк: доволі молода людина, педагог, учителька української мови та літератури Половлівської ЗОШ. Учасники зустрічі тут же «обстріляли» Валентину Калинівну запитаннями – і вияснили, що вона має досвід профспілкової роботи, але безпартійна і до рад жодного рівня не обиралася; попри це, людина вона, відчувалося, вольова, впевнена у собі, психологічно готова до обов’язків «спікера».

А от решта фракцій своїх можливих кандидатур так і не «засвітили». Зате під час третьої зустрічі, на яку представники ВО «Свобода», Радикальної партії, ПП «Укроп» і ПП «Прогрес» не з’явилися, стало зрозуміло, що фракція ВО «Батькіщина» очільником райради бачить виключно свою людину. Але не менш прагматичними можуть виявитись і деякі інші фракції, зокрема УНП та партійці Ляшка.

Словом, спільну позицію на старті нової райрадівської каденції не вироблено. І ця незговірливість якраз в унісон з поговіркою «На двох українців – три гетьмани»…

Олексій ГОРОДНИЙ.

 

Коментарі   

 
+7 # Боря 10.11.2015, 21:21
Дам гарну пораду, віддайте посади голови та заступника районної ради партіям УКРОП та СВОБОДА. Рішення приймається на сесії, тому буде дуже гарний контроль з боку більшості, ці партії мають не великі фракції тому самі прийняти будь-яке рішення не зможуть. Як вам такий розклад?
Відповісти
 
 
-6 # Соломія 10.11.2015, 21:33
А ще краще віддайте посаду голови і заступника найдостойнішим не залежно від партії. Що по великому рахунку Вам ділити?
Відповісти
 
 
+4 # Боря 10.11.2015, 21:43
Достойнішого потрібно визначити. Цим якраз і займається Хоружий. І хоче всіх запевнити що саме людина яка пройшла по списках СОЛІДАРНОСТІ і є найдостойніша. Чим намагається загарбати все до своїх рук. Тому краще мій варіант. Ну ще можня партію Ляшка підключити.
Відповісти
 
 
+4 # Соломія 10.11.2015, 21:54
Достойного мають визнати не ми, не Хоружий, а нововибрані депутати райради, яким ми делагували свої права.
Відповісти
 
 
+7 # Боря 10.11.2015, 21:57
Пані СОЛОМІЄ, згадав я коментарі які ви писали ще до виборів що УНП партія яка вимирає, переглянув списки новообраних депутатів і знову виявляється що самий молодий депутат сьомого скликання Володимирецької райради від УНП.
Відповісти
 
 
-4 # Соломія 10.11.2015, 22:22
Партія дійсно вимирає. Після помаранчевої революції вона була серед лідерів в Україні, тепер вони навіть не балотувалась на обласному рівні. Партію вніс в райраду на своїх плечах Михайло Льода який набрав мабуть найбільше голосів в районі та за новим законом так і не став депутатом.
Відповісти
 
 
+4 # Соломія 11.11.2015, 17:17
Пане, Боря. Щоб дати Вам відповідь, я чекала офіційні результати ЦВК. І тепер можу з доказами сказати, що Ваша заява про "молодість" УНП це і є маніпулювання свідомістю читачів. Ви дійсно ніби не збрехали і написали правду, що наймолодший депутат від УНП, отож ніби і партія популярна серед молоді. Та проаналізувавши середній вік депутатів ми бачимо картину:
1. Свобода - 40 років
2-3. Солідарність і Ляшко - 44 роки
4. Батьківщина - 46 років
5. Укроп - 47 років.
6. УНП - 50 років.
7. Прогрес - 54 роки.
Так що дуже велика ймовірність, що першою з політичної арени нашого району зійде Прогрес, а далі УНП,
Відповісти
 
 
-1 # Боря 11.11.2015, 19:51
Ви порахували середній вік депутатів райради. Щодо партії - то проаналізуйте середній вік всіх кандидатів які є в списках цих партій.
Відповісти
 
 
-3 # Соломія 11.11.2015, 21:11
Проаналізувала, і УНП всерівно в лузерах.
1. Конкретні справи - 33 роки.
2. Свобода - 40 років
3-4. Ляшко і Аграрна - 41 рік
5-6. Укроп і Прогрес - 43 роки
7. Солідарність - 44 роки
8. УНП - 45 років
9. Батьківщина - 47 років
10. Європейська - 53 роки.
Так що скоро на пенсію. І Батьківщина також скоро ....
Відповісти
 
 
0 # Гiсть 12.11.2015, 00:14
з цього списку треба викинути КОнкретних, Свободу, Аграрну як таких, що не представили кандидатів в усіх округах.
Відповісти
 
 
-6 # Соломія 12.11.2015, 08:12
Викидай не викидай, мова не про те, а про те що легко можна маніпулювати суспільною думкою. Ніби і не збрехав, але викривив реальність. От можна написати що УНП наймолодша партія, бо там наймолодший депутат, а можна написати що найстаріша, бо там найстаріший кандидат. А можна вирахувати середній вік. І ніде ніби не збрешете, та результат кардинально інший. І я не проти УНП, і з даного складу я б мабуть Бобрику віддала місце голови райради. Я просто хочу показати як маніпулюють інформацією в залежності від потреби.
Відповісти
 
 
-10 # Соломія 10.11.2015, 21:55
Найдостойніших судячи по кількості антилайків не хочете? То виберіть найгарніших чи найзговорчивіши х. :lol:
Відповісти
 
 
+3 # Гість 11.11.2015, 09:23
А я пропоную на сайті провести своє,незалежне, опитування,а тому слідуючими коментарями озвучу імена самих достойних на посаду голови Володимирецької районної ради.Нам тільки залишиться проголосувати звичайно ж за НАШОГО.А тому голосуйте за нашого.
Відповісти
 
 
0 # Соломія 11.11.2015, 10:43
Ви вірите в незалежність? Наївний як дитинка :P
Відповісти
 
 
-2 # Соломія 11.11.2015, 10:58
Я за декілка хвилин проголосувала 3 рази, уявіть скільки можна наклацати за день. А ви кажете незалежне голосування :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Відповісти
 
 
-2 # Administrator 11.11.2015, 12:27
Не фантазуйте. 3 рази Ви могли проголосувати хіба що з різних пристроїв чи під різними нікнеймами.
Або перепідключивши сь до мережі, для отримання іншої IP-адреси (далеко не завжди такий трюк виходить). Інакше - ніяк.
Якщо ж зробити прив’язку до IP - тоді не всі зможуть проголосувати, так як "айпішники" майже у всіх динамічні, може ваш сусід(чоловік, брат і т.д.) уже проголосував із адреси Вашого допустимого діапазону і все.
Будете волати про те що не дають проголосувати.
Відповісти
 
 
+7 # Соломія 11.11.2015, 12:40
Як різниця як я проголосувала? Звичайно під двома ніками і як гість. А тепер додайте, що я можу зайти зі своїх 3 телефонів через мобільний інтернет, телефон доньки, під'єднатись до wi-fi сусідів, сходити в свій магазин, пообідати в "Чілі"і проголосувати. По дорозі зайти до друзів проголосувати з їхніх компів і телефонів. Була б ціль, а засоби знайдуться. Ось так легко можна маніпулювати суспільною думкою. :lol: :lol: :lol:
Відповісти
 
 
0 # xosяin 11.11.2015, 12:49
Соломіє, тобто маніпулятор насправді -- ви, і щойно це визнали. :-* :cry: :lol:
Відповісти
 
 
-4 # Соломія 11.11.2015, 13:09
Я ще той маніпулятор (як і кожна жінка). :lol: :lol: :lol: Це ж я сижу на сайті ЦВК і підтасовую дані. :lol: :lol: :lol: А якщо серйозно, то я свого часу стільки пройшла тренінгів в Україні та Польші, що можу провести Вам тренінг на тему "Увага, всі газети Вами маніпулюють і переносять акценти в залежності від політичних поглядів". Це як в казці "Казнить нельзя помиловать". Ніби просто кома, а як все кардинально змінюється. :-*
Відповісти
 
 
-1 # Administrator 11.11.2015, 14:03
Тоді підсумок дискусії в чому? Зробити таке голосування щоб Ви могли голосувати лише один раз і то при пред’явленні паспорта, довідки від дільничого терапевта і вказанні дівочого прізвища матері? :lol:
Не розумію претанзії.
Відповісти
 
 
0 # Соломія 11.11.2015, 14:05
Не робити взагалі ні яких не потрібних голосувань, бо це один із методів маніпулювання суспільною думкою.
Відповісти
 
 
-3 # Administrator 11.11.2015, 14:17
ОК! Давайте я поставлю на голосування чи потрібно проводити голосування. 8)
Відповісти
 
 
+4 # Боря 11.11.2015, 12:57
Є програми які змінюють ІР адресу. За допомогою цих програм є можливість за добу проголосувати близько 200 разів.
Відповісти
 
 
0 # xosяin 11.11.2015, 13:21
Є хакери, які і сайт можуть зламати і чиюсь голу, перепрошую, дупу виставити на вітрило, але то диверсія. А серед користувачів цього ресурсу хіба є такі зухи, що тямлять у тонкій настройці програм і на ентузазізмі комусь рейтинги дубасять?
Відповісти
 
 
-3 # Соломія 11.11.2015, 13:45
Ну тут взагалі мізер користуваців. Але необ'єктивність видно не озброїним оком. З чого випливає, що все таки рейтинги дубасять.
Відповісти
 
 
-1 # Administrator 11.11.2015, 13:57
Насправді є ще простіші методи. ;-) Але пересічний користувач не буде цим займатися за непотрібністю або нестатком знань.
Відповісти
 
 
0 # Соломія 11.11.2015, 14:04
Пересічний звичайно ні, а зацікавлений?
Відповісти
 
 
+1 # Administrator 11.11.2015, 14:14
А резон? Хіба на основі опитування у нас уже призначають голів РДА/райради?
Відповісти
 
 
0 # Соломія 11.11.2015, 14:34
Ні, але свої рішення завжди прикривають "думкою" суспільства і "статистичними" даними.
Відповісти
 
 
-65 # Гість 11.11.2015, 09:25
БАСЮК В.К.
Відповісти
 
 
+7 # Гість 11.11.2015, 09:26
КОВЕНЬКО В.В.
Відповісти
 
 
-72 # Гість 11.11.2015, 09:27
Хоружий В.І.
Відповісти
 
 
0 # Гість 11.11.2015, 09:28
ВЕСЕЛИЙ К.В.
Відповісти
 
 
+5 # Гість 12.11.2015, 09:29
Дякую всім хто підтримав К.В.В. та В.К.В. :-) Правильною дорогою ідемо товаріші.А це втішний приз для тих хто програв - :P .
Відповісти
 
 
+2 # Соломія 11.11.2015, 13:17
А чого на сайті ЦВК лише 15 депутатів замість 34 необхідних? Є лише від Солідарності, Свободи і Прогреса. Інші що чекають, що мутять?
Відповісти
 
 
0 # Гiсть 12.11.2015, 00:17
все виправили...
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 90 гостей на сайті