Авторизація

HomeНовиниВ РайоніІніціативи громади – запорука розвитку

Ініціативи громади – запорука розвитку

( 0 Votes )

Сьогодні Володимиреччина представляє собою інвестиційно привабливий район, який тісно співпрацює з фондами і громадськими організаціями, здатними вигравати гранти і реалізовувати суспільно важливі проекти та програми. Виконуючи завдання Президента України, РДА фінансово заохочує розвиток сільських територій, адже це приносить значну користь людям, позитивно впливає на їхній благоустрій, розвиває саму проектну діяльність району.

Так, в районі вже ефективно завершилася друга фаза проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», що співфінансується і впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні. Він був спрямований на підтримку соціально-економічного розвитку на місцевому рівні, покращення умов життя місцевих громад та посилення управління за участю громадськості.

Так, у чотирьох селах Володимирецького району були впроваджені місцеві ініціативи, що розробились громадськими організаціями. Завдяки цим діям у Великих Цепцевичах вжито енергозберігаючі заходи та відремонтовано котельню ДНЗ. У Балаховичах влаштовано електроакумуляційне опалення в НВК. У Воронках проведені енергозберігаючі заходи в ЗОШ. А от у Довговолі спочатку планувався поточний ремонт ФАПу, але завдяки ініціативам громади, підтриманим в РДА, тут побудували нову амбулаторію. Зважаючи на таку активність знизу, з районного бюджету виділено кошти на співфінансування житла для лікарки, яке ось-ось здаватиметься в експлуатацію.

Перший заступник голови РДА Петро Вакуліч зазначає, що ініціативність громад, створення громадських організацій при сільських радах, розробка ними проектів дають змогу залучати благодійні кошти на користь самим людям. Це позитивний крок у розвиток і громадської діяльності, і благоустрою населення. На прикладі довговільської громади і політики сільського голови Анатолія Федорчука якраз і показана ефективність участі в міжнародних та обласних конкурсах проектів та програм розвитку місцевого самоврядування, адже держава і благодійні фонди сприяють тим, хто доводить, що вони варті цієї допомоги. Саме громадські організації виступають посередниками між благодійними фондами і населенням. Тому їхнє функціонування при сільських радах безперечно необхідне і ефективне.

У рамках обласної соціальної політики з обласної казни Рівненщини виділено 3 мільйони гривень -- кошти субвенції з держказни, передбаченої на соціально-економічний розвиток територій. Бюджетні кошти розподілено між чотирма районами, левова частина яких відводиться Володимирецькому -- 1 млн. 179 тис. грн. Гроші мають піти на будівництво котелень у Рафалівці та Городці.

Разом з тим, Володимирець скоро може гордитись екзотичним досягненням: на стадії реалізації корпоративний проект Володимирецької районної, Кузнецовської міської та Маневицької районної рад «Інформаційний простір забрудненого Чорнобилем Полісся», спрямований на оперативне інформування населення про насущні проблеми діяльності органів місцевої державної влади та місцевого самоврядування, громадських організацій, цінової політики, соціального захисту та пенсійного забезпечення, підвищення культурно-освітнього рівня населення, створення нових робочих місць, збільшення надходжень до місцевих бюджетів, поліпшення життєдіяльності населення шляхом інформаційної підтримки тощо. Проектом планується охопити понад 157 тисяч мешканців віддалених регіонів Полісся, розміщених у зоні спостереження Рівненської АЕС (Володимирецький  район, місто-супутник РАЕС Кузнецовськ та Маневицький район Волинської області).

Проект підтриманий Рівненською обласною державною адміністрацією. Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення для території проектного впливу виділила радіочастоту 101,1 МГц.

Функціонування міжобласного радіо-FM ввіллється в копієчку: фонд конкурсу (держбюджет) виділяє для цього 279,515 тис. грн. (50%), місцевий бюджет – 105,0 тис. грн. (19%), а кошти організацій-партнерів – 172,6 тис. грн. (31%).

Власна радіохвиля однозначно підвищить статус Володимиреччини та сприятиме її подальшому соціальному, економічному та культурному розвитку. Так що з нетерпінням чекаємо такої цікавинки в нашому краї та подаємо свіжі ідеї щодо ефективного облаштування населених пунктів. Бо ініціативність громади нині – запорука її розвитку.

Олена ВАСИЛЬЄВА

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 128 гостей на сайті