Авторизація

HomeНовиниВ РайоніОдин на всіх

Один на всіх

( 0 Votes )

Його у селі знають усі, і називають просто і по-дружньому, Степанович. Сімейний лікар Юрій Будник з села Великі Телковичі, яке є одним з найвіддаленіших населених пунктів Володимирецького району, може стати взірцем для своїх колег. Після закінчення медучилища він працював кілька років фельдшером і пішов у медичну академію. Інтернатуру проходив у володимирецькій глибинці, та так там і лишився.

Будні сімейного лікаря у репортажі Оксани Жужельської.

Від Володимирця до Великих Телковичів - трохи більше сорокА кілометрів зруйнованої дороги, які звичайний автомобіль долає за півтори-дві години. Тож на допомогу швидкої жителі села не надто розраховують. Коли востаннє бував у райлікарні, 91-річний Кирило Блищик вже й забув. Каже, лежав у ній ще у 1945-му, коли селом "гуляв" тиф. На здоров'я не нарікає, а коли що, додає, на допомогу приходить сімейний лікар.

Кирило Блищик, житель села Великі Телковичі: "Вже от з 2009-го року був параліч чи інсульт, чи як воно там. Відняло ноги. То Степановича викликав - і він мене не відправив до лікарні, обслужив дома. І так підлікували мене, слава Богу, до цього часу."

А ось і він - той самий Юрій Степанович, надія і опора не лише Великих Телковичів, а й ще 4 навколишніх сіл. Він прийшов сюди п'ять років тому, ще інтерном. Та так тут і лишився. Спочатку, зізнається, було складно, але потім звик і знайшов спільну мову з людьми. На годиннику майже 18-та, а у коридорі амбулаторії ще черга. За роки роботи, каже, доводилось стикатись з усім: надавав допомогу і вдома, і в лісі, і в полі. Серед надзвичайних медичних ситуацій найпоширенішими в селі залишаються різні травми, алергічні реакції на укуси комах та змій.


 Юрій Будник, сімейний лікар: "Часто бувають інсульти, було кілька пологів на дому. Цьому теж спочтак доводилось вчитись, знав лише в теорії, а от на практиці навчився вже тут".

Єдине, за що не береться сімейний лікар, так це хіба не оперує та не приймає пологів з патологіями. Тоді хворих відправляє в райцентр. Все інше лікує сам. Без градації на день і ніч, свято та будні. Це, каже керіництво Юрія Будника, і є той випадок, коли кадри вирішують все.

Іван Караїмчук, головний лікар Володимирецької райлікарні: "Як показує практика - лікар має бути на своєму місці. Він має переживати за долю населення. Він зустрічається з цими людьми, спілкується з ними. Адже практично кожна людина була в нього на прийомі".

Оксана Жужельська: "Аби полегшити роботу сімейному лікарю та покращити умови лікування, місцевим жителям у наступному році амбулаторію обіцяють відремонтувати. Зараз виготовляють проектно-кошторисну документацію".

Оксана Жужельська, Сергій Сафта.

Відео: http://rtb.rv.ua/company/tele/video/4222/

 

 

Коментарі   

 
+9 # Guest 20.05.2013, 09:31
Так,лікар який на своєму місц,і не важливо що про нього говорить керівництво нашоі медицини,це не головне.Головне те,що про нього говорять жителі Великих Телкович та навколишніх сіл,а вони про нього кажуть все тільки добре.От і добре.З повагою до всіх,Веселий Кіт Вася.
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 312 гостей на сайті