Авторизація

HomeНовиниВ РайоніРішення сесії щодо реорганізації Рафалівської лікарні (фото+відео)

Рішення сесії щодо реорганізації Рафалівської лікарні (фото+відео)

( 1 Vote )


Депутати Рафалівської селищної ради визначили позицію громади щодо реорганізації лікарні 

19 березня пройшло спільне засідання 22 сесії та виконавчого комітету Рафалівської селищної ради.

 На порядку денному стояло 7 питань: про виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку селища за 2012 рік; про внесення змін до селищного бюджету на 2013 рік, про затвердження акту прийому-передачі системи водопостачання селища Рафалівка; про розгляд звернення жителів селища щодо реорганізації Рафалівської районної лікарні; про відмову у прийнятті державного майна, яке не увійшло до статутних фондів громадських товариств, у власність територіальної громади селища; а також земельні питання.

 Із 20 депутатів з’явилися 14, а також 5 членів виконкому. 

На сесію були також запрошені заступник голови РДА Ярослав Березюк, головний лікар Володимирецької ЦРЛ Іван Караїмчук, депутат обласної ради Георгій Лебедюк, директор ТзОВ «Юлія» Анатолій Прокопчук та представники ЗМІ. Засідання проводила секретар селищної ради Галина Соломай.

Найбільш резонансним було третє питання: по реорганізації Рафалівської райлікарні, для участі в обговоренні якого і прибули керівники з району. Лише недавно (1 березня) це питання на вимогу громадськості було знято з голосування на сесії районної ради. А тепер от депутати, представники інтересів жителів селища, зібралися, щоб остаточно визначити позицію громади селища стосовно скандальновідомої теми щодо  Рафаліської райлікарні.

Треба сказати, що певною мірою оперативність у вирішенні цього наболілого питання спричинила публікація «Володимирецького вісника» під назвою «Рафалівська районна лікарня залишається. Поки що» у № 10 від 7 березня.

Фактично це був оглядовий звіт про 19-ту сесію районної ради, в якому йшлося про те, що лікарня у своєму статусі «районної» залишається до червня 2013 року. Люди сприйняли це як фактичний намір влади таки «ліквідувати» медзаклад, і кількість звернень до місцевих лікарів різко зросла. Хоча насправді малося на увазі, що видатки в бюджеті 2014 року формуються у червні 2013 року, і якщо до найближчої сесії районної ради громада не надасть згоди на реорганізацію Рафалівської лікарні, то в наступному році вона може лишитися без фінансування. А її утримання нині обходиться районній казні майже у 5 мільйонів гривень (4 млн. 800 тис).

Звичайно, закривати медзаклад ніхто не стане, але у випадку погіршення якості надання лікарської допомоги вся відповідальність за прийняте рішення ляже на депутатів та селищну громаду. Додам, що за останній місяць в редакцію надійшло два листи на підтримку Рафалівської райлікарні. Однак останнє слово у цьому питанні залишається за громадою та депутатами, які приймають рішення на сесії селищної ради та звертаються з відповідними клопотаннями до районної ради. Така процедура в демократичному суспільстві. І такими, за словами заступника голови райдержадміністрації Я. Березюка, є підходи районної влади до проведення реформ не лише в галузі охорони здоров’я,  а й в усіх сферах життя району. Воля громади (а її представляють обрані нею депутати селищних чи сільських рад) була і буде дороговказом для виконавчої влади району, наголошував чиновник.

Відтак керівники району знову переконували рафалівських депутатів та членів виконкому в тому, що мова йде не про закриття лікарні, а про розмежування первинної та вторинної ланки медико-санітарної допомоги та рівнів фінансування. З 2014 року первинна ланка, а це районний центр первинної медико-санітарної допомоги і його структурні підрозділи (ФАПи, амбулаторії), будуть фінансуватися з районного бюджету, а стаціонарні відділення (в т.ч. терапевтичне відділення смт Рафалівка) – з обласного бюджету. Фактично реструктуризація Рафалівської лікарні проведена в 2011 році, і майже 2 роки відпрацьовувався механізм надання первинної та вторинної медичної допомоги. Це не викликало резонансу серед населення. Для узаконення розмежування необхідно привести юридичну базу до вимог чинного законодавства. Всі проведені зміни не стосуються скорочення посад лікарів та середніх медичних працівників, ліжкового фонду, діагностичних підрозділів (лабораторія, рентгенкабінет, кабінету ультразвукової діагностики і т.д.).

                Під час обговорення у більшості присутніх ця пропозиція знайшла розуміння та підтримку (хоча були й противники). Деякі депутати висловлювали здивування, звідки у селищі з’явились чутки про закриття закладу, а відтак і той негативний резонанс, який люди виплеснули на сході селища та сесії райради. Адже ці заходи організовували не виборні представники (депутати) рафалівської громади, і були вони більш схожі на  мітинги, які ніколи не дають можливості конструктивного вирішення проблеми. Подібні ж питання вирішуються не на мітингах, а на сесіях відповідних рад.

Чимало питань задавали не по суті пропонованих змін, а по окремих недоліках в механізмі лікарського обслуговування населення. Головний лікар  визнав, що під час проведення структурних перетворень мали місце недоліки. Зокрема недостатня увага зверталась на функціонування відділення ЗПСМ та терапевтичного відділення смт Рафалівка. Певну негативну роль в цьому зіграв людський фактор. На даний час здійснюються заходи по розширенню площі терапевтичного  відділення, створення палат з метою покращення умов перебування стаціонарних хворих. З метою збільшення доступності до всіх видів медичної допомоги забезпечено діяльність відділення ЗПСМ з 800 до 2000, проводиться робота по організації діяльності денного стаціонару відділення ЗПСМ у вихідні та святкові дні для забезпечення безперервності лікувального процесу. Розроблені додаткові заходи по укомплектуванню відділення ЗПСМ та терапевтичного відділення №2 медичним обладнанням, апаратурою, лікарськими засобами та виробами медичного призначення. Заплановані й поточні ремонти лікувального корпусу.

Депутат обласної ради Георгій Лебедюк висловився, що ініціатива громад та бажання брати участь в управлінських процесах – ознака демократичного суспільства. Але реформування медицини – то вимога часу, і не варто цьому опиратися, отримавши від влади тверді гарантії, що надбання Рафалівської районної лікарні залишаться громаді, а рівень надання лікарської допомоги не скоротиться.

Тож рішення звернутися з клопотанням до районної ради було прийняте більшістю голосів (1 проти і 2 утрималися). Формулюється воно так: «Порушити клопотання перед райрадою про винесення на сесію питання подальшого вдосконалення функціонування КЗ «Володимирецька ЦРЛ» та при прийнятті рішення про розділення первинної та вторинної ланки медико-санітарної допомоги не допустити зменшення надання рівня меддопомоги амбулаторним та стаціонарним хворим у Рафалівці та забезпечити надання виїзної медико-консультативної допомоги населенню територіальної дільниці».

Таким чином, крапка у непростій ситуації з реорганізацією Рафаліської районної лікарні буде поставлена на найближчій сесії районної ради. А наслідки такого рішення можна буде оцінити лише через кілька років. 

Сесія Рафалівської селищної ради

Сесія Рафалівської селищної ради

Сесія Рафалівської селищної ради

Сесія Рафалівської селищної ради


 


Сергій СКІБЧИК,

фото та відео автора.


Матеріали до теми:


 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 67 гостей на сайті