Авторизація

HomeНовиниВ РайоніНа президії районної ради говорили про меморіал УПА, дороги і про коронавірус

На президії районної ради говорили про меморіал УПА, дороги і про коронавірус

( 1 Vote )

У середу 1 липня пройшла президія Володимирецької районної ради, на якій погоджували порядок денний наступної сесії, яка відбудеться 8 липня. 

Загалом слухали 16 питань, які стосувалися переважно бюджету, оренди комунальних приміщень ремонту доріг та боротьби з коронавірусом.

Так, є потреба виділити кошти на перезахоронення останків убитих вояків УПА, яких торік знайшли у кар’єрі. Їх мають поховати на меморіалі воїнам УПА у Володимирці, коло автобусної станції. Але рішення про виділення коштів районні депутати прийматимуть тоді, коли згоду на це дасть сесія Володимирецької селищної ради.

Також обговорили процедурні питання призначення керівників закладів освіти за новою методикою, погодили питання оренди приміщень та обговорили подальшу долю комунальної аптеки «Полісся» (вона сьогодні є збитковою).

Чи не найбільше уваги приділили питанню доріг та медицині, яка сьогодні на передовій боротьби з коронавірусом.

Якщо з дорогами більш-менш зрозуміло – у районі визначили два напрямки, які будуть завершувати ремонтувати за кошти району та області – на Антонівку та на Телковичі, то з медичними протоколами для боротьби з коронавірусом ситуацію дещо складніша.

Як говорив головний лікар Володимирецького центру ПМСД Олександр Волочнюк, сьогодні ситуація загострилася і вже маємо сім померлих. Сімейні лікарі замість профілактики захворювань і нагляду за групами ризику фактично першими беруть на себе діагностику важких пневмоній та хворих на коронавірусну інфекцію. У результаті замість того, щоб везти важкого хворого в реанімацію в найближчу лікарню, його везуть у Сарни, в базову лікарню для лікування коронавірусу. А поки везуть, втрачається дорогоцінний час (бо найчастіше люди звертаються до лікарів у вкрай запущеному стані), і людина частот помирає. Треба міняти протокол ковід-лікування і розгортати обсерваційні пункти чи госпітальні бази у кожній лікарні.

А в районній лікарні, розповідав Іван Караїмчук, лікування коронавірусу просто не передбачено і держава за нього платити не буде, а лікування тут на десятки тисяч гривень. Утім, сьогодні вже розробляють у Володимирецькій ЦРЛ хоча б схему діагностування коронавірусної інфекції для всіх охочих. Адже ІФА-тести сьогодні потрібні і студентам, і правоохоронцям, і самим медикам, і тим, хто працює в закладах з масовим відвідуванням людей. Таке діагностування буде доступне вже найближчим часом і коштуватиме від 101 до 220 гривень. До речі, в лікарні уже використовують українські  швидкі тести і реактиви – вони більш інформативні і точні, ніж китайські аналоги.

Також лікарі розказали про алгоритми дій при виявленні хворого на коронавірус, кому тестування роблять першочергово і безкоштовно, та чому медикам не можуть зробити медичну страховку на випадок інфікування.

Сергій СКІБЧИК.

 

Коментарі   

 
-2 # Гість 02.07.2020, 14:35
Ремонт дороги треба починаты з Бишляка, а не з Володымирця!!!
Відповісти
 
 
+17 # FVI 03.07.2020, 21:24
Щодо вояків УПА. Вважаю, що полеглі у 1944 році мають лежати у рідній землі, тобто у Полицях. Меморіал це добре, однак цим полеглим таким чином відмовляють у вічному спочинку вдома, до могил яких будуть ходити рідні, а іншим нагадувати про те, що у 1944 році були вояки які присягнули на вірність України. Не розумію лідерів тих сіл, що готові віддати прах воїнів за межі рідної землі і погоджуються на такий сумнівний з багатьох точок зору варіант.
Відповісти
 
 
-6 # Гість 06.07.2020, 17:23
Ну, з числа убитих ідентифікували, здається, лише двох, всі інші -- поки безіменні Герої. Їх хотіли поховати у Суховолі (там є уже меморіал Бахова Гора), але обласна влада не дозволила. Тому щоб не затягувати процес і вирішили у Володимирці. Там також є хрест воякам УПА, тож те поховання просто розширять. Бо в Полицях питання виділення землі під це поховання, певно, ще довше займе
Відповісти
 
 
+8 # FVI 07.07.2020, 07:59
Перше. Чому вирішили у Володимирці, а не у Полицях? Тому, що райцентр і там видніше? А Полицька ОТГ нездатна приймати державницькі рішення? Адже у центрі села є меморіал і він потребує осмисленого доповнення. Друге. Це нагода з лісів та полів повернути могили загиблих вояків навколо села, які радянська влада хотіла стерти з лиця землі. Третє. Виховання підростаючого покоління у Полицях. Віддаючи навіть двох, втрачаємо значно більшу кількість здатних свідомо захищати українську державу.
Відповісти
 
 
+8 # Siegfried 08.07.2020, 14:59
Для мене це видається якимось шоу, селфі на кістках, піар на могилах. Та передайте, кінець то кінців, порох мертвих тіл землі. Я уявляю який парад, яке "свято" організують культура, селРрада, патріотично налаштовані партії, слуги народу. Ми ж не можемо без ідолопоклонства , правда?
Відповісти
 
 
-6 # Гість 09.07.2020, 17:29
Це не просто прах людський -- це прах Героїв. Хіба вони не заслужили останніх почестей? Чи, по вашому, ліпше б най лежали собі під асфальтом -- у землі ж?
Відповісти
 
 
+4 # Гість 16.07.2020, 10:52
"...Там також є хрест воякам УПА, тож те поховання просто розширять..."

Пам'ятний хрест воякам УПА є, а поховання ніякого нема. Хіба що за рахунок старого польського кладовища, на околиці якого і стоїть хрест.
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 73 гостей на сайті