Авторизація

HomeНовиниВ РайоніПодарунок від Червоного Хреста

Подарунок від Червоного Хреста

( 0 Votes )

«Червоний Хрест»… Коли я чую ці слова, в пам’яті сплинула історія, коли Йосипу Сталіну через Червоний Хрест запропонували обміняти свого сина, що був у німців в полоні на німецького генерала. Правитель СРСР категорично заявив, що генерала на солдата не міняє.

 Можна зрозуміти, яку роль у другу світову війну грали організації Червоного Хреста і Півмісяця (так вони тоді називалися). За плечима цієї громадської організації – велика і багата історія ще з часів громадянської війни, коли червонохрестівці на полях бою рятували поранених, не дивлячись на їх національну чи ідейну приналежність.

Вони рятували голодних дітей у містах. Це з їх ініціативи створювалися притулки і силоміць збиралися сироти. Червонохрестівці працювали і працюють на добровільних засадах. За покликанням серця. І в тому, що існує санітарна авіація, пункти і екстрений телефонний зв’язок – теж ініціатива і заслуга Червоного Хреста.

Червоний хрест діє по всьому світу. Це – міжнародна доброчинна організація, яка не має кордонів. Але й нині, у мирний час, Червоний Хрест продовжує свою милосерду ходу. І скрізь, де треба тепло і порятунок, допомога і надійне плече, – там завжди стрінете тих, кого називають Волонтерами Доброї Волі.

Сьогодні не зменшився вплив і роль товариств Червоного Хреста. Візьмемо наше Володимирецьке районне товариство Червоного Хреста, яке очолює Галина Давидюк.

Ось далеко не повний перелік заходів районних червонохрестівців: «Зігріта старість»: догляд за старими і немічними людьми, одинокими пенсіонерами, інвалідами, що віддали своє трудове життя розбудові. «Медики в погонах» – зустріч із медсестрою Євою Горецькою, яка під час війни із поля бою винесла і врятувала три сотні радянських воїнів. «Крапля крові, що дарує життя»: подяки донорам району, проведені спільно із районною лікарнею, «Патронажні сестри – золотий фонд ТЧХУ» – зібрання за круглим столом патронажних сестер і братів – членів ТЧХУ, «Благородний поклик» – подяка спонсорам і благодійникам. Варто додати сюди й організацію банків одягу, участь в акції «Чай гостям селища», де на автостанціях і пунктах зосередження людей, підприємці виносили термоси із гарячим чаєм.

А ще не забудьмо співпрацю з різними релігійними конфесіями та їх благодійними фондами, розповсюдження марок ТЧХУ, збір натуральних продуктів харчування для малозабезпечених, число яких чомусь у нас з кожним роком зростає.

Це – короткий перелік добрих справ товариства Червоного Хреста. Про його діяльність ми частково розповідали й на сторінках «Володимирецького вісника». У 2012 році брали участь в обласному конкурсі «Милосердя немає віку і статі. Приєднуйся до дій Червоного Хреста!». Спільні зусилля колективу редакції «В.В.» та ТЧХУ відзначені Грамотою обласної організації ТЧХУ за третє місце в конкурсі по висвітленню діяльності мироносців милосердя серед населення району.

Заступник голови РДА Раїса Одиноцька та голова районної організації Товариства Червоного Хреста України Галина Давидюк (на фото) вручили головному редактору КП «Редакція газети «Володимирецький вісник та радіомовлення» Сергію Скібчику грамоту та подарунок.

 

Нас вшанував Червоний Хрест
 

Галина ТЄТЄНЄВА

Фото автора 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 68 гостей на сайті