Авторизація

HomeНовиниВ РайоніТо скільки ж ОТГ буде на Володимиреччині?

То скільки ж ОТГ буде на Володимиреччині?

( 0 Votes )

За інформацією Рівненського центру розвитку місцевого самоврядування станом на 1 січня 2019 року в області створено 35 об'єднаних територіальних громад.

У 31 з них уже відбулися перші місцеві вибори, ще в одній, Вараській, такі вибори не передбачаються, а в трьох недавно створених ОТГ вибори мають відбутись у 2019 році.

Таким чином ОТГ вже створені у 13 районах (Березнівський, Володимирецький, Зарічненський і Рокитнівський – по 1 ОТГ, Гощанський, Демидівський і Дубровицький – по 2, Костопільський і Сарненський – по 3, Радивилівський – 4, Дубенський, Млинівський і Рівненський – по 5). Найактивніше у процес децентралізації включилися південні райони, а Здолбунівський, Корецький та Острозький поки що без жодної ОТГ. Не створено їх і на основі трьох міст обласного значення: Рівне, Острог, Дубно.

 

ЧИМ УВІНЧАЛАСЯ «ЧОТИРИРІЧКА»?

Зважаючи на те, що 2019 рік визначений як останній рік для добровільного об’єднання громад, то часу для формування ОТГ залишається небагато. Але на Володимиреччині з шести передбачених перспективним планом ОТГ (Володимирецької, Рафалівської, Городецької, Воронківської, Більськовільської та Вараської) поки що створено лиш одну – Вараську.

Як зазначалося на недавньому засіданні регіональної робочої групи з підготовки перспективного плану формування територій громад Володимирецького району (провів його голова РДА Ярослав Березюк, а з доповіддю виступила заступниця голови Наталія Ковальчук), добровільне об’єднання територіальних громад в області впродовж 2015-2018 років принесло «значний позитивний результат і зміни на краще». У зв’язку з цим створення ОТГ – «одне з головних завдань районної влади».  І за вказаний період для цього зроблено немало. Проведено 5 виїзних зустрічей з депутатським корпусом, працівниками бюджетних установ та населенням, 14 засідань круглого столу з головами місцевих рад, 25 виїзних робочих зустрічей у сільрадах та навчальні поїздки у Миляцьку, Висоцьку і Млинівську ОТГ.

Протягом грудня 2018-го і в січні 2019 років у 29 сільських та 2 селищних радах проведено публічні обговорення важливих питань розвитку сільських і селищних рад та перспективних планів на майбутнє, й одним із головних розглядалося питання добровільного об’єднання територіальних громад.

 


 

ЧОГО ДОМОГЛИСЯ НА СЬОГОДНІ?

На сьогодні відповідно до перспективного плану створено Вараську ОТГ шляхом приєднання Заболоттівської сільради. Усіма громадами, визначеними як можливі центри ОТГ, ініційовано об’єднавчі процеси. Частина з них дали згоду на добровільне обєднання. Однак є і такі, що не до кінця вирішили, з ким і як хочуть об’єднатися. Хтось погоджується з приєднанням до іншої громади, а комусь хочеться самостійності. Тож на сьогодні обєднавчі процеси в районі відбуваються таким чином.

Рафалівська селрада звернулася до Великожолудської та Лозківської сільрад  із пропозицією сформувати об’єднану територіальну громаду. Великожолудська громада 20 лютого підтримала пропозицію про створення ОТГ з центром у Рафалівці і делегувала представника до складу спільної робочої групи. А 27 лютого та 3 березня громадські слухання відбулись у Лозках та Суховолі – і  Лозківська сільрада згоди на добровільне обєднання не дала.

Ще трьома сільрадами (Полицькою, Каноницькою та Антонівською) ініційовано об’єднання територіальних громад поза перспективним планом. Так, Полицькою сільрадою ініційовано створення Полицької ОТГ у складі поселень Полицької, Ромейківської та Балаховицької сільрад з центром у Полицях. Ці громади дали згоду на таке об’єднання й утворили спільну робочу групу для напрацювання потрібних рішень.

Новаківська сільрада ініціювала процес об’єднання населених пунктів Новаківської, Озерської, Кідрівської та Каноницької сільрад у Каноницьку ОТГ з центром у селі Каноничі. На сьогодні ці чотири сільради дали згоду на обєднання і створили спільну робочу групу.  А Антонівською сільрадою ініційовано створення Антонівської ОТГ спільно з Великоцепцевицькою і Городецькою сільрадами та з адмінцентром в Антонівці. Городецька сільрада, на відміну від Великоцепцевицької, з добровільним об’єднанням у такому форматі не погодилась. Однак для забезпечення подальшого процесу об’єднання антонівським сільським головою прийнято розпорядження про утворення спільної робочої групи з підготовки проектів відповідних рішень.

 

ЩО ВИРІШИЛИ І ЧОГО СПОДІВАТИСЯ?

На підставі громадських обговорень та прийнятих сільрадами рішень регіональній робочій групі запропоновано внести зміни до перспективного плану, згідно з якими на Володимиреччині передбачається створення 8 ОТГ: Вараської (Вараська міськрада і Заболоттівська, Старорафалівська та Сопачівська сільради), Володимирецької (Володимирецька селрада і Берестівська, Довговільська, Жовкинівська, Красносільська, Любахівська та Половлівська сільради), Рафалівської (Рафалівська селрада і Великожолудська та Лозківська сільради), Антонівської (Антонівська, Великоцепцевицька і Городецька сільради), Більськовільської (Більськовільська, Мульчицька, Озерецька та Собіщицька сільради), Воронківської (Воронківська, Біленська, Великотелковицька, Степангородська та Хиноцька сільради), Каноницької (Каноницька, Кідрівська, Новаківська й Озерська сільради), Полицької (Полицька, Балаховицька і Ромейківська сільради).

Остаточним і непорушним члени робочої групи це рішення не вважають. Воно – лиш уточнююче стосовно прийнятого раніше перспективного плану. Однак уточнення вноситься суттєве: кількість ОТГ з шести зростає до восьми. Прийнятим рішенням зі складу Володимирецької ОТГ виключаються Каноницька, Кідрівська, Новаківська, Озерська та Великоцепцевицька сільради, а зі складу Рафалівської ОТГ – Полицька та Балаховицька сільради; утворюються Каноницька, Антонівська й Полицька ОТГ й виключається з перспективного плану Городецька ОТГ.

Як зазначалося на засіданні, приблизно третина створених в країні ОТГ виявилася неспроможними у кадровому та господарському плані. Швидше всього, їх чекає чергове об’єднання – з більш успішними. І єдина можливість цього уникнути – вирівняти критичну ситуацію, що склалась, і зробити свою громаду самодостатньою.

Шляхом проб і помилок, не виключено, рухаються й окремі наші територіальні громади. На це вказувалось. І навіть прозвучало застереження, що дехто, зволікаючи й комбінуючи, ризикує часткою районної комунальної власності, яка за інших обставин могла б йому належати. На увазі мався насамперед Володимирець. Але делікатна ситуація і з Городецькою сільрадою, яка, не домовившись із сусідами, шукає порозуміння за адміністративними межами Володимиреччини – разом із суміжними Кричильською та Великовербченською сільрадами хоче приєднатися до Сарненської ОТГ. Хтось сприймає це болісно. Однак адмінреформа це дозволяє, і в районі, як мовилося, поважатимуть громадську думку. Голова РДА Ярослав Березюк запевнив присутню на зборах голову Городецької сільради Ірину Басик, що право городецької громади ніхто не порушить. Та й питання з «міжрайонним» об’єднанням розглядатиметься на обласному рівні.

Підсумовуючи розмову, що відбулася, Я.Березюк наголосив, що процес об’єднання територіальних громад незворотний, однак до 2020 року принцип добровільності себе вичерпає. Поки це можливо, ним треба скористатись, однак ніхто, мабуть, не скаже напевне, наскільки життєздатними будуть новоутворені громади. Недаремно мовилося про «об’єднання вже об’єднаних». І в кулуарах довелося чути, що в нашому випадку все, зрештою, відбуватиметься у двох-трьох напрямках: у бік Володимирця, Вараша і, не виключено, Рафалівки. Словом, чи вісім, чи лише дві-три ОТГ з часом у нас буде, покаже недалеке майбутнє.

Олексій ГОРОДНИЙ.

Фото автора.

 

Коментарі   

 
-2 # Гіcть 13.04.2019, 13:31
#Ржунємогу :lol: :lol: :lol:

Говорили-балака ли, сіли та й заплакали :cry:

Ще 7 травня 2015 року після обговорення, ще тоді під головуванням Хоружого, мабуть, це було і його бачення, затверджено дуууже схожий формат об'єднання, але тоді дехто заперечував: "будуть неспроможні!" :-*

Зацініть: http://polissya.net/ogoloshennia-reklama/36-2012-07-16-06-21-19/2451-adminreforma-jakum-byde-volodimirezkiy-raion.html?jsn_setmobile=yes

Каноницька, Полицька, Антонівська... ОТГ :D
4 роки "коту під хвіст", як і президенства Порошенка... :zzz думайТе!
Відповісти
 
 
-5 # Гість 15.04.2019, 11:57
Ну й для чого ви це намололи? Ще й Порошенка приплели. Краще промовчали б, розумніше б виглядали.
Відповісти
 
 
+1 # Гіcть 16.04.2019, 01:00
Як казав відомий герой кандидата в Президенти:"(ЦЕ НЗУРА)ть і (ЦЕНЗУРА)ять, наголос різний, сенс - той же!". :-*

Поки 4 роки роблять вигляд, що створюють громади, грошенят поімєлі, шо офшорні пики в телеекран не влазять :-x
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 76 гостей на сайті