Авторизація

HomeНовиниВ РайоніСмерть у пологовому відділенні. Хто винен: інфекція чи лікарі?

Смерть у пологовому відділенні. Хто винен: інфекція чи лікарі?

( 17 Votes )

Трагедія сколихнула район. У пологовому відділенні  Володимирецької ЦРЛ померла породілля.

Жінка народила дівчинку 30 вересня. Спершу, кажуть медики, почувалася добре, проте згодом її стан погіршився.

8 жовтня 22-річна жінка, що проживала в Мульчицях, померла.

На момент підготовки матеріалу нам не вдалося зв’язатися із завідувачем акушерського відділення Сергієм Буравським. Однак попередньо він прокоментував ситуацію, що склалася, рівненським ЗМІ:

– Це перший за 20 років моєї практики такий випадок, – зазначає завідувач акушерського відділення Сергій Буравський. – Ми намагаємося знайти причину, співчуваємо рідним, і нам самим боляче. Це її друга вагітність. Смерть не пов’язана з пологами.

Народила вона близько тижня тому. Без нагляду медиків породілля не залишалася. Але інфекція не давала про себе знати тривалий час. Коли почалися її прояви, на жаль, було запізно щось робити, хоча ми робили все можливе. Приїхала і бригада рівненських спеціалістів, але врятувати жінку, на жаль, не вдалося. Ніхто з медиків ні за клінічними проявами, ні за аналізами не міг щось таке запідозрити. Тобто сказати, що це вина нашого колективу, об’єктивних причин немає. Чекаємо на результати експертизи…

За словами лікарів, не виключено, що інфекцією, яка спричинила смерть молодої матері був сепсис (загальна гнійна інфекція) –  серйозна інфекційна хвороба, що виникає внаслідок поширення в тканинах організму і крові вірусних, бактеріальних або грибкових мікроорганізмів.

Рідні не можуть оговтатися від біди. А ще підозрюють, що в усьому винні медики, які занадто довго не могли визначитися, що робити.

– 30 вересня вона потрапила у пологове. Родила сама, все було добре, це були легкі пологи, за годину вона вродила. Понеділок, вівторок, середа – все було нормально. Ми спілкувалися з нею по телефону, вона говорила, що може вже її в четвер випишуть. Але у четвер їй заболіло в нозі.

Я приїхав у п’ятницю. Прийшли лікарі, оглянули. Ну, як оглянули, один з лікарів сказав: «Прийдеш до мене, як дитину груддю вигодуєш, тоді прийдеш лікуватись». Ще один якусь мазь приписав. Вона якийсь час мучилася, не могла заснути. У суботу й неділю вона цілу ніч не спала.

На вихідних лікарі усі пішли на вихідні. У неділю прийшов невропатолог, перепризначив лікування, сказав: «Мазатимеш там їй, де болить». Мені дивно, що у п'ятницю взяли аналіз крові, а сечі ніхто не брав. А ще за весь цей період її жодного разу не оглянув гінеколог.

Приймав роди у неї Сергій Буравський. Він її зчистив перед тим, як везти у реанімацію. На операції сказали, що у матці нічого не було.

8 жовтня вона померла, причина – зараження крові. Ми вважаємо, що у смерті винні лікарі. Це були  другі пологи дружини. Тож нині залишилася без мами 2-річна дитина і 10-ти денне немовля, – коментує трагедію чоловік померлої породіллі.

Правоохоронці про цю ситуацію знають і проводять досудове розслідування.

– Так, слідчі Володимирецького відділення поліції проводять досудове розслідування за фактом смерті 22-річної жінки медичному закладі у Володимирці. Справу відкрили за частиною першою ст. 140 Кримінального кодексу України, а саме за неналежне виконання професійних обов’язків медичними або фармацевтичними працівниками, – каже прес-офіцер Нацполіції області Ольга Ангелова.

 

Нині відомо, що у медзакладі працюватиме спеціальна комісія, яка вивчить це питання. Також повідомляється, що з немовлям все добре. Ми слідкуватимемо за розвитком цієї справи.

Ольга ПЕШКО.

ілюстрація з мережі Internet

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 50 гостей на сайті