Авторизація

HomeНовиниВ РайоніДорогу Володимирець - Суховоля ремонтують ...в борг (+фото, відео)

Дорогу Володимирець - Суховоля ремонтують ...в борг (+фото, відео)

( 0 Votes )

Коли паперові гроші на ремонт доріг нарешті перетворяться в реальний асфальт?

Дороги. Дороги – це тема болюча. Для водіїв, для влади і для підрядників. Але почнемо з кінця...

Організацій, що здатні ремонтувати дороги, – купа. Організацій, що відремонтують дешево, в борг, за «дякую» – нема і логічно, що й не буде. Одні з них щиросердечно зізнались: «За такі малі гроші ремонтувати якісно – то собі на збиток. Ви хочете і дешево, і багато, і на довгі роки. Так не вийде. Ми можемо відремонтувати якісно, постелити необхідний і правильний шар асфальту. Але це буде на виділені вами гроші лише 50 метрів, а не 5 кілометрів, як ви хочете. А району загалом треба поремонтувати кілька тисяч кілометрів доріг».

У нас цьогоріч асфальт, як манна небесна, – щастить не всім. Не всім селам і не всім ямам. Останні два тижні підфартило Довговолі і Любахам– там він з’явився: почали латати найбільш понівечені ділянки дороги, що проходить через ці села.

Насправді службу, яка виконує роботи і яка відповідає за ремонт, знайти не важко. Важче – відшукати в таких службах людину, яка захоче коментувати. Таку, щоб не кинула слухавку, щоб на момент пояснення з боку журналіста причини дзвінка не виявилась раптом дуже зайнята, і таку, щоб знала хоча б щось з приводу ремонту дороги, яка підпорядковується службі доріг.

Отож, за роз’ясненням на сайті Служби автомобільних доріг (САД) в Рівненській області (avtodor.rv.ua/news-420), власником і балансоутримувачем автомобільних доріг загального користування в межах нашої області є Служба автомобільних доріг у Рівненській області. Уточнити інформацію щодо приналежності доріг, які Вас цікавлять, можна у відділі ремонту, експлуатаційного утримання автомобільних доріг та охорони навколишнього середовища Служби доріг за телефоном (0362) 22-30-87.

З питань автомобільних доріг у межах міста Рівного та інших міст, сіл та селищ області звертайтесь, будь ласка, до міських, сільських та селищних рад відповідно.

Є основний підрядник по будівництву та утриманню автомобільних доріг – дочірнє підприємство «Рівнеоблавтодор» з філіями по районах. Оскільки наша місцева філія Володимирець-райавтодор перебуває на стадії ліквідації, у нас фактично й керівника нема, і нема в кого зорієнтуватись в ході ремонтних робіт, які виконувала або має виконувати філія.

А ще є Рівненська обладміністрація і управління дорожнього господарства при ній, якому підпорядковуються певні ділянки доріг по області (і по нашому району зокрема). Тому справді, зорієнтуватись і знайти нарешті того, хто відповідає за ремонт дороги біля Довговолі і Любахів – то таки нелегко!

За даними САД, автомобільна територіальна дорога Т-18-09 «Переброди - Дубровиця - Володимирець – Суховоля» має статус державного значення, експлуатаційне утримання якої здійснює підрядна організація Дочірнє підприємство «Рівненський облавтодор» ПАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» (ну, тобто обслуговувати її мала б філія Володимирець-райавтодор, якби на це виділялися хоч якісь кошти).

Обдзвонивши купу контактів, трохи послухали емоційного крику, серед якого вдалося виокремити лише одну інформаційну складову: біля Довговолі і Любахів ремонт роблять у борг, а підрядній організації ніхто нічого не проплатив досі навіть за зимову розчистку доріг! «За роботи в борг, між іншим, нас дуже сварять, але ми ж їх робимо! Йдіть у райраду!» – послали нас у телефонній трубці і відключились.

У вказаному пункті призначення розказали велику таємницю: гроші на ремонт ділянки Володимирець – Суховоля (аж до Суховолі, ви чуєте?!!!) були виділені давно, ще на останній сесії. Але це все в силу певних причин і перетягувань владної ковдри не фінансувалось аж до тепер.

Це відрізок дороги державного значення, яка знаходиться на балансі Служби доріг області. Фактично сьогодні роботи виконуються за кошти району на замовлення Довговільської і Любахівської сільських рад. Райрада виділила майже по 200 тис грн. на кожну сільську раду для ремонту. Проте за ці гроші відремонтують лише найбільш проблемні ділянки дороги. Тому ми дуже сподіваємось на розуміння і фінансово-матеріальну підтримку Служби автодоріг в області, адже по суті, це їхня ділянка роботи. В разі недостатності коштів будемо шукати резерви, щоб довиділити гроші на ремонт. По аварійних мостах проводяться певні напрацювання, однак знаю, що через управління капітального будівництва при ОДА планують залучити кошти та провести ремонти.

Розкритикували латання ям біля Довговолі хлопці з «Авто Євро-Сила-Вараш», так само, як і по напрямку від Вараша до «варшавки» через Полиці. Вони розказують, що це дороги селради, хоча це не так.

Але для ремонту дороги по Полицях і від Рафалівки аж до Вараша райрада знайшла гроші – залатали. То було б непогано, якби й варашани додали копійку якусь на ремонти наших спільних доріг зі свого міського бюджету, – прокоментував ситуацію і голова райради Василь Ковенько.

…Ну, а поки журналісти шукають не стільки крайнього, скільки хоча б когось, хто не крикне «я не можу зараз говорити», натякаючи, що не лише зараз, а й ніколи, жителі району зціпивши зуби, намагаються втримати кермо, об’їжджаючи ями (хоча як не крути того бублика, як медвідь вулика, а одну вибоїну минаєш, а в дві попадаєш).

У кожного водія вже напрацювалась філософія їзди між ямами. Так дивно спостерігати: дорога одна, а напрямок руху між ямами у кожного водія – свій. Хтось дає особливо помітним ямам імена. Зрештою, у спілкуванні це виглядає навіть шифруванням: «Ну, що там Зульфія Адамівна? Розвивається? – Так, подружок покликала». Це означає, що яма розростається, обзавівшись сусідніми вибоїнами.

Не втрачають оптимізму наші водії: глибоку яму-улюбленицю поблизу Любахів не сфотографував і не виклав у себе на сторінці в соцмережах тільки лінивий. Тепер її лікують … травами: прикладають гілки дерев: може, саме пройде...

Однак, опустивши всі саркастично-ідіоматичні нюанси (бо після ремонту замість ям на полотні чомусь появилися численні горбочки), робиться лише один висновок: на безриб’ї й рак – риба.

Підрядники не винні, що в Кабміні замість реальних грошей на ремонт доріг одні лише паперові постанови; вони готові працювати, аби було за що асфальт купувати та на техніці кому їздити.

Дякуємо, дорожники, що хоч найбільші ями таки почали латати!

 

Олена Стельмащук .

Сергій Скібчик.

Фото О. Стельмащук.

 

 

 

 

 

Коментарі   

 
+2 # Гість 14.09.2018, 12:42
Те що на фото, бачив у минулий четвер. Швидкість ремонту "зашкалює". Та і якби поверх того ямкового ремонту ще суцільний шар відсіву на смолу(як колись), то може трохи і прослужила б, а так гроші на вітер. Весною знов те саме буде.
Відповісти
 
 
+1 # Гіcть 14.09.2018, 17:31
На дорогу Полиці-Вараш райрада гроші не давала. Вася щораз забрехується.
Відповісти
 
 
0 # Гість 09.10.2018, 13:24
А він завжди бреше.Пора смітника на колесах підганяти.
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 77 гостей на сайті