Авторизація

HomeНовиниВ РайоніРафалівcький лісгосп: особливості об’єднання (+фото)

Рафалівcький лісгосп: особливості об’єднання (+фото)

( 4 Votes )

Сучасна Україна нині переживає складні часи реформування у всіх сферах свого внутрішнього життя. Новації не обійшли й лісову галузь.

Так, поки на вустах лісівників країни обговорення реформування держлісгоспів (що потягне за собою, ймовірно, приватизацію найспроможніших з них), Володимирецький ДП СЛАП несподівано реформувався у Рафалівський лісгосп.

Про це та інше погодився поспілкуватись директор колишнього ДП СЛАП, на базі якого й створюється Рафаліський лісгосп, Петро Мочаєв.

Подейкують, що з вашим приходом на посаду керівника СЛАП розквітнув у повній мірі. Як ви можете оцінити свої досягнення?

– Прийшов я на посаду у 2012 році. В цьому ж році державне фінансування лісгоспів по країні урізали. З того часу ми знаходимось на власному утриманні. Та завдяки акумуляції внутрішніх коштів і зміні підходу до роботи ми змогли не просто закрити з часом всі борги, які рахувались за підприємством, не просто вийти «в нуль», а більше того –  сьогодні ми маємо прибуток. По податках, розрахунках з бюджетами і фондами, по зарплатах жодних заборгованостей нема. Загальний прибуток підприємства сьогодні складає понад 10 млн грн., а наші плани перевиконуються за рахунок оптимізації виробництва. Зарплати працівників зросли (середня заробітна плата по підприємству нині становить близько 6,5 тис грн.). 

Кілька років тому ми придбали три пожежні машини, плуг під трактор для посадки саджанців, раніше такі закупівлі підприємство наше не могло собі дозволити. Пожежні машини справді допомагають у роботі особливо в пожежонебезпечний період. Маємо домовленості з рятувальниками, тому за необхідності вони залучають наш пожежний транспорт. Цього року було кілька виїздів наших машин на допомогу рятувальникам під час гасіння приватних житлових будинків. Трапляється, що наші машини приїжджають  на пожежу швидше за рятувальників. Наприклад, цього року таке сталось у с. Бабка. Поки туди їхали рафалівські рятувальники, ми вже вогонь загасили.

 

 

До Дня волонтера Вас нагородили почесною грамотою...

– Так, неодноразово допомагали волонтерам, що збирали допомогу нашим АТОвцям. В зону АТО направили кілька машин лісоматеріалу для виготовлення захисних бліндажів, допомогли грошима на закупівлю пального та придбання УАЗика...

Як на даний момент складається ситуація з ураженням хвойної деревини верховим короїдом?

– Щоб було зрозуміло, загальна площі колишнього СЛАПУ після проведеного базового лісовпорядкування складає 16741,8 га, з них уражено вже близько 200 га. Ситуація не стабілізується ще приблизно роки два, допоки погодні умови не сприятимуть нам у боротьбі з короїдом (мова про морозяні зими). Поки що ми призупинили освоєння головного лісокористування, більше зараз займаємось санітарними рубками, вирубуємо лише хворі і заражені дерева. Серед людей побутує думка, що «під шумок» можуть  вирізати і здорові дерева задля власного збагачення. Проте я таку думку спростовую, адже зараз без документації з лісу не виїжджає жодна машина. А з крадіями ми боремось, та й небагато їх у нас.

Загалом за даний рік реалізовано 20 524м3 деревини ділової, що становить 80% від всієї вирізаної деревини. Середньорічний приріст (понадпланова рубка) деревини по нашому регіону складає близько 3 га, ми ці обсяги економимо на майже 1 га.

Пояснюю: на кожну ділянку лісу є свій план обсягів вирубки. Але за рахунок оптимізації виробництва ми заготовляємо з ділянки більше, ніж зазначено у плані (вирізується не лише ділова деревина, а й 2й-3й сорт). План виконується і перевиконується, а гектари лісових насаджень економляться. Такий підхід роботи за наявної фактичної деревини, яка перебувала у віданні колишнього СЛАПу, є максимально вигідною. До речі, такі принципи роботи запроваджені у більшості лісгоспів, проте не кожен їх спроможний реалізовувати.

Яка ситуація з лісовідновленнями?

– У лісівника є золоте правило: зрізав одне – посади два. Цього року 82 га пішло під заліснення і 30га під сприяння лісовідновленню. Окремою темою є пошкоджені бурштинокопачами землі, на території колишнього СЛАПу це 148 га.  Разом з тим, силами СЛАПУ здійснено часткову рекультивацію земель та засаджено пошкоджені землі молодими деревами.

ДП СЛАП влітку перетворилось у Рафаліський лісгосп. Задля чого відбулись такі зміни? Ймовірне скорочення /розширення штату працівників?

– Так, об’єднання лісгоспів нині перебуває на стадії оформлення документації. Ці два лісгоспи є надто непропорційними, а ділянки лісу, що закріплені за обома, розкидані по всьому району.  Тому таке об’єднання відбулося задля оптимізації лісокристування. Поки що про наслідки рано говорити, проте, думаю, скорочення штату не відбудеться. Натомість здійснюватиметься перестановка кадрів і перерозподіл закріплених між лісівниками територій. Планується збільшення обсягів наповненості місцевих бюджетів, зарплат працівникам. Проте більш суттєво про це варто говорити пізніше, коли зміни почнуть запроваджуватись. Поки що ми лише назву змінили і стали офіційно ДП «Рафалівський лісгосп».

Перед якими проблемами сьогодні стоїть новооб’єднане лісове господарство?

– Як і будь-яке інше лісове господарство, маємо нульове державне фінансування. Не всі лісгоспи мають змогу сьогодні заробити елементарно на зарплату своїм працівникам. Через що наші ресурсні лісові господарства часто допомагають своїм східним «колегам»: перераховують їм одно-дводенний заробіток. Це вже між собою профспілкові організації працюють. Наше підприємство в числі тих, хто допомагає...

Що ж, бажаємо вам втримати рівень, адже від цього залежатиме в значній мірі добробут місцевих бюджетів.

– Дякую. Ми всі на це сподіватимемось.

Спілкувалась Олена Стельмащук.

Фото автора.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 50 гостей на сайті