Авторизація

HomeНовиниВ РайоніВуличну "ріку" пустимо під землю?..

Вуличну "ріку" пустимо під землю?..

( 2 Votes )

Незважаючи на перші снігопади, у райцентрі по вулиці Повстанців прокладається зливова каналізація

Ще у 2007 році для Володимирецької селищної ради було розроблено проект по захисту селища від підтоплення. Дещо з наміченого навіть робилося (скажімо, насипано водозахисну дамбу поблизу п’ятиповерхівок). Нині ж зусиллями ПТВП «Олімп» розпочалися роботи на вулиці Повстанців. Сюдою проляже водовідвідний колектор, який становитиме першу чергу запланованого комплексу робіт.

 – Виконуючи нинішні роботи, ми, можна сказати, виконуємо свій давній план, за який з різних причин тривалий час не могли взятися, – каже селищний голова Олександр Осмолович.

За його словами, ще торік селрада замовила проектно-кошторисну документацію. Стару все одно треба було суттєво коригувати. Але треба ж так статися! Навесні документацію одержали, а з 10 червня помінялися будівельні норми. Вони стали жорсткішими. Тож проект хоча й був готовий, а кошторис пройшов експертизу, до роботи не приступили. Довелося проходити ще одну експертизу. Вже комплексну. А коли робочий проект нарешті затвердили, спіткнулися ще й із дозволом на виконання робіт.

– Абсурд! – не стримався Олександр Григорович. – Подали у Рівненську державну будівельну інспекцію пакет документів, а через кілька тижнів – відмова: звертайтеся безпосередньо у Київ. 27 жовтня подалися туди, а дозвіл отримали в середині листопада. Втратили дорогоцінний час. А раніше як було? Подав у районну архітектуру папери – і тут же, на місці, все вирішується. Навіщо все так ускладнювати, не розумію…

Час підганяв. На порозі – зима. Тож, вигравши тендер у системі електронних закупівель «ProZorro», ПТВП «Олімп» взялося за діло. У селраді сподіваються, що потрібний селищу об’єкт до кінця року введуть в експлуатацію. Адже погода хоч і не сприяє, договір із підрядником підписано, коригуванню він не підлягає, а вказані у ньому роботи мають бути виконані. Навіть у випадку непередбачених затримок додаткових затрат селище не зазнає.

– Чесно кажучи, від того, як виконуються роботи, повного задоволення немає, – кажуть у селраді. – Одну погожу суботу, коли максимально могли потрудитися, згаяли. Потім випав дощ. Воду, правда, відвели на інший бік вулиці, але робочий темп втратили…

Керівник «Олімпу» Георгій Воробей, визнаючи погодні прикрощі, ситуацію не драматизує. Аби тільки не замерзла земля. Аби лиш не скам’янілим груддям загортати траншею з колектором. Вода, каже, не завада. Її відвертаємо на інший бік вулиці, а та, що потрапляє у траншею, збігає трубою. Щоб не було загрозливих просідань, основа колектора вимощується під нівелір. Тож єдине, що стримує, – вже наявні у цих місцях інженерні комунікації.

Подекуди будівничі наштовхуються на вже діючу комунальну каналізацію. Трапляються й телефонні та силові підземні кабелі. У понеділок, скажімо, чекали, доки зв’язківці встановлять з’єднувальні муфти. А відтак труба «піде» далі. На відтинку від Соборної до Шевченка траншею загорнуть – і роботи посуватимуться до вулиці Миру.

Цікавлюся, чи справиться колектор з водою з обох боків вулиці. «Справиться!» – запевняють. Бо ж на перехрестях з вулицями Чорновола, Шевченка, Миру та Воїнів-інтернаціоналістів діятимуть забірники води. Вся вона потраплятиме у колектор – і проблема з весняним та осіннім підтопленням вулиці Повстанців зніметься.

– Через це ми й влітку й восени не ремонтували її, щоб марно не тратитися, – каже селищний голова. – До кінця року каналізацію постараємося зробити, а вже навесні візьмемося за якісний ремонт вуличного покриття.

До речі, цією вулицею пролягає дорога Дубровиця-Володимирець-Суховоля. Вона у державній власності, і на добрий лад нею мав би займатись облавтодор. Але тривалий час вона ремонтується селрадівським коштом, тому й наступного року цей клопіт селище перебирає на себе. На автодор не понадієшся. Та й нова каналізаційна мережа – селищна.

Після першої її черги, яка, охоплюючи вулицю Повстанців від Соборної до автозаправки, обійдеться майже у 2,5 млн грн, має настати друга. Відводячи талу і дощову воду з вулиці Головка, вона плавно переходитиме в колектор, що будується. На неї вже мають проектно-кошторисну документацію. Але коли саме почнуться роботи, в селраді ще не знають. Очевидно, все залежатиме від вмісту селищної казни.


 

Отакі справи. Звичайні перехожі, очевидно, розгублено споглядають, як некомфортно працюється на такому об’єкті в перехідну до зими пору. Але сталося це і не з їхньої, і не з владної вини.   

– Якби рівненська держбудінспекція зразу застерегла, що звертаємося не за адресою, ми зекономили б два-три тижні, – кажуть у селищній раді. А це якраз той строк, у який ПТВП «Олімп» майже справилося б із роботою. Втім, «олімпійці» впевнені, що до нового року труба лежатиме з дотриманням усіх будівельно-технічних норм. Навіть вулицю цілком звільнять для селищного автотранспорту. А от вуличне покриття поновлюватимуть уже з настанням тепла. Правда, руйнуються мости, під якими вода проводиться через вулиці Соборну і Вишневу. Але з ними розберуться дещо пізніше. Усьому – свій час.

Олексій ГОРОДНИЙ.

Фото автора.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 104 гостей на сайті