Авторизація

HomeНовиниВ РайоніРАЕС приймала депутатів та очільників сіл і селищ Володимиреччини (+фото)

РАЕС приймала депутатів та очільників сіл і селищ Володимиреччини (+фото)

( 0 Votes )

12 жовтня депутати райради зібрались на засідання президії дуже раненько, а все тому, що мали попереду цікаво розпланований захід  - виїзний День депутата.

Тож народні обранці працювали у межах встановленого графіку, аби до 11 години вже бути у Вараші.

 У порядку денному засідання президії було понад 20 питань різного характеру, деякі з яких були аналогічними, тож і розглядалися, так би мовити, одним пакетом. Окремі питання направили на розгляд бюджетної комісії, аби точно розібратися у нюансах до засідання сесії. Протокольним дорученням вирішили дозволити державним установам закуповувати пальне, торф, дрова без участі у системі Прозоро, бо через участь у торгах інколи з доставкою предмет закупівлі виходить дорожчим, ніж купувати на території району. Звісно – виконуючи розпорядження області про те, що закупівлі, більші у сумі 50 тисяч, здійснювати через систему електронних закупівель, більше 25 тисяч – оприлюднювати відповідний звіт.

Про дозвіл на ремонти деяких соціальних об’єктів без участі у системі Прозоро також було декілька питань, просили про це через довгий термін процедури, через яку здійснення ремонту буде неможливим, зважаючи на погодні умови, стислі терміни тощо. Депутати питали, чому ж не вирішували це раніше, на що отримали відповідь: питання не поставало через відсутність коштів. Виникла й невелика дискусія. Народні обранці обговорювали питання якості ремонтних робіт фірм, що працюють у районі у разі таких поза системою Прозоро, вимагали від підрядників якості у роботах та контролю від керівників установ, у яких здійснюються ремонтні роботи.

Далі ж депутати разом із сільськими та селищними головами дружно сіли в автобус, аби провести запланований День депутата. Не зважаючи на похмурий, типово осінній сірий мішок мряки за вікном, настрій у всіх був піднесений. Бо ж не завжди випадає така нагода – поспілкуватися такою особливою громадою у неформальній атмосфері, десь обговорити питання, яких немає змоги поставити на офіційних заходах через напружений графік. Та навіть порадитися один з одним – бо ж усі у подібних умовах.

У Вараші народні обранці Володимирецької районної ради разом із очільниками населених пунктів району були приємно вражені гостинністю сусідів. Спочатку відвідали інформаційний та навчально-тренувальний центри РАЕС, де із цікавістю прослухали історію об’єкту та його унікальність в окремих деталях, звісно ж – мали змогу поставити питання, які цікавили. У розмові зачепили й тему об’єднання громад, яке, на думку працівників РАЕС, потрібне. Депутати ж запитували про схему продажів електроенергії, доцільність платних гуртків та різних масових заходів на соціальних об’єктах підприємства, хто постачає паливо тощо.


 

 Далі ж познайомилися із навчально-технічною базою професійно-технічного училища при РАЕС, яке хоч і має невеликий набір (нині – 155 осіб), проте всі студенти мають гарантію працевлаштування. Сьогодні це 7 груп, загалом же тут готують фахівців  17 спеціальностей. Має училище і перспективи – планує переходити на європейську модель дуального навчання – коли студенти навчаються і паралельно й працюють, таким чином навчаючись прямо на виробництві та отримуючи стипендію та зарплату. Тож керівник училища, до того ж і депутат райради Ярослав Березюк просив усіх гостей поширювати інформацію про заклад серед зацікавленої та талановитої молоді, аби й РАЕС мала хороших спеціалістів.

 


 

Згодом гості з Володимиреччини побували у приміщенні центрального посту автоматизованої системи контролю радіаційної обстановки (АСКРО), де мали змогу отримати деталізовану інформацію про систему безпеки та звичний день тих, хто працює у таких умовах. Власне, як відгукувались потім депутати, переконались у безпеці РАЕС, бо побачили, що тут продумані різні ситуації, а працівники – кваліфіковані.

 


 

Особливе захоплення у народних обранців та сільських і селищних голів району викликала екскурсія до споруди очищення додаткової води (СОДВ). На території усіх попросили одягнути жовтогарячі каски – так заведено на об’єкті, тож і депутати не сміли порушувати чужий устав.  Усюди на території, як і на інших об’єктах, що знаходяться у підпорядкуванні РАЕС, безпечний маршрут окреслено обмежувальними жовтими лініями. Як пояснили згодом, це зроблено заради безпеки працівників, адже людей багато, а техніка не має пава заїжджати за обмежувальні лінії. То тут, то там по ньому так і пише: «Безпечний маршрут» - певно, аби нагадати про це усім, хто забув. Тож у захисних касках депутати та очільники населених пунктів Володимиреччини не побоялися піднятися закрученими східцями на висоту 6-поверхового будинку, аби на власні очі побачити усі процеси, через які проходить вода, перш ніж потрапити до самої станції. Купа складних механізмів, дзюркотливі потоки та дрібні струмені води упереміш із коловим рухом створювали такий шум, що за 3 метри вже важко було розчути мову  того, хто говорить. Які процеси відбуваються з водою та у якому стані вона повертається – про це вже детально знають усі, хто уважно слухав лекторів-екскурсоводів.

 

 

На завершення гості з району у відкритому діалозі поспілкувалися з керівництвом електростанції. З рук голови райради Василя Ковенька РАЕС отримала пам’ятний сувенір, а депутати дякували за відкритість та щирість у спілкуванні. Почуло керівництво станції і про прохання депутатів якимсь чином вирішити питання зі зниженням тарифів для населення, що проживає у межах 30-кілометрової зони.


 

Усі, хто брав участь у Дні депутата, залишились задоволеними організованим заходом. Як говорять у райраді, такі заходи дуже необхідні для згуртування депутатського колективу та порозуміння, тож і відбуваються щороку.

Вікторія Черпак.

Фото автора.

 

Коментарі   

 
+2 # Гість 19.10.2017, 21:19
А де ж головні особи РАЕС? Оце так прийяли...
Відповісти
 
 
0 # Свій 20.10.2017, 22:16
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 64 гостей на сайті