Авторизація

HomeНовиниВ РайоніУ Заболотті нарешті дочекалися реконструкції електроліній (+фото)

У Заболотті нарешті дочекалися реконструкції електроліній (+фото)

( 2 Votes )

     10 років  ходіння по кабінетах чиновників таки принесли очікуваний результат жителям села Заболоття, які живуть під блоками РАЕС, а якісної електрики не мають.

Проблема перевантажених електромереж для жителів села Заболоття не нова, хоч воно і тулиться краєм прямісінько у санітарно-захисну зону РАЕС (2,5 км від станції). Уже кілька десятків років мешканці вулиць Соборна, Молодіжна, Садова, Зелена потерпають від нестачі електронапруги. (Споживачі інших вулиць села таких масштабних проблем з якістю напруги не мають).

При будівництві ліній електропередач колись виходили з розрахунку 3 кіловати споживаної потужності на кожен дім, а сучасна оселя потребує мінімум 10-15 кВт (додайте ще стільки ж, якщо маєте електроплиту або електричне опалення). Більше того, електроопори, які були встановленні ще у 1966 році, несли реальну небезпеку для населення. Під час бурі їх постійно розхитувало, з кожним роком вони все більше ставали аварійними.

Отак і жили: на городах градирні АЕС, а в хаті – лампочка світить слабше за свічку…

У грудні 2015 року в одного із споживачів по вулиці Молодіжній  сільський голова та селяни виміряли напругу. У той момент вона була 145 Вт. Фактично в останньому будинку по вулиці звичайна лампочка ледве жевріла. Поставивши чайник, люди втомилися чекати, доки він закипить. Тим часом за електропостачання люди платили як зазвичай.

А перед тим якось буря обірвала електропровід (електроізолятор просто випав з гнилого стовпа, а дрот обірвала розчахнута гілка), який убив господарям гусака. Переживаючи за безпеку неповнолітніх дітей (провід під струмом лежав у калюжі), селяни викликали електриків. Спершу приїхали ремонтники з Кузнецовських МЕМ, подивилися, покрутилися і поїхали. Виявляється, цю електролінію обслуговує Володимирецький РЕМ (а ще є мережі, які експлуатують енергопідрозділи Рівненської РАЕС). Цілий день селяни відганяли від «енергонасиченої» калюжі худобу, птицю, малих діток і попереджали проїжджих та піших, щоб обминали ту калюжу, поки нарешті ремівці приїхали та усунули пошкодження.

 


 

Теперішній голова сільської ради Роман Хондока зазначає, що неодноразово вони фотографували аварійні електроопори і відправляли у «Рівнеобленерго», писали листи із проханням капітального будівництва цих ліній. Там обіцяли з року в рік вирішити це питання, проте далі обіцянок діло не йшло. Аналогічні відписки роками отримувала і попередня голова сільради Леся Назарук. Наведемо приклади формальних відповідей за останні роки.

Ось, наприклад, у листуванні від 16 грудня 2013 року (вих. № 86) сільська рада отримала відписку за підписом начальника Володимирецького РЕМу ПАТ «Рівнеобленерго» такого змісту: «Відносно вашого звернення щодо переставлення місцями в с. Заболоття трансформаторної підстанції з господарчого двору СВК «Заболоття» на вул. Молодіжну Володимирецький РЕМ повідомляє, що для розгляду даного питання необхідно провести виїзну нараду за участю представників зацікавлених сторін та за результатами наради розробити відповідні заходи для вирішення даного питання».

Очевидно, що далі слів діло не пішло, бо майже через рік, у жовтні 2014 року на колективне звернення жителів вулиць Молодіжна, Соборна, Зелена та Приходька с. Заболоття щодо якості електропостачання технічний директор ПАТ «Рівнеобленерго» І. Красінський дає подібну відписку (розвантаження по фазах та заміна трансформатора на більш потужний), але вже вказує терміни виконання робіт: до 30.11.2014 року.

Утім, і ці обіцянки зосталися лише обіцянками на папері. Той же технічний директор ПАТ «Рівнеобленерго» І. Красінський у червні 2015 року на чергове колективне жителів цих же вулиць повідомляє, що «до кінця липня 2015 року заплановано виготовлення проектно-технічної документації на реконструкцію об’єктів електропередачі, які забезпечують електропостачання даних вулиць» і обіцяє, що реконструкцію повітряних ліній та заміну опор включать в інвестиційну програму на 2016 рік.

Однак жодні роботи так і не було розпочато, а енергопостачальники провели свої заміри напруги, визнали їх задовільними (бо ж міряли не в час пік) і повідомили, що керівництво РЕМу подало пропозиції включити в плани реконструкції електричні мережі даних вулиць на 2017-2018 роки.

Під час розмови Роман Володимирович показує аварійні ділянки. На лінію, яка веде до вище вказаних вулиць, зазначає сільський голова, якщо трансформатор і міг подати напругу, достатню для споживача, то  сама лінія її практично не витримувала. 

Жителі Заболоття не витримують такої цинічної безвідповідальності керівництва енергопостачальних організацій і б’ють, як то кажуть, у всі дзвони, звертаються разом із головою сільради до обласної влади і навіть до депутата Верховної ради В. Яніцького. «Напруга в наших домівках у час пік 110-140 Вт, а у вихідні і перед святами взагалі цілий день 100-120 Вт».

А сільський голова Роман Хондока у цей час веде уже не офіційно-ділову, а емоційну переписку з керівництвом ПАТ «Ріавнеобленерго»: «16.02.2016 року, я особисто з 18.00 до 19.00 год відвідав будинки даних жителів і побачив наступне. По вул. Молодіжній (власник будинку Іванова Г. Л.) напруга вказувала 150 Вт. ГІо вул. Зеленій ситуація, яка взагалі не вкладається в людський розум. Виникає питання: де ми живемо в Європейській країні чи в поселеннях стародавнього світу? Вимірювальний прилад вказує 130-140 Вт, а в останній точці даної вулиці 120 Вт. В одному із будинків не вдалося навіть увімкнути телевізор, мова про включення в мережу холодильника чи комп’ютера не йде.

Хоча лише той факт, що в даних будинках лампи освітлення не світять, а ледве жевріють, кип’ятіння води в електричному чайнику триває понад 15 хвилин, говорить про якість даної послуги, за яку люди щомісячно змушені платити немалі гроші.

Люди в цьому зовсім не винні, а винні чиновники, що закривають очі на проблеми, які людей, чесно кажучи, уже дістали.

В одному з Ваших листів було зазначено, що роботи розпочнуться до 30.11.2014 року (лист №18/4860 від 15.10.2014), в іншому (№18/3399 від 18.06.2015) було зазначено терміни 2015-2016, та листі (№0816/28.01.2016) було вже вказано ще іншу дату 2017-2018 роки.

Не думаю, що кожен із Вас, до чиїх рук потрапить даний лист, позбавлений елементарних благ – якісного освітлення, коли без проблем працює телевізор, комп’ютер, холодильник та інша побутова техніка. А для цих людей це просто щоденні муки.

Щиро прошу Вас створити виїзну комісію, дійсно /провести заміри/ в час пік, і на власні очі побачити, в якому стані опори, вірніше, під яким кутом вони сьогодні, та почути думку людей.

Якщо дане питання не вирішиться в швидкому часі, люди змушені будуть звертатися до телебачення та урядовців».

 

Лише більш як через десяток років заболотівці нарешті дочекалися заміни аварійних ділянок від РЕМу. У березні поточного року вперше у селі з'явилася робоча бригада, однак тоді ремонтники не приступили до роботи, бо виникли окремі неточності у проекті. Заплановані роботи були на вересень 2017 року. Проте селяни не вірили, що ремівці приступлять до роботи у вересні, а тому вирішили скаржитися до Володимирецького РЕМу до тих пір, поки проблему не владнають.

І нарешті дочекалися! В рамках «реконструкції ПЛ-0,4 кВт від КТП-45 у селі Заболоття» у червні-липні було встановлено нові електричні опори з кабельними розводками до кожного споживача, а старі аварійні стовпи та дроти демонтовано; прочистили також і дерева вздовж ЛЕП. А минулого тижня у селі встановили 2 новеньких трансформатори та повністю розвантажили лінії енергоспоживання у селі.

 


 

Тепер, зазначає сільський голова, проблем з якісним електропостачанням не повинно бути. Приблизна вартість робіт – біля 2 мільйонів гривень (інвестиційні кошти «Рівнеобленерго», який і є замовником робіт). Усі роботи по реконструкції електроліній виконувало (зокрема встановлювало й трансформатори) Рівненське ТОВ "БК "ТЕХНОРЕМБУД".

Разом із сільським головою ми стали свідками встановлення другого трансформатору. Хлопці активно трудилися не на камеру. Кожен зайнятий своє справою. Хтось керує краном, який піднімає необхідні для встановлення конструкції, а інші готують до роботи саму електроопору.

 

У Заболотті часто оселяються лелеки. Аби птахи безпечно могли облаштовуватися, працівник міських електромереж із Варашу створив спеціальні металеві гнізда, які прикріплюють наверх до електроопори. Птахи вже навіть встигли облюбувати таке гніздо…

 


 

За словами Р. Хондоки, тепер на вулицях Молодіжна та Зелена у крайніх точках напруга нижчою 230 вольт не буває, чим жителі неабияк задоволені. До всього, бажаючі власники домоволодінь тепер можуть і силову підключити (380 Вт), або ж обладнати домівку електроопаленням, що раніше було недозволеною розкішшю парадоксу, коли атомна електростанція фактично у селі є, а нормальної напруги в електромережах у жителів цього села нема.

«Залишилося ще вуличне освітлення на даних вулицях облаштувати, – радіє сільський голова Роман Хондока. – Жителі просять, та й варто їм ці роботи закінчити комплексно – заслужили за роки боротьби з чиновницькою байдужістю».

Хочеться вірити, що й ці плани молодого керівника сільради здійсняться – у квітні 2017 року на колегії РДА необхідні кошти пообіцяв виділити народний депутат Василь Яніцький. А ще ж є власні надходження до сільського бюджету…

Тож Роман Хондока вже шукає замовників та перероблює проектно-технічну документацію на освітлення цих вулиць. Адже сила громади – у її єдності і терпінні при вирішенні проблем, які потребують значних інвестицій. А в дружній команді і результат буде.

Ольга Пешко.

Сергій Скібчик.

Фото Ольги Пешко.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 63 гостей на сайті