Авторизація

HomeНовиниВ РайоніСвято села Новаки (+фото)

Свято села Новаки (+фото)

( 2 Votes )

На Зелені Свята у Новаках завжди людно. Особливим є для Новаківців свято Трійці, адже на другий день цього свята в Свято-Троїцькому храмі села – престольний празник.

Бог благословив цьогорічне святкове соборне Богослужіння очолити архімандриту Антонію, настоятелю Свято-Покровського Цепцевицького монастиря. На святі було присутньо 13 священників Володимирецького та Сарненського благочинь.

Оспівували службу Озерський, Жовкинівський церковні хори. Особливим було те, що цього річ вперше службу співали два Новаківських церковних хори – старший та молодший дитячий.

Після Євангелія, архімандрит Антоній виголосив духовно-повчальну проповідь, у якій розкрив суть нероздільної Святої Трійці.

Щоб прославити Святу Трійцю до храму завітали жителі села, його численні гості, паломники із сусідніх сіл, навіть прохолодний вітерець не завадив цьому.

Після завершення Божественної Літургії, святкове Богослужіння продовжилось традиційним Хресним ходом, під час якого всіх було окроплено Святою водою.

На завершення служби всім віруючим було виголошено уставне многії літа. А на завершення торжеств отець Василій та настоятель Свято-Троїцької церкви с.Новаки отець Іоан привітали усіх зі святом, побажали міцного здоров’я, радості і благополуччя та з Божою поміччю дочекатись наступного престольного свята та подякували всім за спільні молитви.

А в перший день Трійці Новачани святкували День села. «Пісенний мій краю, любов моя вічна, тут пам'ять козацька і слава батьків..» саме під таким гаслом відбувались заходи святкувань. Вже більше двох десятків років іде слава Новакам у день його іменин. І цього року зібралось перед сільською школою стільки люду, що і пройти ніде. Місцеві жителі, гості села щиро вітають один одного зі святом та зичать один одному та рідному селу тільки найкраще.

Від малого до великого знайшлося чим тут зайнятись. Організатори попіклувались, аби всім було весело: для наймолодших – малюнок на асфальті, за що дітлахи смакували смачне морозиво, а для дорослих – різного роду спортивні розваги: і перетягування канату, і метання булави, і «чий віз швидший», і традиційне «дістань гостинець зі стовпа», за що Босик Сергій вручав переможцям грошові призи.

Також для зручності відпочиваючих організовані виїзні кафе ПП Шикала Сергія та Володимирецького споживчого товариства, де можна було потішитись дружньою розмовою за польовими столиками.

 
 
 

 

За гарною традицією відбувся футбольний турнір в пам’ять першого сільського голови Володимира Троневича. Команди футбольних ветеранів с.Новаки з капітаном Басилем Базакою та футбольних ветеранів району з капітаном Миколою Александровим розіграли між собою перехідний кубок. Сільський голова, разом із сином Володимира Троневича Олександром, подякували командам за участь у турнірі пам'ятними грамотами, а кращого гравця Миколу Александрова, кращого воротаря Андрія Будника і гравця за кращий забитий гол Станіслава Печончика нагородили дипломами та грошовими преміями.

А світле ім'я Володимира Троневича залишається горіти вічним вогнем пам'яті в душі кожного жителя села…

По завершенні гри до футболістів та гостей свята долинав запашний аромат святкової традиційної ухи під вербою поблизу стадіону.

А тим часом на сцені перед школою завершувались підготування до святкового концерту, підготовленого завідуючою сільським клубом Інною Олещук.

За традицією, першими вийшли привітати новачан зі святом його наймолодші жителі із дитячого садка.

Після привітань сільського голови Олексія Христяновича, святкові подарунки вручили іменинникам: Симчуку Віталію, Юсину Юрію, Босику Володимиру.

Вручили подарунки також і ювілярам, які стали на рушник щастя 25 років тому, а це – подружжя Босика Андрія з дружиною Світланою, Бондара Василя з дружиною Наталією, Безушко Івана з дружиною Оленою та Босика Миколи з дружиною Лідією.

Із золотим весіллям ведучі привітали подружжя Шикала Василя з дружиною Марією та Печончика Івана з  дружиною Лідією. Не обійшли увагою і подружжя Волочнюка Петра з дружиною Галиною як одну із найстаріших пар.

А наймолодшому жителю села Новаки - сину Іллі подружжя Олексія Христяновича і Ольги звучали побажання довгих років життя та міцного здоров'я.

Наймолодшій сімейній парі – подружжю Тутевичів Павлу та Віті, сільський голова зі словами вітання вручив подарунок.

Зі словами вдячності згадали на святі і сільських воїнів АТО, а саме: Базюна Василя, Будник Олега, Луковця Самійла; Семчука Володимира, Базаку Василя, Босика Олексія, Стадника Василя та Крилова Миколу, яким вручили грошові кошти.

Незважаючи на спеку, вітали жителів села з концертними програмами місцеві виконавці та гості сіл Озеро, Каноничі та Дубівка. А місцевий аматорський колектив «Ексклюзивні кадри» під керівництвом Лариси Волочнюк відзначився як артистично так і естетично, адже саме для свята учасники колективу закупили нові яскраві костюми.

Сільський голова Олексій Христянович, за дорученням начальника відділу культури і туризму Володимирецької РДА Людмили Босик, відзначив місцевий аматорський колектив «Ексклюзивні кадри» за вагомий внесок у культурний розвиток села та від імені Людмили Босик передав колективу грошову винагороду.

Завершилось дійство масовими гуляннями біля сільського клубу з живою музикою від братів Івана та Віктора Волочнюків.

 

 

Організатори свята висловлюють слова щирої подяки за можливість привітати гарними подарунками односельчан спонсорам: товариству «Рівень Агро» в особі Івана Підлісного, приватним підприємцям Олександру Троневичу, Сергію Шикалу, Ярославу Мілості, Валентині Базаці, Валерію Безушко, АЗС товариства «ЗАХІДЕНЕРГОПОСТАЧ» в особі Олега Хомича, АТП №15644, Володимирецькому СТ, Рожищенському сир заводу, хорошому земляку Юрію Босику, товариству «Флорія України» с.Заболоття, СВК «Україна», та всім тим, хто перейнявся бажанням допомогти у проведенні свята.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 124 гостей на сайті