Авторизація

HomeНовиниВ РайоніЧи бути централізованій бухгалтерії в освіті і "мідним клондайкам"?

Чи бути централізованій бухгалтерії в освіті і "мідним клондайкам"?

( 2 Votes )

24 листопада відбулося чергове засідання постійних комісій з питань, що стосуються земельних ресурсів, бюджету району та гуманітарної політики. На заході були присутні голова районної ради Василь Ковенько та голова райдержадміністрації Володимир Хоружий.

Найбільш емоційним виявилося питання автономізації загальноосвітніх закладів нашого району. Обговорення на цю тему тривало близько години. І все тому, що кожен бачив свій підхід до поставленої проблеми.

Перед представниками підвідомчих структур гостро постала дилема:  або створювати централізовану бухгалтерію з єдиним бухгалтерським центром, який підпорядковуватиметься управлінню освіти, або ж кожен навчальний заклад району сам розпоряджатиметься фінансами. Це, до речі, справа добровільна і вибір – лише за директорами шкіл. Начальник управління освіти, молоді та спорту Володимирецької райдержадміністрації Наталія Сакова запропонувала залишити централізовану бухгалтерію і паралельно робити проект рішень щодо об'єднань шкіл і садочків району у НВК.

До речі, у проекті державного бюджету на наступний рік субвенція на заклади освіти передбачає кошти на заробітні плати лише педагогічних працівників. Під час обговорення Володимир Хоружий зазначив, що попереду нас чекає дуже складний фінансовий рік. А передача фінансового обліку на школи передбачає забезпечення їх додатковими кадрами, на утримання яких не буде фінансів. Та й кваліфікованих бухгалтерів у віддалені села складно знайти.

Тож замість збільшення витрат бюджету члени комісії пропонували їх зменшення. Приміром, якщо створити централізовану бухгалтерію, можна зекономити 1,8 млн. грн. щороку.

Поряд із найболючішими депутати розглянули ряд інших важливих питань, які стосуються господарського, економічного та соціального характеру. Втім, остаточні рішення приймалися на дев’ятій сесії районної ради, яка відбулася 29 листопада. До речі, питань, розглянутих депутатами, теж було рівно 29.

Спочатку голова територіальної виборчої комісії Світлана Чудік представила присутнім нового депутата райради Ярослава Березюка, що увійшов до ради від політичної партії «Прогрес» замість Володимира Ткачука, який достроково склав із себе повноваження. А після затвердження декількох програм депутати жваво обговорювали затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, які взяв в оренду на 7 років для ведення фермерського господарства (зокрема для вирощення ягід лохини) Олег Хмарук на території Балаховицької сільради. І сільський голова Балахович Вадим Давидюк, і депутат Микола Юсько зазначали, що ті ділянки ніким не використовуються, пустують і заростають. Але прозвучали обережні припущення, що всі вони розміщені саме над мідноносними жилами, і геологи вже проводять там оцінку запасів руди. В унісон проголосували депутати й за надання дозволу на розроблення схеми землеустрою і техніко-еконономічних обґрунтувань на експлуатацію промислово-дослідного кар’єру по видобутку міді на території тієї ж Балаховицької сільради на площі 90 гектарів.

Обговоривши проект рішення про введення до складу президії райради голови РДА Володимира Хоружого, депутати все ж не підтримали цієї пропозиції. Посперечавшись про наслідки автономізації закладів світи та прийнявши зміни до бюджету району, депутати обговорили і затвердили ще кілька звернень, а також погодили ще декілька проектів землеустрою.

Загалом сесія пройшла плідно і без надмірних емоцій.

Ольга ПЕШКО.

Сергій СКІБЧИК.

 

Коментарі   

 
+24 # гість 30.11.2016, 23:05
Ткачук здав повноваження,Бе резюк прийняв!!!?Мафі я не вмирає!!!Традиц ії повертаються!!! З таким підходом,до Європи ще нам літ двісті!!!!
Відповісти
 
 
+64 # Гість 01.12.2016, 16:39
якщо хтось хоч один раз заходиу у централізовану бухгалтерію і мав нагоду вияснити щось для себе, той буде руками і ногами за ПОВНУ її ліквідацію. Грубість, чорнота, крик, шум. пиятика, кава. ковбаса, загублені документи і т.д. люди бояться туда йти. І ще питаєте чи їй бути? Держаться за неї ті, хто має від неї дивіденди :lol: :-) :-*
Відповісти
 
 
+44 # Гість 04.12.2016, 16:30
Давно пора ліквідувати цю "контору". Звертаєшся туди лише в крайніх випадках і то боячись зіткнутись з грубістю, зверхністю, хамством. Часто ще й нагрубити вчителю можуть і вигнати геть якщо ненароком потрапиш туди у час їхнього чаювання, яке проходить в робочий час.
Відповісти
 
 
+14 # Гість 13.12.2016, 07:52
Якщо приходиш із великою рябою сумкою то вони ввічливіі культурні.
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 53 гостей на сайті