Авторизація

HomeНовиниВ РайоніЗакон треба виконувати, а не переписувати

Закон треба виконувати, а не переписувати

( 2 Votes )

Ознайомившись на сайті polissya.net із публікацією «Директор по контракту» від 13 вересня 2016 р., а саме в частині обговорення проекту рішення Володимирецької районної ради «Про управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ Володимирецького району», Володимирецька РДА ставить під сумнів законність прийняття даного рішення.  

Зокрема встановлені наступні порушення.

-         Додатком №1 до Проекту пропонується затвердити Положення про порядок управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ Володимирецького району, де пунктом 5 передбачено, що  призначення, погодження призначення та звільнення керівників комунальних підприємств, установ, закладів здійснюється за рішенням районної ради.

В той же час відповідно до ст. 22 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» місцева державна адміністрація реалізовує державну політику у галузі науки, охорони здоров’я, освіти, культури та інше.  У ч.4 ст. 14 ЗУ «Основи законодавства України про охорону здоров'я» передбачено, що місцеві державні адміністрації реалізують державну політику у сфері охорони здоров'я в межах своїх повноважень, передбачених законодавством.

       Відповідно до ч. 2 Порядку укладення контракту з керівником державного, комунального закладу охорони здоров’я», затвердженого Постановою КМУ «Про затвердження Порядку укладення контракту з керівником державного, комунального закладу охорони здоров’я та Типової форми контракту з керівником державного, комунального закладу охорони здоров’я» від 16 жовтня 2014 р. № 642, призначення на посаду керівника закладу здійснюється відповідно до законодавства керівником органу, до сфери управління якого належить (в управлінні якого перебуває) заклад, тобто райдержадміністрацією.

-         Додатком №3 до Проекту пропонується затвердити Порядок призначення  на посаду керівників (директорів) загальноосвітніх  навчальних закладів, що суперечить нормам діючого законодавства, де пунктом 3 передбачено, що призначення керівника навчального закладу здійснюється головою районної ради за результатами конкурсного відбору, що проводиться відповідно до цього Порядку, шляхом укладання  контракту в письмовій формі відповідно до чинного законодавства. Водночас відповідно до пункту 3 ч.1 ст. 22 ЗУ «Про місцеві державні адміністрації»: місцева державна адміністрація, здійснює загальне керівництво закладами освіти,  що належать  до  сфери  її   управління,   їх   матеріально-фінансове забезпечення.

          Відповідно до ч.1, 2 ст. 26 ЗУ «Про загальну середню освіту»: трудові відносини в системі загальної середньої освіти регулюються законодавством України про працю, Законом України "Про освіту", цим Законом та іншими нормативно-правовими актами. Призначення на посаду та звільнення з посади керівника державного та комунального загальноосвітнього навчального закладу здійснює відповідний орган управління освітою. 

         Відповідно до ч. 4 ст. 20 ЗУ «Про освіту»: керівники навчальних закладів, що є комунальною власністю, призначаються органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим у сфері освіти, відповідними обласними, міськими, районними органами управління освітою за попереднім погодженням з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування. Відповідно до ч. 2 ст. 14 ЗУ «Про освіту»: місцевими органами виконавчої влади створюються відповідні органи управління освітою, діяльність яких спрямовується на: управління навчальними закладами, що є комунальною власністю та інше.

         Відповідно до пункту 93 постанови КМУ № 778 від 27.08.2010 «Про затвердження Положення про загальноосвітній навчальний заклад»: керівник   державного  та  комунального  закладу  і  його  заступники  призначаються  на  посаду  та  звільняються  з  посади відповідним органом управління освітою згідно із законодавством.

          Відповідно до ст. 4 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», одним із основних принципів місцевого самоврядування є принцип законності. Відповідно до статті 1.1. Регламенту Володимирецької районної ради: діяльність районної ради та її посадових осіб визначається законами України та іншими законодавчими актами. Регламент є документом обов’язковим для виконання районною радою.

 Стаття 2.23 передбачає, що проекти рішень підлягають обов’язковому погодженню із причетними до їх виконання структурними підрозділами райдержадміністрації. В усіх випадках, коли в проектах рішень містяться завдання чи доручення певним виконавцям, необхідно погодити з ними запропонований обсяг робіт і отримати візи усіх виконавців, визначених проектом.

       Додатково повідомляю, що відповідно до ст. 76 Закону України «Про місцеве самоврядування в України» органи та посадові особи місцевого самоврядування несуть відповідальність у разі порушення ними Конституції або законів України, а статтею 3.27 Регламенту Володимирецької районної ради рішення районної ради приймаються відкритим поіменним голосуванням.

О. В. Русін, начальник юридичного відділу Володимирецької РДА

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 98 гостей на сайті