Авторизація

HomeНовиниВ РайоніВ с. Бабка скажена лисиця забігла у двір

В с. Бабка скажена лисиця забігла у двір

( 2 Votes )

Володимирецькі ветеринари і медики щороку попереджають населення про таку страшну і небезпечну хворобу, як СКАЗ. Її розносять переважно дикі тварини. А в середовище людей СКАЗ потрапляє через наших улюбленців, свійських тварин та при прямому контакті з інфікованими.

Два роки тому у селі Біле від сказу помер молодий ще чоловік Петро К., 1968 року народження, який проживав з батьками, працював у місцевому лісництві. Його покусав власний кіт.

Мали клопіт і довготривале лікування від свого хатнього кота жінка М. із Ромейок.

А оце в кінці лютого на подвір’я жителя села Бабка Миколи Чумака забігла «смілива» лисиця. Із цепу рвався пес і наробив собачого галасу. На його гавкіт вийшли господарі. Вгледівши таку картину, що по двору неспішно ходить собі лисиця і знаючи про небезпеку такого страшного захворювання, як сказ, вони негайно викликали ветеринарів і мисливців. За словами Миколи Борисовича, окрім тієї лисиці, що гуляла по його дворі, мисливці тоді вполювали ще дві на околиці села.

Прокоментувати випадок у селі Бабка ми попросили начальника управління ветеринарної медицини у Володимирецькому районі Олександра Петрука:

– Так, факт мав місце. Голову лисиці із села Бабка ми відправили на експертизу. Дослідження засвідчили, що та лисиця, яка заходила у двір до Чумаків, була хвора на СКАЗ. Ми провели всі необхідні санітарні заходи. Оскільки господарі не мали безпосереднього контакту ні з дикою твариною, ні зі своїм собакою, то лікування тут було недоцільним.

Практично щомісяця наша служба ветеринарної медицини подає в пресу матеріали про небезпечні хвороби спільні для людей і тварин. Не виняток і профілактика сказу. Наші ветспеціалісти провели подвірний обхід і всім собакам провели щеплення проти цієї небезпечної хвороби – сказу. В довколишніх селах Бабки знову проведено подвірне обстеження. І власники новопридбаних собак та котів особисто запрошували ветеринарів провести щеплення своїм тваринам.

Саме наша служба виїжджає на місце подібного виклику чи пригоди. Повернуся до факту, коли у селі Біле трапився інцидент. За сорок років районної ветеринарії вперше від сказу помер чоловік. Його покусав власний кіт. До лікарів чоловік не звернувся, кота забив і викинув в кінці свого городу, але не закопав у землю.

Довкіл села і в самому населеному пункті бігає багато неприв’язаних собак. З ними хазяї пасли худобу, їздять в ліс на заготівлю дров, полювання. Собаки бігають, де забажають. Поряд ліс. І цим все сказано.

У кожному селі неодноразово ветеринарні працівники проводять профілактичні заходи, обстеження та попередження щодо небезпечних хвороб. Адже ми навчені досвідом: що краще будь-яку хворобу попередити, аніж потім тратитися, лікувати, пояснювати. Не треба далеко ходити: за перші місяці зими ми вже мали п’ять викликів ветеринарної службі по сказу. Кіт на кузнецовських дачах подряпав господаря. Скажені лисиці «відвідали» села Озеро, Балаховичі, Сопачів, Ромейки. Дуже прошу всіх наглядати за своїми домашніми улюбленцями. Коли тварина ховається від світла, квола, понура, дратівлива, і з пащі тече слина, це – перші ознаки симптоматики, на які ви маєте звернути увагу і зразу викликати ветеринарного лікаря.

Ще одне. Придбали цуценя чи кішку – обов’язково зверніться до місцевого ветеринара і зробіть відповідні профілактичні щеплення. Цим ви убережете своїх хатніх улюбленців від небезпеки, здоров’я своїх дітей і своє – від небезпечних хвороб, спільних для тварини і людини.

Зі слів заступника головного лікаря з лікувальної роботи КЗ «Володимирецька ЦРЛ» Юрія Білика, в нашому лікувальному закладі наявні в достатній кількості вакцини «Індіраб» (24 дози), імуноглобулін антирабічний (250 мілілітрів), «Анатоксин правцевий» (140 доз). За два останні місяці звернень до лікарів покусаних скаженими тваринами людей не було.

Розмову продовжує лікар-травматолог ЦРЛ Андрій Шкабко:

– Сказ – це гостре інфекційне захворювання нервової системи, що спричинюється вірусом. Зараження людини відбувається в основному через укуси хворою твариною чи внаслідок попадання слини на свіжі поранення, подряпини шкіри або слизових оболонок.

Інфікування людини відбувається здебільшого від диких, хижих (вовки, лисиці – 41,4%) чи домашніх тварин (коти – 27,8%, собаки – 15,3%), а також сільськогосподарських тварин (20,2%).

Щорічно на Україні реєструють два-три випадки захворювань людей на сказ. Два роки тому летальний випадок по селу Білому поповнив недобру статистику по сказу в Україні.

Упродовж 2016 року в нашому районі проводилися профілактичні заходи. Адже в останньому випадку постраждалого від сказу привезли в такому стані, що потрібно було прив’язувати і вже ніякі ліки не діяли: хвороба прогресувала. Пацієнта доставили в день прояву клінічних ознак захворювання на сказ.

 Наголошу, що сьогодні медична наука немає у своєму розпорядженні засобів, щоб вилікувати людину, що захворіла на сказ.

 Єдиний спосіб врятувати людині життя – це провести щеплення антирабічною вакциною, або при необхідності застосувати антирабічний імуноглобулін.

 При одержанні укусів зразу проводиться обробка рани. Її проводять негайно. Поверхню рани промивають водою і милом, а краї рани обробляють 70-процентним спиртом або 5% розчином йоду і накладають стерильну пов’язку. Шви на рану накладають на четвертий день (крім ран на обличчі) при пошкодженні судин з метою зупинки зовнішньої кровотечі.

 Потерпілий, який отримує щеплення, повинен знати: йому забороняється вживати спиртні напої упродовж всього курсу щеплення і 6 місяців (півроку) після його закінчення. Слід також уникати перевтоми, переохолодження і перегрівання.

Зазначу, що прояви сказу від лисиць в селах району медики тримають на суворому контролі. У нас є всі необхідні медичні препарати проти цієї небезпечної хвороби. Ми тісно співпрацюємо із ветеринарною службою.

 Найголовніше: кожному бути уважним. Дотримуватися санітарії та гігієни. Дивитися за своїми домашніми тваринами, їх поведінкою. Своєчасно проводити щеплення проти сказу та інших інфекційних та заразних хвороб, споріднених для людей і тварин. Цим убережете своє здоров’я та здоров’я своїх рідних.

 Записала Галина Тєтєнєва.

ілюстрація з мережі Internet

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 120 гостей на сайті