Авторизація

HomeНовиниВ РайоніГромади- рушійна сила прогресу

Громади- рушійна сила прогресу

( 4 Votes )

10 лютого в малій залі районної ради відбувся Форум місцевого розвитку Володимирецького району за участю координатора обласного Ресурсного Центру Розвитку Громад Ольги Кашевської. Голова РДА Володимир Хоружий та заступник голови райради Володимир Савонік також не оминули захід. Словами привітання розпочався захід, адже приємних та прогресивних моментів, які варто було відзначити, дійсно вистачало.

Приємним було те, що гості з облцентру відзначали Володимиреччину в дуже позитивному ракурсі, як найуспішніший район в області з реалізації проектів ЄС/ПРООН. З гордістю за свій край приймали привітання та похвали учасники форуму, яким вдалося реалізувати проекти ЄС/ПРООН, а також ті, які йдуть шляхом своїх успішних краян.

У дружній атмосфері підтримки й співпраці заслухали представників громадських організацій з Воронок, Балахович, Полиць та Володимирця. Про те, як вдалося утеплити фасад та замінити вікна у Воронківській школі, розповів Іван Базака (голова ГО «Журавлина»). А в с. Балаховичі в садочку утеплили фасад − доповідала Наталія Літвінчук (скарбник ГО «Наше майбутнє»). Про те, як у Полицькій школі замінили вікна, доповідала Ольга Ришко (голова ГО «Полиці – наш дім»), А Наталія Щербак (голова ГО «Казка – наш дім») розповідала про завершувальні роботи з утеплення та заміни покрівлі в садочку «Казка». 

Надії на продовження співпраці висловлювали рівнененські гості. Ольга Воляник зазначала, що саме завдяки Володимирецькому району, а зокрема місцевим громадам Воронок та Балахович, Рівненська область посідає друге місце в Україні по реалізації проектів. За її словами, влада – це не будівля, не статус і навіть не високопосадовці. Влада – це місцеві громади, народ. І якщо ми це усвідомимо, зможемо жити в гідних умовах, які самі собі й створимо.

Ольга Кашевська переконана, що нічого не добитися, якщо чекати, що хтось має прийти і зробити щось для нас. Тільки громадською ініціативою можна розвивати рівень добробуту життя. Наглядним прикладом стали покращені умови в школах та садочках Володимиреччини. Цікавою була рубрика «До» і «Після» в презентації Галини Смолій (координатора районного Ресурсного Центру Розвитку Громад). Вона продемонструвала не просто контраст колишнього та нинішнього, а й стрімкий прогрес як результат впровадження в життя проектів ЄС/ПРООН.

Дійсно, ми ще не звикли, що громадська ініціатива може не завдавати клопоту, а приносити користь, формувати громадську думку і стояти на варті якісних змін життя. Ольга Ришко з Полиць підтверджувала, що стикнулися в першу ж чергу з недовірою громадян. Таким же було ставлення батьків, дітки яких відвідують Володимирецький садочок «Казка», як розповідала завідуюча Наталія Гузей. Проте, коли капітальний ремонт покрівлі вже завершувався, думка батьків кардинально змінилася. «А коли приступаємо до ремонту фасаду?» – Почали питати вони, – пригадує Наталія Адамівна. Радісними були й переживання Івана Базаки, який розповів наскільки тепліше й комфортніше стало у Воронківській школі. А Наталія Літвін з Балахович говорить, що дітки стали навіть більше хотіти йти до садочка, який повеселішав і ожив після утеплення фасаду.

На думку Володимира Хоружого, такі зустрічі вельми корисні, адже ті, хто досягнув таких якісних результатів, мали змогу поділитися досвідом втілення в життя проектів, показали приклад, як спільними зусиллями робити корисні справи. Ольга Кашевська наголошувала, що громадські організації є рушійною силою в розбудові свого населеного пункту, а Володимир Савонік поставив за мету розповсюдити серед сільських голів таку «заразну» корисну справу. Громадським організаціям, які завершили проекти були видані Сертифікати у співпраці з проектом Євросоюзу та Програми розвитку ООН.

Наталія АНДРЄЄВА. 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 59 гостей на сайті