Авторизація

HomeНовиниВ РайоніЦРЛ: усе ближче до відкриття (+фото)

ЦРЛ: усе ближче до відкриття (+фото)

( 0 Votes )

Поліклініку Володимирецької ЦРЛ просто не впізнати! Напевно, скільки перехожих повз неї проходить, стільки й бажаючих зазирнути, які ж зміни чекають на мешканців району та персонал лікарні. Мені випала нагода пройтися оновленими коридорами разом з головним лікарем Володимирецької ЦРЛ та начальником будівельної дільниці Мирославом і готова передати вам, дорогі читачі ВВ, свої враження від побаченого.  

На всіх поверхах не вистачало лише стелі. Нові стіни, новісінька підлога (де ламінат, де плитка, де лінолеум – в залежності від вимог і потреб), всюди замінені двері, передбачені входи для людей неспроможних самостійно пересуватися. Кабінети лікарів чекають, коли їх наповнять меблі та медичний персонал. Мої екскурсоводи завзято розповідають мені, які роботи тут були проведені й на якому рівні, скільки сил на це затрачено й фінансів. Пам‘ятаю, ще років зо три тому Іван Васильович мріяв про реанімацію на першому поверсі, вантажний ліфт, який дасть змогу доставляти лежачих хворих чи то в операційну, чи то у відділення. Аж ось сьогодні ми стоїмо в запиленому від роботи приміщенні, яке вже скоро буде готове до здачі в експлуатацію. 

«Так дійсно реанімаційного відділення бракувало, адже ж і служба організована, і кадрами забезпечені, а розташовані вони були в одній палаті, в одній комірчині, – коментує головний лікар ЦРЛ, – тому й виникло питання реанімаційного відділення, яке розташується на першому поверсі. Тут же приймальне відділення. При поступленні потерпілих, вони розподілялися потоком чи то в інтенсивну терапію, чи за необхідності в хірургію. Добудований вантажний ліфт, він дасть можливість доставляти на 4 поверх в рентгенкабінет хворих, не здатних самостійно пересуватися.»

Йдемо новими коридорами поліклініки. Тут має бути й оглядова, й маніпуляційна. Все в оновленому вигляді. Лише на стелі ще неприкриті кабелі, різні дроти: комп’ютерна мережа, телекомунікаційна, пожежна сигналізація, система відеонагляду вентиляційна система. Припускаю, що вже за лічені дні все це набуде зовсім іншого вигляду – косметичного, презентабельного, а я лише згадуватиму, що бачила на власні очі процес перетворення. А ось і величезний реанімаційний зал. Неабиякий контраст, між тим, що було, і тим, що постає перед очами нині. На поверхах грає музика і шумить будівельне обладнання. Все в робочій пилюці – але чого вона варта! Близько 50 чоловік наразі працює над перевтіленням поліклініки, наче у вулику. Кажу до Івана Васильовича: «Слабо віриться в те, що вже за кілька місяців поліклініка вже запрацює». На що він мені: «Ви б бачили можливі темпи роботи, ви б не сумнівалися!»

На цьому тижні приступають до роботи над операційною. «Це буде герметичний саркофаг, тут буде специфічне настінне покриття, на вікнах – матове скло, підлога буде облаштована антистатичним покриттям,» – пояснює Мирослав. «Буде й лапороскопічна, і відеоскопічна – все розраховано на проведення таких складних оперцій, – запевняє Іван Васильович. – Наразі обладнання дозволяє проводити складні маніпуляції, не виїжджаючи за межі району. Ми знаємо, що вже завідувач акушерсько-гінекологічним відділенням Сергій Буравський проводить гістероскопію, а Юрій Білик проводить операції на передміхуровій залозі, що теж не потребує розрізу черевної порожнини.» Показують кімнату для зберігання наркотиків: стіни, двері та вікна – все в арматурі, для безпеки зберігання. Надійніше, ніж у сейфі. Готова й  лабораторія. На фото враження, що усюди увімкнене світло, насправді ж це колір оновлених стін, колір змін. Як виявилося, Іван Васильович виступав не лише керуючим органом, а й дизайнером, і проектантом. У приміщенні незвично для поліклініки тепло. Приміщення дбайливо утеплене не лише ззовні, а й зсередини. Плюс до всього всюди металопластикові вікна.

Зазирнемо одним оком в палати. І двохмісні, й чотирьохмісні мають свої санвузли з новесенькою сантехнікою, мають кнопки дистанційного виклику медичного персоналу. Залишилося, напевне, здути пилюку, поставити ліжка і лікувати.

Тривають і ландшафтні роботи. Тут кожен перехожий може побачити, як швидко, наче гриби після дощу, встеляються доріжки, розрівнюється ландшафт, встановлюються бордюри. Будівельна техніка працює щодня і робітники невтомно пришвидшують той самий день відкриття.

Що й казати, не в кожному місті можна знайти медичний заклад, який би можна було порівняти з нашою поліклінікою. Залишається вірити, що цю картину, шедевральну не тільки для районного, а й для обласного рівня, доповнять висококваліфіковані спеціалісти, і мешканці району сповна зможуть відчути європейський комфорт устаткування та обслуговування, широкий спектр надання медичних послуг та українську гостинність, доброту й порядність лікарів.

 

 
 
 
 
 
 
 

 
 

 


Наталія АНДРЄЄВА.

Фото автора

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 38 гостей на сайті