Авторизація

HomeНовиниВ РайоніВеликі Телковичі відсвяткували день села (+фото)

Великі Телковичі відсвяткували день села (+фото)

( 5 Votes )

Села, як і люди, мають свої біографії і свої іменини. День народження Великі Телковичі святкують 27 вересня на православне свято – Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього. Цей день – престольний празник у селі. І з усіх усюд з’їжджаються родичі, близькі і гості. Село готується немов на Пасху. І свині б’ють, і птиця йде під ніж. Печуться пироги, і хліб із нового врожаю... Готується село мов до весілля.

Зранку округу будять срібні дзвони однойменного храму, в якому складають пошанівок Богу за те, що до престольного Дня у мирі дожили. А вже після обіду, не дивлячись на проливні дощі, всі поспішили до стадіону. Стихла негода, і розпочалося свято.

Зазвучали фанфари. Ведучі – педагоги місцевої школи Руслана та Віктор Блищики – оголошують про початок торжества. До слова запрошується сільський голова Віталій Репетуха. Він щиро вітає земляків із престольним святом, дякує літнім і молодим, особливо односельчанам – воїнам АТО, і бажає всім миру, добра та здоров’я. Звучить Гімн України.

І знову полинула музика та літературний монтаж, немов віночок, оспівавши рідний край, край лісів і бурштинових боліт, Застирську окраїну. І в тому, що ліс ще є – заслуга лісівників, де лісничим сільський депутат Валентин Павлович Бондар. Цього року лісівники місцевого лісництва виконали доведені завдання і посадили нові гектари лісопосадки.

Живе і трудиться село. Сьогодні територія сільради у Великих Телковичах та Бишляку утримує 325 голів ВРХ, із них 310 корів, 545 голів свиней, 232 коней, 4291 голову птиці, 20 кролів, 100 – бджолосімей, 420 собак і 222 коти. Як бачимо, є для чого ходити і де руки прикласти! Таку кількість живності обслуговують ветеринари місцевого пункту ветмедицини на чолі з Олексієм Кузьмичем Блищиком.

Пошта і, лікарська амбулаторія обслуговують 590 дворів. Ростуть нові вулиці. Давно проситься до розширення «Генплан» сільради, бо щороку народжуються нові сім’ї. Народжуються діти. Продовжуються роди і гартується добра слава поліського краю.

З рідної оселі вилетіли і живуть та працюють чимало земляків, які стали гордістю Великих Телкович та Рівненщини. Це – Іван Дем’янович Блищик, кандидат сільськогосподарських наук. Валерій Савич Гаврилюк – кандидат технічних наук, Галина Іванівна Блищик – головний спеціаліст протокольного відділу Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення. Людмила Іванівна Блищик – експерт Комісії по свободі слова Верховної Ради України.

Тетяна Іванівна Сад – професор Московського державного університету управління організацій та кафедри управління логістики, кандидат економічних наук, представник Міжнародної економічної Європейської комісії ООН по питаннях стандартів в освіті. Олександр Степанович Сад – майстер спорту по багатоборству. Лазар Степанович Сад – кандидат в майстри спорту. Володимир Васильович Гаврилюк – майстер спорту України з атлетичної гімнастики, майстер спорту з гирьового спорту, тренер збірної України, керівник спортклубу «Старт». Ярослав Михайлович Гаврилюк – кандидат в майстри спорту з футболу. Володимир Іванович Сад – член Спілки християнських письменників (Канада), видав три збірки поезій. Віктор Іванович Сад – художник, учасник міжнародних виставок. Василь Зіновійович Сад – член Спілки художників України, має художню школу-майстерню. Тетяна Володимирівна Рябініна – педагог, кавалер ордена Дружби народів. Катерина Володимирівна Діжурко, вчитель- методист вищої категорії, меценат.

А ще в пошані великі і дружні родини, які тримають рідне село. Їх нараховується більше 50. Найдовше прожили разом у подружньому колі і стрічають цьогоріч своє золоте весілля Іван Дем’янович і Варвара Пилипівна Ляшуки та Павло Олексійович і Віра Матвіївна Сільмани. «Срібну» заслугу і вітання із чвертю віку з дня одруження приймали Володимир Ілліч та Олена Андріївна Ляшуки, Олександр Васильович і Наталія Ростиславівна Блищики, Іван Юхимович і Лідія Антонівна Гаврилюки.

І ось оголошується:

– Найдовшу стежину життя пройшов Іван Захарович Масло, єдиний ветеран Великої Вітчизняної війни, якому нині виповнилося 95 років!

Пошанувати ювіляра у нього дома зібралися на престольний празник родичі із Млинка та Борової, Мульчиць і Бишляка. Всі побажали дідусю Маслу століття стріти. Разом із старожилом привітали наймолодшого жителя села Тимофійка Калюту, який нещодавно народився.

Долучилися до іменин Великих Телкович і дві наймолодші пари, які одружилися у 2015-му. Це – Андрій та Наталія Сад, Юрій та Вікторія Ковальчуки. Їх привітав піснею ансамбль «Оберег» із Хиноцької ЗОШ.

З почуттям особливої вдячності поклонилося сьогодні село своїм спасителям-медикам Лідії Степанівні Блищик та Надії Андріївні Блищик, які кожного дня і роками йдуть бороти недугу, повертати здоров’я, несуть милосердя і мають Божий дар лікувати людей.

По особливому освідчились в любові та висловили вдячність старійшинам педагогічної сфери Тетяні Іванівні Гаврилюк, Катерині Михайлівні Павлик колишні учні.

«Слава Україні!» «Героям Слава!» – неодноразово звучало зі сцени на адресу односельчан, які зараз на війні, захищають від російського агресора рідну землю і нас. Ось їх імена: Віталій Олександрович Манзик, Сергій Павлович Сільман, Іван Васильович Гаврилюк, Володимир Антонович Кравчук, Сергій Миколайович Гаврилюк. Присутні подякували їхнім родинам і побажали всім воїнам живими повернутися у рідні домівки.

За музику, за свято, за дитячу радість поспускатися із надувних величезних іграшок, поскакати на батутах, на сцену запросили спонсорів свята – меценатів Дня села В’ячеслава Віталійовича Блищика, Павла Михайловича Гаврилюка, Віктора Олександровича Блищика, місцевих підприємців – Руслану Степанівну Савчук, Ігоря Миколайовича Гаврилюка, Віру Ростиславівну Макарчук, Світлану Іванівну Гаврилюк, Миколу Костянтиновича Манзика, Валерія Арсентійовича Безушка, Віталія Юрійовича Прокопчука, які допомогли організувати і провести свято.

Заключний акорд перед молодіжною дискотекою прозвучав побажанням ведучих: «Щоб наше село розросталось і квітло, завжди, щоб дзвеніла тут пісня крилата, гули новосілля, весілля, родини і радості-щастя було в нас багато!»

 
 

 

Г. Штерн

На фото: святкують Великі Телковичі…

 

Коментарі   

 
+1 # Поліщук 03.10.2015, 21:09
Погода підвела....
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 73 гостей на сайті