Авторизація

HomeНовиниВ РайоніВолодимиру Задійку – корифею володимирецької хірургії – 80!

Володимиру Задійку – корифею володимирецької хірургії – 80!

( 6 Votes )

Людина… Лікар… Хороший чоловік… Найкращий батько… Надійний товариш… Корифей хірургії Володимиреччини… А ще – депутат обласної ради 2002-2006 років, патріот своєї Батьківщини та незламний борець  за її волю, відмінник охорони здоров’я, орденоносець («Знак пошани» та «Жовтнева Революція») – всі ці слова адресуються до Володимира Дмитровича Задійка, лікаря-хірурга Володимирецької районної лікарні, який 24 травня  відзначає своє 80-ліття.

Босоноге дитинство Володі промайнуло на Тернопіллі, де густі верболози, чисті джерельця та правічна історія панського маєтку та, здається, такого ж древнього, як світ, водяного млина. Маленьким Володя часто мріяв швидше подорослішати, стати лікарем, щоб допомагати батькам, які важко працювали. У ті голодні роки, напевне, ще однією найзаповітнішою мрією було досхочу наїстися.

Мріям, а особливо підкріпленим материнською молитвою, властиво збуватися. Незабаром Володимир – студент Станіславського (нині – Івано-Франківського) медичного інституту.

 25 червня 1962 року молодим спеціалістом Володимир приїжджає до нас, в поліську глушину, перед тим відмовившись від таких манливих пропозицій, що стає аж млосно. Зараз, згадуючи ці моменти, Володимир Дмитрович каже: «Йшов, де важче. Не жалію про свій вибір по цей час. Тут, на Поліссі, люди добріші».

Пропрацювавши упродовж п’яти років лікарем-отоларингологом, Володимир став до операційного столу. І з 1967 року до 1999 року – він незмінний завідувач хірургічного відділення Володимирецької ЦРЛ. Скільки пацієнтів пройшли через його руки, скільки операцій за ці півстоліття, врятованих життів – не злічити! Сотні, тисячі молитов  за здоров’я лікаря  від  діток, їх мам, дружин, чоловіків…

«Усе життя – як один день, ще й досі пам’ятаю свою першу операцію. Це було в 1962 році і оперували апендицит. Тодішній головний лікар Василенчук Володимир Іванович поставив мене хірургом до операційного столу», – розповідає Володимир Дмитрович. І все сором’язливо відмахується: «Ну що ти будеш про мене писати, все як в усіх, працював як і всі, на совість».

Життя як вишитий рушник, де чорне переплітається з червоним, так і радісні дні мережкою стеляться в сумними. «Самотність – це найгірше, що може спіткати людину. А ще коли була надійна і вірна дружина, опора, розрада – і в один раз її не стало. Не дай, Боже, таке пережити комусь. Хоча це теж життя. Важко, дуже важко. Але тільки донька й робота рятували мою зранену душу, – ділиться сокровенним Володимир Дмитрович. – Не можна роз’єднати родину і роботу, поставити щось на перше місце. Ні, не виходить. Це як такий нерозривний ланцюжок, існування якого по частинці неможливий. Десь жертвуєш часом для роботи, а десь для родини».

Колеги по роботі характеризують Володимира Дмитровича як вимогливого, але справедливого і душевного лікаря. Він вміє і посварити, і похвалити, і розрадити.

«З Володимиром Дмитровичем легко працювалося. Він швидко орієнтувався в складних ситуаціях. Дійсно, як кажуть, працювати – як пісню співати. Такий дует склався з операційними медсестрами Ольгою Ващенко та  Надією Гузей,  анестезистом Миколою Дячуком, молодшими медичними сестрами Любов’ю Бедик, Галиною Макарчук»,  – розповідає Валентина Нестерчук, головна медична сестра, в минулому теж анестезист.

Хороша, надійна зміна хірургів виросла у Володимира Дмитровича. Радіє душа за них, кожному він хоче передати ту частинку своїх  знань і  життєвого досвіду.

«Хочу побажати молодим лікарям завжди бути добрими, не забувати про людей, бути відповідальними, поважати  і підтримувати один одного, мати хороших друзів, гарну родину», – таке побажання для теперішніх і наступних поколінь лікарів від Корифея.

 

 

Лариса САРНИЦЬКА

На знімках Юрія Білика:

- Корифеї Володимирецької хірургії Василь Васильович РЕВТА, Володимир Дмитрович ЗАДІЙКО, Михайло Антонович ГОЛОВЕНКО;

- Володимир ЗАДІЙКО з колегами-лікарями Володимирецької ЦРЛ сьогодні.

 
 

Коментарі   

 
+13 # Siegfried 24.05.2015, 23:28
Володимтре Дмитровичу, В І Т А Ю !!!!! ДЯКУЮ ЗА ВСЕ!!!! МИРУ, ВАМ, ТА РАДІСНИХ ДНІВ.
Відповісти
 
 
+11 # ОльгаОльга 26.05.2015, 10:25
Це дійсно Людина з великої букви!
Нехай Господь посилає Вам здоров'я, щоб ще не одне життя врятувати.
Відповісти
 
 
+7 # Гість 29.05.2015, 23:01
Не возможно не согласится - ЧЕЛОВЕК И ДОКТОР!
Відповісти
 
 
+7 # Гість 29.05.2015, 23:16
Соглашаюсь со всеми,Владимир Дмитриевич,засл уживает благодарности от тысячи пациентов, которым возвратил здоровье,а многим спас жизнь.В том числе и мне.У врачей святая ноша по жизни.
Відповісти
 
 
+7 # Гість 29.05.2015, 23:34
Погоджуюсь,Воло димир Дмитрович - професіонал в медицині та чудова людина!Колись,д авно повернув мені здоров"я,а то і саме життя.Щиро вдячний,кланяюс ь.
Відповісти
 
 
-5 # аналітик 02.06.2015, 21:15
пора вже на пенсію
Відповісти
 
 
+1 # Siegfried 02.06.2015, 23:05
Не тобі вирішувать.
Відповісти
 
 
-7 # аналітик 04.06.2015, 14:48
ай да лизнув, ай да молодець!!!
Відповісти
 
 
+11 # xosяin 15.01.2016, 09:30
Сьогодні помер Володимир Дмитрович Задійко, справжній корифей володимирецької медицини. Це дійсно непоправна втрата для нас усіх.
Світла Вам пам'ять, Лікарю...
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 73 гостей на сайті