Авторизація

HomeНовиниВ РайоніСесія райради: за чорнобильські пільги варто поборотися!

Сесія райради: за чорнобильські пільги варто поборотися!

( 1 Vote )

Минулого четверга  під головуванням голови райради Василя Ковенька відбулася чергова, 34-а сесія районної ради. На неї, включаючи й «різне»,  винесено 13 питань. Однак головне, задля чого й збиралися наші обранці, стосувалося звіту про виконання районного бюджету за 2014 рік та внесення змін до райбюджету-2015.

Як зазначила у своєму звіті начальник райфінуправління Олена Шикало, виконання бюджету-2014 забезпечено на 99,9 відсотка, тобто, з недоотриманням 321,8 тис. грн. надходжень. При цьому впродовж року з держбюджету надійшло 174 млн. 189,1 тис. грн. дотації вирівнювання та 1 млн.447,1 тис. грн. додаткової дотації для місцевих бюджетів. Відповідну звітну інформацію надано і по загальному та спеціальному фондах торішнього бюджету.

Затвердивши звіт з цього питання, іншим рішенням депутати внесли зміни у бюджет-2015. Доходи загального фонду, як було сказано, збільшено на 96,7 тис. грн. за рахунок одержаних субвенцій, а видатки – на 3 млн. 901,8 тис. грн. за рахунок субвенцій та вільного бюджетного залишку, який у сумі 3 млн. 805,1 тис. грн. склався на початок року. Загалом же річний обсяг доходів загального фонду затверджено у сумі 370 млн. 829,2 тис. грн., а видатки – у сумі 374 млн. 609,3 тис. грн. з дефіцитом вказаного фонду у 3 млн. 780,1 тис. грн. Більше, ніж на 2,6 млн. грн., зросли й видатки спеціального фонду та бюджету розвитку цього фонду (з дефіцитом у такій же сумі). Внесено зміни і в обсяги міжбюджетних трансфертів по обох фондах.

На цій же сесії прийнято кілька інших важливих для району рішень: про цьогорічну програму економічного та соціального розвитку району та про хід реформування районної охорони здоров’я. Положення першої з них органам місцевого самоврядування рекомендовано враховувати при виконанні наміченої стратегії розвитку сільських і селищних територіальних громад, а стосовно охорони здоров’я прозвучало прохання звернути увагу на Рафалівську амбулаторію: коли лікарі на виїзді, там немає кому приймати хворих. Був і позитивний момент: ось-ось знову мають зрушитися з місця ремонтні роботи у райполіклініці. Однак кінцевої їх дати і цього разу не названо.

Прийнято й кілька інших рішень – майнових та земельних, зокрема щодо збільшення потужності радіопередавача, який транслює передачі ТРК «Бурштиновий шлях». А от ще одним не менш важливим рішенням депутати, схоже, знехтували або ж «спустили його на гальмах». Маю на увазі звернення до парламенту і народного депутата Василя Яніцького, яке у відповідь на позбавлення тисяч поліщуків належних їм чорнобильських пільг прийняла Сарненська райрада. Пропонуючи решті північних районів Рівненщини підтримати їхню ініціативу і вважаючи, що дані останніх проведених у нашому краї лабораторних досліджень «не є достовірними», у своєму зверненні сарненці наголошують: «Ми не проти, щоб визначити рівень забрудненості на територіях, які зазнали радіоактивного забруднення, але воно повинно бути проведено правомірно, із залученням представників громадськості та депутатів місцевих рад, і тільки тоді можна буде зробити правильний і об’єктивний висновок». Вказавши, що «на радіоактивно забруднених територіях онкозахворюваність та смертність зростає і є вищою, ніж у інших регіонах України», сарненська райрада нагадує Верховній Раді, що «український народ відстоював свої законні права на Майданах не для того, щоб їхні законні пільги та їхні права на соціальний захист скасовувались із тих міркувань, що у бюджеті України бракує коштів…»

Здавалося б, таку зрозумілу поліщукам ініціативу гріх не підтримати. Але, засумнівавшись, що районні депутати спроможні вникнути у тонкощі радіаційної дозиметрії, з несподіваною критикою виступив депутат Михайло Льода і заявив, що згадане звернення не підтримає. Хтозна, як це вплинуло на позицію його колег, але документ не набрав потрібної кількості голосів. Здалося, райрада просто не зорієнтувалась у ситуації. І приємно, що майже під завісу сесії на трибуну вийшов Олександр Бобрик і спробував розвернути колег у бік повторного голосування. Депутатської наполегливості, як здалося, йому забракло: переголосування не відбулося. Але добре вже те, що депутати «під чесне слово» пообіцяли підготувати власне звернення і винести його на наступну сесію. Такий документ, швидше всього, буде, однак дорогоцінний час втрачається...


 

На сесії брали слово й інші депутати: Арсен Котович, Віталій Бурма, Анатолій Остапенко, Тетяна Мирончук, Іван Караїмчук, Петро Сиротюк. В.Бурму, скажімо, непокоїть, що у райбюджеті періодично не знаходиться коштів на розрахунки за виконану для бюджетних установ роботу. І.Караїмчук стійко тримав оборону перед критиками медичної реформи. А П.Сиротюк запропонував, щоб на сесійні засідання запрошували народного депутата від нашого виборчого округу Василя Яніцького. (Колись, пригадується, це регулярно робив Олександр Абдуллін. Але тоді й обласні депутати не минали сесійної зали. Невже районні справи їх тепер не цікавлять? Такі запрошення, очевидно, варто адресувати і їм).

І ще одне. Прикро вразило, що свої комунальні заклади райрада ділить на синів і пасинків. Підтримуючи бюджетне фінансування цих закладів, ніхто й словом не обмовився про газет – комунальне підприємство, засновником якого значиться районна рада. Мовляв, як підприємство,вона має орієнтуватися на отримання прибутку і все, що треба, заробляти для себе. Ніхто й не задумався, що редакція, якій «пришпилили» статус підприємства, не займається матеріальним виробництвом, що її сфера – духовна, тому й звичну для всіх паперову газету не виробляє, а передоручає її випуск друкарні. На жаль, для «ВВ» в умовах жорсткого загострення кризи не знайшлося й щербатого крейцера, і це свідчення або владної байдужості, або ж не зовсім зрозумілого фінансового розподілу бюджетних коштів, частина яких має гарантуватись і газеті на умовах паритетного підходу. Таку упередженість, очевидно, треба міняти на активну співпрацю з газетою, скажімо, на договірних умовах або ж за результатами відкритого тендеру на висвітлення діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, участь у якому брали б усі ЗМІ відповідного регіону.

Олексій ГОРОДНИЙ.

На фото автора: голосують районні депутати.

 

Коментарі   

 
+7 # Гість 20.03.2015, 12:02
Льода (депутат) мабуть не має чорнобильського посвідчення от його жаба і давить,що інші мали ті мізерні пільги ,а він не мав.Вирішив всіх порівняти,щоб всім однаково було.
Відповісти
 
 
-2 # Гість 01.04.2015, 22:30
Ким рахує себе цей Льода? Його кандидатуру підтримали люди на виборах, а він сьогодні нехтує їхніми інтересами. І дійсно не за таких стояв Майдан. Якщо такий депутат не відстоює інтереси своїх виборців, а навпаки іх пригнічує та ущемляє-такий депутат НЕ ПОТРІБЕН!!! І щоб себе хоч якось "виправдати" повинен першим же і подати звернення, а інакше-ГЕТЬ і не заважати працювати іншим!!!
Відповісти
 
 
-1 # Гість 02.04.2015, 09:07
Священик повинен знати своє місце і свої обов"язки.На мою думку в справжньго священика їх повино вистачати.Навіщ о йому та політика,що за світ настав.
Відповісти
 
 
+5 # ОльгаОльга 02.04.2015, 20:01
Виходячи з Вашої логіки, якщо я, наприклад, вчитель, то мені крім зошитів і підручників більше нічим цікавитися неможна і відриватися від навчального процесу - ні-ні, бо "моє місце" вже для мене суспільством визначене?
Таке твердження можна застосувати до будь-якої професії....
До чого це я... А так: чому Ви вирішили, що маєте право вказувати комусь на "його місце"? Почніть із себе - визначіть місце собі.
Відповісти
 
 
+14 # Гість 02.04.2015, 09:06
Н-да, пірячко ще літає :lol:
Відповісти
 
 
+6 # ОльгаОльга 02.04.2015, 12:32
Таке враження, що крім Льоди депутатів нема)))) Тож, як я розумію, всі депутати не підтримали звернення, а Льода (з його ж пояснень)запроп онував внести зміни, а не відхилити.
Але хоч "почитателям" Льоди є робота, є де "призначити крайнього" і "нагострити пера" :lol:
Відповісти
 
 
-2 # Гість 02.04.2015, 16:15
Чому це немає більше депутатів.Ще є Бобрик,на якого Льода мав велику надію,але у них прольот...
Відповісти
 
 
+7 # ОльгаОльга 02.04.2015, 19:42
Ви про що? І як це стосується чорнобильських пільг?
Відповісти
 
 
-8 # Гість 03.04.2015, 08:18
Олько,та тут з самого початку я розпочав не про пільги, вчитайся в коментарі. Пыльги це так попутно,звичайн о шкода що відмінили,але нічого переживемо,Он біда в дежслужбовців-п енсіонерівто так біда.Їм потрібно вибирати або пенсія,або зарплата. Як у відомому анекдоті про віслюка між двома оберемками сіна,стояв між ними він і думав з якого почати,поки не здох з голоду, так і там думають.А тут потрібно було викликати діалог,показати хто є хто.
Відповісти
 
 
+8 # ОльгаОльга 03.04.2015, 11:46
Де Ваші коментарі, а де ні - мені розрізнити важкувато, Ви хоч якісь смайлики характерні ставте, чи що)))))))
А щоб діалог був конструктивним - не потрібно виходити за рамки заданої теми. Бо виходить розмова сліпого з німим: я - про погоду, Ви - про курс долара))))) Я кажу, що всі депутати не підтримали звернення щодо чорнобильських пільг, а Ви - надії Льоди і прольот :-)
P.S. Ненавиджу, коли мене називають Олькою, тим більше незнайомі мені люди
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 49 гостей на сайті