Авторизація

HomeНовиниВ РайоніСкажений кіт убив чоловіка: деталі трагедії

Скажений кіт убив чоловіка: деталі трагедії

( 0 Votes )

У селі Біле нашого району від сказу помер Петро К., 1968 року народження, проживав із батьком та матір’ю. Петро Андрійович працював у лісництві, різноробочим. Цей ще молодий чоловік був добрим, мав «золоті руки», всім допомагав, був безвідмовним. Заготовити дров для стареньких на зиму, порубати, влітку накосити і згребти сіно односельчани розраховували на нього. І, за словами односельчан, за цим хлопцем плакало село. Він нікого ніколи не обідив.

Ситуацію попросили прокоментувати начальника управління ветеринарної медицини у Володимирецькому районі Олександра ПЕТРУКА:

Так, факт мав місце. Житель с. Біле П.К. помер від сказу, але остаточний діагноз захворювання встановить лабораторія. Це – перший випадок на території Рівненської області за останні п’ятдесят, а, може, й більше років. Неприємний факт ще й тим, що про хворобу сказу говоримо дуже часто. То бобер скажений, то лисиця в село забіжить, а то кіт покусав господиню. Практично щомісяця наша служба ветмедицини подає в газету матеріали про небезпечні хвороби, спільні для людей і тварин. Не виняток і профілактика сказу. Ветспеціалісти провели подвірний обхід і всім собакам провели щеплення проти сказу.

Саме наша служба виїжджає на місце виклику чи пригоди. Повернуся до факту у селі Біле. Інцидент трапився ще у вересні: за ніформацією рідних померлого, кіт скочив на господаря і покусав. Господар скрутив йому шию і задушив. Батько померлого запевняє, що труп викинув із дому, неподалік свого обійстя у лісі.

Довкіл села і в самому населеному пункті бігає багато неприв’язаних собак. З ними хазяї пасли худобу, їздять в ліс на заготівлю дров, полювання. Собаки бігають, де забажають. Поряд ліс. І цим все сказано.

У нашому районі в жовтні 2014 року зареєстровано 1 випадок сказу кота. Тоді було прийнято рішення державної протиепізоотичної комісії, що для боротьби із бродячими та домашніми собаками голови сільських та селищних рад району повинні включитись в цю роботу та прозвітуватись комісії про проведену роботу. За невиконання відповідальні особи будуть притягнуті до адміністративної відповідальності. 

Розмову продовжує лікар-травматолог ЦРЛ Андрій Шкабко:

Сказ – це гостре інфекційне захворювання нервової системи, що спричинюється вірусом. Зараження людини відбувається в основному через укуси хворою твариною, чи внаслідок попадання слини на свіжі поранення, подряпини шкіри або слизових оболонок.

Інфікування людини відбувається здебільшого від диких, хижих (вовки, лисиці – 41,4%) чи домашніх тварин (коти — 27,8%, собаки – 15,3%), а також сільськогосподарських тварин (20,2%).

 Щорічно на Україні реєструють два-три випадки захворювань людей на сказ. Такий випадок по селу Білому із летальним випадком попав у недобру статистику по сказу по нашій області.

Упродовж 2014 року в нашому районі зареєстровано два випадки нападу котів на людей (в Ромейках і в Білому), маємо одне захворювання людей на сказ. Одну хвору, з Ромейок, врятували, правдами і неправдами шукаючи гамаглобулін по всьому світу. Другого чоловіка врятувати не вдалося: надто пізно звернувся до медиків. Пацієнта доставили в день прояву клінічних ознак захворювання на сказ, а на другий день він помер.

Наголошу, що на сьогодні медична наука не має у своєму розпорядженні засобів, щоб вилікувати людину, яка захворіла на сказ.

Єдиний спосіб врятувати людині життя це одразу після укусу провести щеплення антирабічною вакциною, або при необхідності застосувати антирабічний імуноглобулін.

При одержанні укусів зразу проводиться обробка рани. Її проводять негайно. Поверхню рани промивають водою і милом, а краї рани обробляють 70% спиртом, або 5% розчином йоду, і накладають стерильну пов’язку. Шви на рану накладають на четвертий день (крім ран на обличчі) при пошкодженні судин з метою зупинки зовнішньої кровотечі.

 Потерпілий, який отримує щеплення, повинен знати: йому забороняється вживати спиртні напої упродовж усього курсу щеплення і 6 місяців після його закінчення. Слід також, уникати перевтоми, переохолодження і перегрівання.

         Зазначу, що прояви сказу від лисиць в Сошниках, Новаках, Озері, Дубівці Ромейках, а тепер і у селі Білому медики та ветсанспеціалісти тримають на суворому контролі.

 Найголовніше: бути уважними при поводженні з домашніми і дикими тваринами. Дотримуватися санітарії та гігієни. Дивитися за своїми домашніми тваринами, їх поведінкою. Своєчасно проводити щеплення про сказу та інших інфекційних та заразних хвороб, споріднених для людей і тварин. Цим убережете своє здоров’я та здоров’я своїх рідних.

 Записала Г.Штерн

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 85 гостей на сайті