Авторизація

HomeНовиниВ РайоніНа Володимиреччині знову сказ: кіт покусав жінку!

На Володимиреччині знову сказ: кіт покусав жінку!

( 1 Vote )

20 листопада в травматологічний кабінет КЗ «Володимирецька ЦРЛ» звернулася жителька села Ромейки з з укусом кота (поверхнева рана лівої кисті. Хвору було госпіталізовано і в той же день проведене щеплення проти сказу. 21 листопада у жінки піднялася температура тіла до 37,2 °С. Однак чимало вакцин (в тому числі й антирабічних) перебувають на карантині, і в лікарнях необхідних медпрепаратів просто нема.

Відсутній гамаглобулін і у Володимирецькій ЦРЛ. 2 його ампули знайшли у Рокитному, але цієї дози недостатньо, оскільки вага хворої становить 110 кілограмів. Гамаглобулін знайшли у Києві, і хвора 23 листопада поїхала в столицю для отримання щеплення зі згоди районного рабіолога Андрія Шкабка.

Спеціалісти санветмедслужби, які прибули в с. Ромейки для розслідування, встановили, що кіт покусав хазяйку ще 11 листопада, коли вона у нього відбирала вкрадене кроленя. Руки помила і обробила розчином йоду через годину. Господар взяв залишки голою рукою і нагодував собаку (собака щеплений від сказу у липні 2014 року), руки після цього не мив.

Звернулася Ляшик Леоніда Дмитрівна за медичною допомогою тільки 20 листопада, мотивуючи тим, що кіт домашній, а укус був спровокований. Обізнана у всіх питаннях по профілактиці сказу, жінка 19 листопада знайшла мертвого кота на горищі, коли пішла за цибулею і тільки тоді насторожилася та звернутися за меддопомогою. Кіт (7 років), який наніс покус, був хворий (зі слів господарів) вже тижнів два: недомагання, кашель. Його труп господар закопав у землю.

22.11.2014 року обласною лабораторією ветмедицини повідомлено, що у відібраного трупа кота виділений вірус сказу. Ветеринарна служба одразу ж розпочала всі епізоотичні заходи у вогнищі, проводиться щеплення тварин як у господарстві потерпілої, так і по селу Ромейки. 23 листопада розпочато подвірні обходи в с.Ромейки.

(За матеріалами Кузнецовського міськрайонного Управління ГУ ДСЕС в Рівненській області та Володимирецького ВКМРВЛД).

 

Коментарі   

 
+2 # Бетмен 25.11.2014, 11:44
А це правда,що жінка сама поїхала маршруткою в Київ в приватну клініку на щеплення,бо в нас не закупили вакцини через тендер? Чи це тільки слухи?
Відповісти
 
 
+4 # xosяin 25.11.2014, 13:23
Правда, читайте вище: "Однак чимало вакцин (в тому числі й антирабічних) перебувають на карантині, і в лікарнях необхідних медпрепаратів просто нема"
Відповісти
 
 
0 # Гість 27.11.2014, 14:27
ДО КИЄВА МАРШРУТКОЮ??? А карантин???? Чи можна розповсюджувати вірус
Відповісти
 
 
0 # Гість 28.11.2014, 20:55
Страшні речі. Хазяйка-правака тар, кіт-убійца(почи ваючий в землі), господар не миючий руки і переносячий заразУ, СТРАШНЕ. І не забудьте про кроля, того, якого зловив котяра! Історію з бобром ще пам'ятають?
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 122 гостей на сайті