Авторизація

HomeНовиниВ РайоніСлавна станція Рафалівка

Славна станція Рафалівка

( 0 Votes )

У них сьогодні свято – День залізничника. Начальник станції Рафалівка Галина Саворона відбула на урочисту конференцію до Рівного, в обласну дирекцію залізничних перевезень Львівської залізниці.

За останні п’ять років у залізничників станцій Антонівка та Рафалівка відбулося багато змін. Їх теж торкнулася оптимізація і скорочення кадрів. Так, на станції в Антонівці закрили квиткову касу, персонал скоротили до мінімуму і підпорядкували станції Рафалівка. В Антонівці залишили працювати дев’ять стрілочників, начальника станції Володимира Кривка та чергових.

Галина Семенівна Саворона стала начальником на дві структури. І нині всі, хто хоче скористатися послугами залізниці, мають їхати за квитками у Рафалівку, Кузнецовськ чи в Сарни.

У день свята не хочеться думати про негоже, але закрадається думка, що хтось цілеспрямовано прагне знищити українську залізницю. То придумали відмінити потяги по лінії Рівне-Сарни-Ковель. Пригадую, скільки скарг було написано по відновленню цього конче потрібного пасажирам маршруту. Стало менше пасажирських поїздів. А скільки воювали з бюрократами-чиновниками, щоб міжнародний потяг «Київ-Варшава» знову спинявся у Рафалівці! Тепер от свіжа турбота: поговорюють про наміри Львівської залізниці закрити збиткову вузькоколійку, легендарну «кукушку».

Місцеві залізничники та обласні депутати і керівники Зарічненського та Володимирецького районів в прямому значенні слова «відвоювали» у керівництва «Укрзалізниці» наш раритетний поїздок, що курсує Поліссям з з 1905 року. На його сторожі у нас стоять керівники і чергові по станції Ярослав Христянович, Олександр Іваницький. За цілісність і надійність залізничного полотна відповідають майстри та монтери колії Микола Рижий, Володимир Волочнюк, Микола Іанчук та Григорій Охремчук.

У день професійного свята знову піднімалося питання подальшої долі «кукушки». І вона залежатиме від громад обох районів та депутатів обласної ради. Тож шукаймо підтримку,биймо у всі дзвони. Бо залізничникам можуть скинути зверху циркуляр ... і прощай, «кукушко»!

А що в Рафалівці? Про колектив залізничників станції Рафалівка краще писати до 8-го Березня. Із 25 статутних службовців (бо вони працюють за Статутом, як військові) 20 залізничників – жінки.

Заступник начальника станції Валентина Бучко – досвідчений залізничник з економічними знаннями. У відсутність Галини Семенівни вона веде все рухоме і нерухоме господарство залізничної станції.

Найбільш важливою ділянкою роботи нині є товарна контора. Тепер її працівники – комерційні агенти. Саме вантажі, їх доставка і розвантажування, інтенсивність рухомого складу є головним критерієм в роботі залізничників. Це і показники, і зарплата.

У рафалівській товарній конторі колись стояв царський стілець, датований 1905 роком. На ньому був інвентарний номер царської імперії, збоку стояв нацистський хрест і теж німецький інвентарний номер. Сьогодні товарну контору ведуть Любов Медведюк, Людмила Пилипчук, Тетяна Рубець і Юля Петровська. По Антонівці закріплений Ярослав Босюк.

– Ми нічого не були б варті, – розповідає комерційний агент Любов Медведюк, – без незамінної праці складачів поїздів. Це досить серйозна і відповідальна справа. З нею успішно справляються Юрій Тишкевич, Олександр Шумра, Юрій Годунок, Володимир Палій та Юрій Якимчук.

Сумлінно несуть службу чергові по станції Ольга Суліковська, Надія Пархомчук, Віра Яцук, Ірина Сидорчик. А щоб станція була у зразковому стані, про порядок дбає станційна обслуга – Людмила Герштун та Петро Бачинський.

Окрема тема – про працівників квиткових кас. Вони працюють на комп’ютерах. Особливо велике навантаження у квиткових касирів Кузнецовська. І залізничники помісячно міняють тут зміни. Тож про культуру обслуговування і стальні нерви касирів можуть більше розповісти читачі, які постійно користуються залізничним транспортом. Відрадно, що потік пасажирів залізниці відновлюється, стверджують квиткові касири. І називають із своєї бригади кращих – ветерана Ніну Хохрякову, Галину Стрижеус, Любов Федорову, Інну Федінчик, Євгенію Дячишин, Ольгу Палій та Людмилу Войтюк.

Ці працівниці підтвердять, що обслуговувати людей куди копіткіше, ніж складати поїзди. А ще залізничниці всі, як одна, – хороші господині, вправні кухарі і майстрині на всі руки.

Вони тримають станцію Рафалівка. І звання залізничної брами Володимиречини з честю несуть: до Дня залізничника цей колектив відзначено як зразковий. Ми гордимося ними.

 

 

Галина Тєтєнєва.

На фото С. Скібчика та А. Ткачука:

- cлавна станція Рафалівка

- на вахті – чарівна чергова по залізничній станції Рафалівка Рівненської дирекції залізничних перевезень львівської залізниці Ірина СИДОРЧИК

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 67 гостей на сайті