Авторизація

HomeНовиниВ Районі«Сонячне ремесло» знову блокували «янтарщики» (+фото, відео)

«Сонячне ремесло» знову блокували «янтарщики» (+фото, відео)

( 4 Votes )

У вівторок бурштинодобувачі з лопатами і відрами вже вкотре зібралися на протестну акцію проти бездіяльності влади (учасники казали, що раніше збиралися біля РДА почути думку влади, але їх розігнала міліція).

Вимог ставилося дві: легалізувати добування бурштину, щоб нікого не записували у злочинці, та прозвітувати, на основі яких правовстановлюючих документів працює ТОВ «Центр «Сонячне ремесло», скільки коштів перераховує до бюджету і що робить для рекультивації порушених земель.

На таку вже досить звичну «бурштинову акцію протесту» прибули і голова райдержадміністрації Володимир Савонік, і голова селищної ради Олександр Осмолович, і начальник Кузнецовського міськвідділу міліції Олег Кульбашний та керівник Володимирецького селищного відділення міліції Юрій Матузко.

Голова РДА Володимир Савонік заспокоював людей і запевнив, що пропозиції по легалізації бурштину від області і нашого району зокрема, вироблені на недавній обласній колегії, вже передані депутатам Верховної Ради і будуть заслухані на цьому пленарному тижні. Пропонується вивести бурштин із розряду дорогоцінного каміння, щоб дозволи на його добування можна було видавати на місцях, і встановити кримінальну відповідальність за незаконну скупку, перевезення та зберігання бурштину. Але це справа не одного дня і навіть тижня.

Володимир Савонік закликав людей утриматися від нелегального видобутку до врегулювання ситуації у правовому полі. Однак люди йому заперечили, що чекали легалізації роками і ще роки чекати не можуть, бо в кожного є потреба у заробітку, комусь на хліб, а комусь на лікування доньки. Нехай спочатку помпами заборонять мити...

Покричавши, мітингувальники мирно розійшлися (якщо не врахувати погроз журналістам за "несанкціоновану" зйомку).

Як повідомив начальник Кузнецовського МВ Олег Кульбашний, люди вели себе неагресивно, тож ніяких правових наслідків візит на чужу територію і тимчасове блокування адмінбудівель для громадян не мав.

За словами працівників Центру "Сонячне ремесло", якоїсь шкоди підприємству мітингувальники не нанесли і спроб самовільно копати на чужій території теж не було.

За попередньою інформацією, протестувальників обдзвонювали напередодні телефоном і повідомляли, що "Сонячне ремесло" закрили, і начебто на його території вже можна копати. Як повідомляють користувачі сайту http://www.polissya.net, серед бурштинодобувачів було найбільше жителів Мульчиць та Борової.

За даними управління Держкомзему у Володимирецькому районі, ТОВ "Центр "Сонячне ремесло" зареєстроване на території Володимирецького району. Міністерством охорони навколишнього природного середовища України товариству надано спеціальний дозвіл на користування надрами № 5021 від 25 вересня 2009 року. Рішенням Рівненської обласної ради від 10 жовтня 2008 року №979 ТОВ «Центр «Сонячне ремесло» надано гірничий відвід площею 98,9 га для промислового видобування бурштину родовища «Володимирець Східний» на термін дії спеціального дозволу Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Рівненській області від 28 жовтня 2008 року та Держгірпромнагляду від 14 листопада 2008 року № 01/03-07.12/9721 на 20 років. Площа проекції гірничого відводу становить 98,9 гектара. Земля під кар’єр та його споруди відводиться частинами. Площа земельного відводу кар’єру та його споруд, відвалу рослинного ґрунту та прикар’єрний майданчик на період вводу в експлуатацію складає 18 гектарів.

На даний час ТОВ «Центр «Сонячне ремесло» на термін дії згаданого спеціального дозволу орендує на термін дії спеціального дозволу на користування надрами земельну ділянку площею 18 гектарів за рахунок земель лісогосподарського призначення ДП СЛАП «Володимирецький держспецлісгосп» за межами селища. Розпорядженням Кабміну від 3 травня 2012 року № 295-Р ТОВ «Центр «Сонячне ремесло» було надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 18 га. Розпорядженням Кабміну від 7 листопада 2012 року № 880-Р дану ділянку було вилучено і передано в оренду «Сонячному ремеслу» на строк дії спеціального дозволу на користування надрами. Володимирецьку РДА зобов’язано укласти договір оренди зазначеної земельної ділянки.

Договір оренди земельної ділянки першої частини площею 18 гектарів між Володимирецькою райдержадміністрацією і «Сонячним ремеслом» був укладений 25 листопада 2012 року і зареєстрований у Єдиному державному земельному кадастрі 3 грудня 2012 року.

За інформацією селищного голови Володимирця Олександра Осмоловича, згідно договору оренди земельної ділянки до бюджету селища щороку сплачується 236 тисяч 513 гривень 4 копійки. У грудні 2012 року до бюджету селища було перераховано 228 тисяч гривень сільгосплісовтрат; у січні 2013 року – 300 тисяч гривень. Загалом до бюджету селища за рік поступає 528 тисяч гривень; з початку 2012 року до районного та обласних бюджетів надійшло біля 250 тисяч гривень сільгосплісовтрат.

 
«Сонячне ремесло» знову блокували «янтарщики»
 
«Сонячне ремесло» знову блокували «янтарщики»
 
«Сонячне ремесло» знову блокували «янтарщики»

 

«Сонячне ремесло» знову блокували «янтарщики»
 
«Сонячне ремесло» знову блокували «янтарщики»
 
«Сонячне ремесло» знову блокували «янтарщики»
 
«Сонячне ремесло» знову блокували «янтарщики»
 
«Сонячне ремесло» знову блокували «янтарщики»
 
«Сонячне ремесло» знову блокували «янтарщики»
 
«Сонячне ремесло» знову блокували «янтарщики»
 
«Сонячне ремесло» знову блокували «янтарщики»
 
«Сонячне ремесло» знову блокували «янтарщики»

Сергій СКІБЧИК

Відео  Д. МАРИНЯК

 

Матеріали по темі:

 

Коментарі   

 
+11 # Сергій СКІБЧИК 21.05.2014, 17:41
Щойно поступила інформація від жителів с. Каноничі про те, що на прохідній колишнього колгоспу 4 дні тому оселилися до 20 чоловік, які розмовляють переважно російською мовою. Приїхали вони на фурі, 2 джипах та на інших машинах (загалом до 10 машин), із заводськими помпами. Начебто планували мити бурштин на дні місцевого ставка, який мали спустити. Але люди, кажуть, спротивилися і заборонили голові давати дозвіл спускати ставок.
Словом, після сарненської стрілянини на бурштинових клондайках 9 травня місцеві жителі бояться президентських виборів, на яких заїжджі старателі можуть влаштувати провокації. Мимо прохідної колгоспу ходять також і молоді хлопці та дівчата вечорами. А сільський голова начебто не давав згоди на поселення тих людей.
ПРОХАННЯ ДО ЖИТЕЛІВ КАНОНИЧ підтвердити або спростувати дану інформацію. Завтра поїдемо і ми туди.
Хто що знає, діліться на сайті. Тільки точне знання обстановки у селі дозволить уникнути провокацій під час виборів та масових заворушень проти іногородніх "мийщиків" у районі.
Відповісти
 
 
+5 # Гість 22.05.2014, 09:21
В цому випадку журналіти молодці, але де наш СУПЕР МЕН Володимир, якій обіцяв одним махом припинити видубуток бурштину. Чи діє стара пиказка п.ти не мішки ворочяти.
Відповісти
 
 
+4 # Гість 21.05.2014, 19:20
Якщо кілька днів почекати - то ставок сам спуститься :lol: , оскільки дамбу вже майже розкопали. І спуститься він на поля і городи, і на село. І в Новаки потече :lol: І нікому до цього нема діла. Або хтось не хоче попередити таку невеселу подію, роблячи вигляд, що нічого не відбувається. Або перебільшує свої можливості, вважаючи, що все контролює. Шановні журналісти, заїдьте завтра по дорозі і на ставок в Каноничах. Це багато часу не займе, але ситуацію зможете оцінити наочно. Дякую
Відповісти
 
 
# Гість 04.06.2014, 17:20
Ставок в Каноничах вже спустився :eek:
Відповісти
 
 
+6 # ааааа 21.05.2014, 21:31
правильно пише дописувач в статті,приїхало бичьйо,і робить що хоче!!!а там були в основному Зарічнянський район,Воронки,М ульчиці,і Сопачів!!потріб но ставити блок-пости,я про це вже писала,перекрив ати сторону Антонівки,ви подивіться що 2 дні робиться біля Кушніра дачі машин і біля переїзду,і сторону Канонич,зупинит и повністю помпи!!!ставити 52 відділ з автоматами.якщо хочете хоч щось ще зберегти!!!!пос тавити гаі рівненське на цілодобове чергування у район!!поясніть а чому зарічнянський район,Воронки,с опачів не їдуть копати у Жовкині!!
Відповісти
 
 
+6 # Гість 22.05.2014, 08:17
Підтримую на всі 100 %. Якого милого селян запустили? Вони юкмань за тиждень, два, скопали як хотіли!!! Хай [ЦЕНЗУРА]ують до себе тай копають як так хочуть, а на рахунок Канонич та не місцевих гнати вилами ГЕТЬ і навіть з району до бісової матері!!!
Відповісти
 
 
+1 # Гість 22.05.2014, 13:02
люди термінова інформація!!!сь огодні був збір янтарщиків з району і вони вирішили завтра на 9 годин іти копати в сонячне ремесло.було більше 50 чоловік!!саме цікаве що вирішили каноничі і жовкині не пускати,бо їх не пускають!!!потр ібно терміново ставити блок-пости з міліцією в районі молокозаводу!!б о зараз за тиждень ляже все ремесло!!!не будьте байдужими,бо мер.голова не планують нычого робити!!!якщо не ми то быльш ныхто не збереже наші землі!!
Відповісти
 
 
# Гість 22.05.2014, 14:20
а щож ви так переживаєте за те ремесло? його давно потрібно було людям віддати а не чорт зна кому. а то 10 чоловік наживається а на всіх остальних побарабану
Відповісти
 
 
+6 # Гість 22.05.2014, 17:30
А що краще хай мульчани з боровцями прямо у володимирчан під носом копають?
Та то треба блок пости на всіх вїздах виїздах поставить у Володимирці тай зовсім нікого не пускать!!!!
Відповісти
 
 
+11 # Гість 22.05.2014, 17:15
завтра на 9-00 всі володимирецькі бурштинокопачі та інші небайдужі люди збираємся біля молокозаводу та на дорозі на антонівку для відводу немісцевих бурштинокопачів !!!!всіх бажаючих просимо підходити до молокозаводу або на перехресті баму!!! діло не ремеслі,просто за місяць будемо ходити по пустелі!!просим о підтримати захід міліцію,мера,го лову Савоніка та редактора газети для висвітлення подій!!
Відповісти
 
 
+11 # Активіст 22.05.2014, 21:14
Шановні читачі сайту і не тільки, будь-ласка усвідомте просту істину, незалежно від причастності до бурштинового бізнесу: БУРШТИН - ЦЕ КОРИСНІ КОПАЛИНИ ТАКІ ЯК ВУГІЛЛЯ, ТОРФ, НАФТА, ГАЗ І Т.Д. ТОМУ НЕ МОЖНА ЙОГО ДОБУВАТИ НЕСАНКЦІОНОВАНО , БО СЬОГОДНЯ МИ БУДЕМО ДОБУВАТИ НЕЗАКОННО БУРШТИН, А ЗАВТРА НА ДОНБАСІ ПРИВАТИЗУЮТЬ КОПАНКИ ВУГІЛЛЯ, А НА ЛЬВІВЩИНІ - СЛАНЦЕВОГО ГАЗУ - І ЧИМ ЦЕ ЗАКІНЧИЦЯ?????? ???????? ВСі ХОЧЕМО ПОРЯДКУ - САМІ ТВОРИМИ БЕЗЛАД!!!!!!!!! !!!!!!!!! ГАНЬБА ВЛАДІ РАЙОНУ - ВОНА ТРАНЖИРИТЬ ДЕРЖАВНІ НАДРА ДОПУСКАЮЧИ ДО НЕЗАКОННОГО ВИДОБУТКУ!!! АЛГОРИТМ ПРОСТИЙ: ДОЗВІЛ, ПОДАТОК, ПОРЯДОК!!! ВСІ ЖИТЕЛІ УКРАїНИ МАЮТЬ ТАКЕ Ж ПРАВО НА КОРИСНІ КОПАЛИНИ,ЯК І ЖИТЕЛІ ВОРОНОК І СТЕПАНГОРОДА!!! ЦЕ ЩО - ХТО НАГЛІШИЙ,ТОЙ ХИТРІШИЙ? ГАНЬБА!
Відповісти
 
 
# Володимир 23.05.2014, 00:13
Адміністрація не осторонь. Блокпост з ДАЇ і міліції завтра буде біля молокозаводу. Але прошу зрозуміти, прерогатива саме зараз - вибори легітимного Президента, всі правоохоронці біля бюлетнів на дільницях. Про наші проблеми знає вся Україна. Нам важко впоратись з цим питанням без законів з Верховної Ради. Є прохання давайте оберемо нового Президента і першим завданням його буде допомога у врегулюванні нашої ситуації
Відповісти
 
 
+16 # Гість 23.05.2014, 11:22
Нелюди пішли нищити ліс за молокозаводом. Якісь 20 дурнуватих воронківців послали голову адміністрації і селищної раду на [ЦЕНЗУРА] і повели за собою всіх. Да ви не влада а посміховисько, ті уроди скоро будуть гвалтувати наших жінок і доньок, а ви будете [ЦЕНЗУРА]іти що всі менти на виборах все добре.
Відповісти
 
 
+7 # Гість 23.05.2014, 15:30
"давайте виберем нового Президента", пише пан Володимир, таж давайте, але ще не просохли коментарі СолоУкраїни, про те як мама розносила агітки за "Свободу" під час мітингу 9 Травня, а сьогодні на базарі у Володимирці, Савонікова з РДА "Шевроле-Нива" привезла палатку за туж політсилу і агітки, оце ж звичайно не адмінресурс і не використання службового становища, як заявив нещодавно голова ОДА Рибачик, а просто так...
Відповісти
 
 
+1 # ааааа 24.05.2014, 14:55
пане Володимиру,дава йте домовимся!!дужк е приємно,що ви були біля молокозаводу але....з вівторка після виборів давайте поставимо блок-пости з міліцією в 3-ох місцях-на антонівку.на Каноничі,на дубину при підтримці Володимирецьких копальників-вон и згідні,але за 2-ох умов:заборонити помпи на 3 місяці,перестат и копати ставки по лісах юкмані для води під помпи!!і разом з янтарщиками Володимирця,міл іцією,лісниками будемо боротися з заїжими копачами!!разом ми сила!!сьогодні копають ремесло,завтра у вас на городі,бо бурштин кругом є!!чекаю відповіді
Відповісти
 
 
+3 # Siegfried 25.05.2014, 08:04
але ми Вас, пане Володимире, всеодно в долю не візьмемо, бо це корупція. І на ремонт доріг ні копієчки не дамо. Заробляйте на стоянці автомобілів на майдані Єдності. А нам забезпечте покращення життя вже сьогодні. І дитяче кахве, і ігрових майданчиків нам набудуйте, і уборну біля Свояка, а краще п'ять.

Валентино, це не критика на вашу адресу. Це так просто, думки вголос.
Відповісти
 
 
+5 # Гість 26.05.2014, 09:09
Зикфрид,а я знал и верил у Вас!Был уверен что Вы снова поднимете туалетную тему. :lol: Неужели Ваш поселковый совет не может виделить деньги на туалет.Проявить иницыативу и пострить нормальную уборную.Согласе н, что даже пять туалетов лишними не будут.На сайте озвучены сумы перечисленние "Сонячныи ремеслом",не жмитесь граждане бюрократы,постр ойде детское "кахве" игровиые площадки,(один из препринимателей во Владимирце построил детскую площадку),ну ы Вам граждане бюрократы что то от строительства перепадет.Заели сь господа демократы местного разлива.
зикфрид,это не критика на Ваш адрес.Это так, мысли в слух.
Відповісти
 
 
-7 # SoloUkraine 31.05.2014, 00:35
Шановний,Ви бачили,що робиться на сході????Відваж ні воїни які пройшли війни в різних країнах,бували в "гарячих точках" майже по всьому світу померли ві д рук терористів на власній землі!!!!І ви вважаєте,що коли ми виберемо президента то...цитую...". ..першим завданням його буде допомога у врегулюванні нашої ситуації"????та ви егоїст...скажіт ь для чого вас призначили головою РДА????для того,щоб чекати поки ХТОСЬ ЩОСЬ зробить????А ви в якості експонату в кабінеті?????
Відповісти
 
 
+10 # Надія 23.05.2014, 14:21
Наша теперішня влада сьогодні зустрічає заступника губернатора області в Городці та Кідрах і , як і "Паперєднікі" розказують:"И жизнь хороша и жить хорошо".А те,що завтра буде пустиня тут -не головне.Прерога тива-бюлетні,як і самі від себе й стережуть
Відповісти
 
 
# Гість 23.05.2014, 22:43
де сьогодні були володимирчани У воронках виб не копалиб
Відповісти
 
 
+7 # Законослухняний громадянин 24.05.2014, 16:42
У Володимирці тільки войовничі коментарі давати можуть, а зібратися, реорганізуватис я в якусь більш-менш результативну масу ніхто й непробує ( а може й неможе). Всі ми можемо як собаки за парканом гавкати та гарчати, а як діло за територію вибігти, то вже тоді кометарі пішли. п.Володимире, влада ситуацію не контролює, тому просіть допомоги в обласного керівництва для вводу додаткових міліцейських чи військових формувань, а то люди подумають що Ви (або обласні керівники) зацікавлені в цій бурштиновій анархії.
Відповісти
 
 
+9 # Гість 24.05.2014, 20:37
Поки на Сході триває АТО проти агресора і гинуть солдати, наші поліщуки з Володимиреччини виявились хитрішими чи то байдужими і оголосили свою антибурштинову операцію за переділ того, що кожній зі сторін не належить. Панує абсолютна вседозволеність і безвідповідальн ість за можливі наслідки в боротьбі вже не заради виживання, а заради наживи. І було б не так прикро, якби зароблені таким способом гроші хоча б трохи додавали моралі і культури на вулиці сіл і селищ нашого району...
Відповісти
 
 
+3 # Експерт 26.05.2014, 21:05
Кому война, а кому мать родная!!!
Відповісти