Авторизація

HomeНовиниВ РайоніЯнтарщики йшли громити "Сонячне ремесло" у Володимирці (відео)

Янтарщики йшли громити "Сонячне ремесло" у Володимирці (відео)

( 6 Votes )

         26 лютого 2014 року журналістів «Володимирецького вісника», сайту polissya.net, а також депутатів районної ради запросили на «розборки» дві сторони –копачі бурштину та фірма «Сонячне ремесло».

Фірма «Сонячне ремесло» працює на терені нашого району ще з часів президента Віктора Ющенка, коли Віктор Янукович ходив у нього прем’єр-міністром.

Нею керує наша землячка, уродженка Канонич Галина Симха. Родина Симх започаткувала і будувала церкву в Каноничах (її зводило приватне підприємство «Олімп» Георгія Вороб’я). На недоброму роздоріжжі звели капличку в Каноничах – і вона зняла там стільки біди, погасила стільки негативу, що тій Галині Симсі треба ноги мити і воду пити.

                А тепер повернуся до «Сонячного ремесла». Декілька разів ця фірма зверталася до Володимирецької селищної ради щодо надання їй дозволу оренди земельної ділянки для геологорозвідувальних робіт.

На перших порах «Сонячне ремесло» під розвідувальну виробничу діяльність просили декілька гектарів землі. Згодом більшістю голосів депутатів на сесії Володимирецької селищної ради їм виділили до 100 гектарів.

 На площі 2,8 га ведуться розкопки і виробнича діяльність. 100 гектарів, відданих фірмі «Сонячне ремесло» під гірничий відвід, сьогодні охороняють жителі Канонич.

За ті площі, на яких ведуться розробки, до селради сплачуються сотні тисяч гривень. І мер селища, і фінансист на сесіях селищної ради про це звітуються. «Сонячне ремесло» працює у відкритому правовому полі. В земельному управлінні їх діяльність записана як гірничо-видобувна, а погодження на роботи вони отримали через Кабмін. До цього не придереться ніхто.

Тепер про головне. «Сонячне ремесло», яке опікується 100-гектарною площею, за ці роки повністю зберегло ліс. Жодного дерева там не зрізано. Так було, поки люди хоч трохи боялися правоохоронних органів…

А вже 26 лютого, після революції на Майдані, близько 50 місцевих бурштинокопачів зібралися на вузькоколійці, на земельних володіннях «Сонячного ремесла». Звідти їх прогнала охорона фірми. Потім ці ж старателі, але вже у кілька разів більшим числом, о 16.00 прибули на базу фірми (там, де був старий «горгаз»). З ними зустрілися представники служби безпеки центру «Сонячне ремесло» та районні партійні лідери в особі Володимира Савоніка («Свобода»), Олександра Бобрика (УНП) та Арсена Котовича («Батьківщина»).

Далі події розвивалися так. Так звані «представники Майдану», «громадськості» та «Правого сектору» (документів із них ніхто не показав) звернулися до начальника охорони фірми Валерія Петровича Пащенка із вимогою надати достовірні документи на право діяльності «Сонячного ремесла» на території райцентру – або дозволити добувати бурштин на їхній території. Вели себе не дуже агресивно, хоча їх лідер і провокував керівника колишньої опозиції району, екс-еколога та колишнього голову РДА Олександра Бобрика, закидаючи, що «Ви боїтесь за свою роботу, не були на Майдані». На що О.Бобрик відповів, що на Майдані він був сім разів власним транспортом. Возили туди гроші, необхідне і провіант, брали участь в акціях протесту.

Районні лідери опозиційних партій та начальник охорони фірми «Сонячне ремесло» ознайомилися з вимогами протестувальників. Депутати пообіцяли перевірити законність видобутку бурштину центром «Сонячне ремесло» та підняти питання легалізації бурштинодобування на рівні влади. У свою чергу вони попросили старателів не порушувати меж території, яка охороняється, і не провокувати конфліктів та випадків марродерства. Таким чином, мирним шляхом начебто дійшли консенсусу…

За словами протестувальників, гнівно налаштованих молодих людей, до таких радикальних дій їх змусило продовження практики поборів та «кришування» видобутку бурштину в районі. Іногородні копачі (були тут і з Луганської, і з Донецької області) копали навіть на озимині у дядька під хатою, без його згоди, а наших місцевих «гонять як собак».

Копачі сонячного каменю висунули пропозицію щодо узаконення видобутку бурштину. Вони не бажають вступати у конфлікт із Законом, а просять на рівні області та держави узаконити цей промисел. За їх словами, всі вони готові сплачувати податки до тих сільських рад, на території яких ведеться бурштинокопання. А вони, як підприємці, відкрито працюватимуть, матимуть роботу, годуватимуть свої сім’ї і не ховатимуться від «52-го спецвідділу міліції» по всьому лісі.

Тема розмови бурштинокопачів і представників депутатського корпусу відкрита. Якщо її не вирішити вже найближчим часом, може бути і самозахват будь-яких земель (і лісового фонду, і засіяних паїв) та неконтрольована їх руйнація, і навіть кровопролиття в результаті сутичок копачів з тими, хто осмілиться захищати свої землі.

Ця проблема має стати питанням №1 для нового складу районної влади, для лісівників, які й так несуть свою варту, для міліції, яка пропри бажання вплинути на ситуацію є надто малочисельною проти тисяч бурштинокопачів (до того ж знаходиться у Кузнецовську), і СБУ, яка вже давно мала би перекрити канали скупки та контрабанди бурштину за кордон. До обговорення процесу легалізації треба залучати і громадськість (подейкують, що нині «кришування» видобутку бурштину перебирає на себе «Правий сектор»), і представників копачів, детально вивчати досвід центру «Сонячне ремесло» і польських приватних артілей – і напрацьовувати власні пропозиції центральній законодавчій владі.

У нас своя війна – бурштинова. І час не жде. Проблема нелегального видобутку бурштину вже накалилася до критичної точки. Нехай державні проблеми вирішують на державному рівні, а регіональні – на нашому, районному та обласному.

Інакше сонячний камінь стане прокляттям нашої землі…

 

Галина Тєтєнєва. 

 

Коментарі   

 
+3 # Гість 01.03.2014, 14:11
"Злум","Колиба" , "Чара","Рожеве фламінго"...А ще є "Стояк","Ухужка ","Кукушка" та ін.Коли вже взялися за перелік пітейних закладів то доводьте до кінця.
З повагою до всіх,Веселий Кіт Вася.
P.S.Краще відскануйте та розмістіть на сайті ліцензію видану "Сонячному ремеслу" на видобуток бурштину.Та так відскануйте щоб було видно номер ліцензіі.хто видав, дата, на який вид діяльності.Крім того Ви повідомили що там працюють всі жителі Канонич,от вони і не ходять в наші осередків культури по тій причині,що у них є "Клен" у Дубівці.
Відповісти
 
 
+3 # Гість 02.03.2014, 21:41
говорили балакали сіли й заплакали!!!!зн ов сьогодні всі виїжають мити помпами!!!от вам і влада нова!!!!!!!
Відповісти
 
 
+1 # Гість 03.03.2014, 09:57
А хто в районі представляє нову владу?
Відповісти
 
 
+2 # Гість 03.03.2014, 12:41
Написано ж Савонік, Бобрик, Котович, дивлячись на те, що Савонік написаний першим і в області голова від "Свободи", як казав Яник "додумайте самі"...
Відповісти
 
 
+1 # Гість 03.03.2014, 14:25
А які посади вони займають? Ким їх призначили? Чув про призначення нового голови РОДА, а про район нічого...
Відповісти
 
 
0 # Гість 04.03.2014, 11:47
На днях, а то й раніше...
Відповісти
 
 
+3 # Гість 03.03.2014, 10:10
Ямка за ямкою бурштин нам подавай, поліський народе з полів не відступай.
Помпа за помпою янтар мити давай, жовкінський народе паїв не продавай.
Відповісти
 
 
+5 # Siegfried 03.03.2014, 11:26
Ямка за ямкою бурштин нам подавай, поліський народе з полів не відступай.
Помпа за помпою янтар мити давай, жовкінський народе паїв не продавай
.
Вила і коси народ знов готує, всіх злодіїв ними він почастує.
Може й покличуть Музичка Сашка, бо справа серйозна і трішки важка.
Відповісти
 
 
+7 # Гість 04.03.2014, 10:41
Ні полем,ні долом,ні лісом зеленим
Не гребує "дядько з лопатой" скажений!
Копати-здавати,пити-громити.....
А як далі діткам в країні цій жити?
Відповісти
 
 
+1 # dryg 07.03.2014, 14:55
На рахунок "церкви" в Каноничах, пані Симха обіцяла побудувати і навіть дала певну суму, але добудувати забула. Тепер ті люди які повелись на її вудочку змушені добровільно-при мусово збирати пожертви на добудову.
Відповісти
 
 
+3 # Гість 07.03.2014, 19:38
Правильно. Церква - не клуб. Це дім, рідний дім, де ми зустрічаємося з Батьком. Ми його повинні будувати, а не добра тьотя. Он пророк Огій казав -- Чи час вам сидіти по ваших домах, покритих кафлями, хоч дім цей збурений? Виходьте на гору, і спроваджуйте дерево, і храм цей будуйте, і в ньому знайду Я вподобу, та буду шанований, каже Господь.
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 70 гостей на сайті