Авторизація

HomeНовиниУ ВарашіКузнецовськ в очікуванні перемін

Кузнецовськ в очікуванні перемін

( 2 Votes )

Результатом цьогорічних виборів стало обрання міським головою Кузнецовська Сергія Анощенка і 34-х депутатів міської ради від семи політичних партій. Жодна з них не отримала достатньої кількості мандатів, аби створити більшість у раді. Навіть об’єднання двох партійних фракцій недостатньо для цього.

Відтак монополія «Батьківщини» на більшість у міській раді скінчилася раз і назавжди. Депутатський корпус у нас тепер «різнобарвний», і як працюватиме Кузнецовська міська рада сьомого скликання, наразі невідомо. Тож місто й надалі перебуває в очікуванні.

Про це свідчить і той інтерес, який кузнецовці виявили до першої сесії, що розпочалася у понеділок, 16 листопада. Людей прийшло стільки, що в актовій залі не знайшлося для всіх місць, і чимало народу тіснилося в проходах між рядами крісел. І це при тому, що пленарне засідання було урочистим. Після того, як присутні вшанували пам’ять полеглого кузнецовця Сергія Тарасюка, новообрані достойники вислухали благословення на плідну роботу від священиків різних конфесій та отримали депутатські посвідчення з рук голови міської виборчої комісії, Сергій Анощенко зачитав і підписав присягу міського голови (на фото).

Але, попри такий традиційний початок першої сесії, депутати створили дві комісії, необхідні для подальшої роботи, погодили з міським головою дати проведення «депутатського дня» (19 листопада) і другого пленарного засідання (20 листопада) та провели окрему зустріч з Сергієм Анощенком, на якій обговорили перспективи співпраці.

З почутого на сесії, пріоритетним має бути вирішення проблеми, яка стосується кожного  кузнецовця. Адже «стара» міська влада наостанок своєї «діяльності на благо громади» вирішила «ощасливити» її проектом підвищення комунальних тарифів на водопостачання та водовідведення». І скинула цю колізію вже на голову новообраної влади, першим кроком якої має стати перевірка економічного обґрунтування цих тарифів. З цього питання вже на другому пленарному засіданні сесії має бути заслуханий директор КМКП Роман Саушкін.

А тепер, після стислого опису побаченого і почутого, хочу поділитися з читачами власними думками щодо сесії, у роботі якої брали участь три особи, котрі вже керували містом як міські голови. Одну з них громада на виборах не обирала ніколи, другу – обрала тільки один раз, а третю – двічі! Тому, підтримуючи нинішній вибір кузнецовців, депутатський корпус має підтримувати і міського голову Сергія Анощенка, а він – дослухатися до думки депутатів. Бо тільки при співпраці обох сторін громада не розчарується у своїх сподіваннях на краще.

Дещо збентежив поспіх, з яким ще на урочистому засідання дехто з депутатів  заявив про намір створення партійної фракції. Звісно, такий намір цілковито законний і право створити фракцію мають навіть два депутати-однопартійці. Але куди так поспішати? Місто чекає від депутатів дій, а не міжфракційної гризні, тим паче міжфракційного об’єднання в коаліцію, опозиційну до міського голови. А вона може бути сильною, адже багато депутатів є позапартійними і не пов’язані між собою партійною дисципліною. Наприклад, усі четверо «укропівців» у раді не є членами партії УКРОП.

І цей приклад найкраще ілюструє той факт, що попри партійний піар цьогорічних виборів за так званими відкритими партійними списками, виборці голосували не за партії, а за конкретних осіб, яким вони довіряють. Такий підхід – тільки на користь місту. То, може, і в міській раді варто приспустити партійні прапори, а не з першого ж дня здіймати їх, кучкуючись по партійних комірках?

 


 

Відтак поживемо ще трохи в очікуванні перемін на краще і з надією на них. А надія, відомо, має одну дуже гарну рису – вона вмирає останньою.

Петро Комнацький,

член Національної спілки журналістів України.

Фото автора

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 107 гостей на сайті