Авторизація

HomeНовиниОфіційноНабір ЛЕГО для першокласників: очікування і реалії

Набір ЛЕГО для першокласників: очікування і реалії

( 2 Votes )

Новенький набір LEGO – 6 цеглинок, отримає у новому навчальному році кожен першокласник Рівненщини. Як розповів начальник управління освіти та науки ОДА Григорій Таргонський, це є першим етапом впровадження реформи «Нова українська школа» (НУШ).

Набір LEGO безкоштовно отримає кожен учень першого класу, аби в ігровій формі дитині було цікаво вчитися. Саме шість цеглинок дозволяють проводити розвивальні, математичні заняття та на логіку.

Загальноосвітні навчальні заклади області матимуть майже 19 тисяч комплектів LEGO. Саме така кількість першачків розпочне новий навчальний рік.

Нагадаємо, впровадження такого кроку у навчальний процес стало можливим завдяки підписанню відповідного Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та The LEGO Foundation. Держава забезпечила фінансування. Рівненщина отримала 57 мільйонів гривень. За 40 мільйонів закуплять обладнання, парти, стільці, дидактичні матеріали та комп’ютерне забезпечення. А 17 мільйонів вже спрямували для перепідготовки педагогічних працівників. Кошти розподілили серед районів та ОТГ, і нині триває процес закупівлі обладнання через систему Prozorro, повідомляє прес-служба РОДА.

Ось такі конструктори ЛЕГО китайського виробництва у вигляді благодійної допомоги отримають першокласники всієї України (балансовою вартістю аж 10 гривень).

 

 

 


 

А ось такі конструктори очікували батьки…

Фотосарказм Сергія СКІБЧИКА.

 

Коментарі   

 
+13 # Гість 11.07.2018, 09:18
Без сліз не глянеш. У мене дитина в 2,5 таким гралась, а в 4 їй воно вже було не цікавим. Я в шоці. Держказну вкорте наочно і привселюдно обікрали і відмили гроші, а ми всі й далі це терпимо.
Відповісти
 
 
+3 # Містер Бін 11.07.2018, 11:03
Ваша дитина в школу йде гратись чи навчатись?
Відповісти
 
 
+1 # Гість 12.07.2018, 08:41
Навчатися, граючись. З давніх-давен українські діти робили собі іграшки самі – народ виховував майбутніх майстрів. А зараз діти буквально засипані масою дорогих іграшок. Вони яскраві, ефектні, але швидко набридають і рідко стають улюбленими – дитячій фантазії до них нема що додати.
Ось що пишуть науковці: "У 2 половині XVIII ст. внаслідок розвитку в Україні ярмаркової торгівлі розпочалося масове виробництво забавок на продаж. Найбільше виготовляли забавок на Наддніпрянщині, Поділлі, Прикарпатті. Серед тогочасних іграшок – дерев'яні кухлики для зачерпування рідини, дерев'яні ляльки, маленькі моделі побутових речей (іграшкові товкачики, тачівки, рублі, оздоблені різьбленням), дзиґи, вітрячки та ін. Популярними були механічні забавки з руховими елементами – вирізані фігурки попарно з'єднаних планками ведмедів, ковалів, ткачів; головоломки для дітей так звані велика і мала мороки. Велика морока складалася з двох довгих і дванадцяти коротких кілочків, що утворювали на основній осі три хрестоподібні конструкції, а мала – із чотирьох однакових кілочків, зв'язаних у хрестик. Щоб їх розібрати, а потім скласти, необхідно було виявити кмітливість і винахідливість. Гончарі, крім ужиткового посуду, виробляли й «дріб», тобто маленькі іграшкові посудинки: глечики, макітерки, мисочки, горнятка, маснички тощо".
Оце має бути основі ігрового виховання, а не ваші лего з 6 цеглинок
Відповісти
 
 
+6 # Містер Бін 12.07.2018, 09:43
Поясніть мені - чому лего 6 цеглинок мої? :-* А тепер дайте мені просту відповідь, чому в Вашому описі батьки разом з дітьми робили ці народні іграшки, а тепер батьки повністю хочуть перекласти навчання і виховання на школу і державу? Ще й кричать - гвалт - дешеві ЛЕГО моєму чаду прислали.
Відповісти
 
 
+2 # Гість 12.07.2018, 11:10
Добре: не ваші цеглинки (хоча тоді питання чому ви їх так ревно захищаєте), а корпорації ЛЕГО.
Пробюлема не в дешивизні, а в підході до вирішення проблеми початкової освіти
Відповісти
 
 
+4 # Містер Бін 12.07.2018, 13:48
А де я їх захищаю? Я не вчитель, в мене немає дітей молодшого шкільного віку. Мене просто обурила сама стаття - були обіцяни "Шість цеглинок" - прийшло "Шість цеглинок" - так до чого цей гвалт?
Відповісти
 
 
+1 # Гість 12.07.2018, 15:07
А, тобто хай дітям хоч що небудь дають: конструктори, з яких нічого не складеш, китайські дошки і парти для класів, продукти, які вже списувати треба, новозбудовані школи, які вже валяться, дороги, які руйнуються? Так, по вашому? Чого ви боїтесь обговорення?
Звісно, що будуть питання і невдоволення -- бо незрозуміла логіка тих, хто такі рішення приймає. Чи для вас головне, щоб подешевше було?
Відповісти
 
 
-3 # Містер Бін 12.07.2018, 16:11
Ви спеціаліст в галузі освіти? Всі мої знайомі педагоги гарно відзиваються про методику "Шість цеглинок". Зрозумійте - цей набор не іграшка, а дидактичний матеріал, як палички, рахівниця, фішки для звуко-буквеного аналізу.
Відповісти
 
 
+4 # Містер Бін 12.07.2018, 16:16
Я не боюсь обговорення. Але де ви всі були, коли приймався закон про освіту? Коли концерн LEGO - заявив про забезпечення школярів конструкторами? Чи почули слово LEGO і все - всі в ейфорії? А тепер спустились на землю.
Відповісти
 
 
-1 # Гість 12.07.2018, 08:46
У продовження теми від науковців:
"Традиційна іграшка, поряд з образною та символічно-смис ловою інформацією, містить у собі ще й інформацію атавістичну, пластично-інтуї тивну, обрядову, духовну онтологічно-цін нісну. Щодо цього вона зазвичай є набагато інформативнішою , ніж будь-яка сучасна техніко-механіч на іграшка або комп'ютерна гра.
Іграшка з дерева – тепла, легка, зручна у грі – обов'язково має супроводжувати сучасне дитинство. Бажано також, щоб дитини сама, відповідно до своїх здібностей і можливостей, навчилася дещо робити з дерева.
Більшість доступних нині іграшок із дерева належать до так званих акустично-механ ічних та рухливо-механіч них іграшок. Це – деркачі, і фуркала, калатала, дерчаки, вітрячки, пташки на коліщатках з рухливими крильцями, візки, каруселі, коники на коліщатках.
Дерево – матеріал, який у сільських умовах фактично завжди під рукою. Тому найбільше іграшок-самороб ок роблять саме із дерева. Це свистки, мороки, візки, колиски, мініатюрний посуд, знаряддя праці, лялькові меблі і зброя".
Там ще багато всього: http://studcon.org/ukrayinska-narodna-igrashka?page=4
Відповісти
 
 
+10 # Містер Бін 11.07.2018, 11:06
В чому проблема держави, що батьки собі очікували.
Мова відразу йшла про навчальний набір "LEGO «6 ЦЕГЛИНОК»", а не щоб дітки грались в школу персональним набором.
https://mon.gov.ua/storage/app/media/nova-ukrainska-shkola/LEGO/tseglinok-kviten-2018-web.pdf
Відповісти
 
 
+5 # Сергій СКІБЧИК 11.07.2018, 15:25
У вчителів є цілий посібник, що можна збудувати з 6 цеглинок, і нехай собі дітки вчаться. І хоча це скоріше набір для дитсадка, діткам від 3 до 5 років, а не для першокласника у 7 років, та нехай -- подарують же кожному малюку! Дарованому, як то кажуть, не заглядайте (бо тут мова не про мотиви і очікувані результати).
Але вражає, що знову беремо щось китайське чи ще чиєсь - а власні ігрові розробки, українські, знов у забутті або продаються десь під російськими чи іншими іноземними брендами. Я особисто років з 10 тому возив у видавництво "Ранок" набірні розвивальні ігри, рекомендовані нашим Міносвіти, які друкувалися у Харкові, але потім продавалися чомусь у Росії та Білорусі (нині видавництво уже закрилося).
Чому їх сьогодні не друкувати в нас і не давати в школи для роботи? Де інші українські освітні розробки?
А вони є, знаю, бо мої друзі мають свій освітній центр у Києві і років з 10 працють з інклюзивною освітою та мають власні ігрові розробки, адаптовані для наших діток і апробовані Міносвіти -- та в шкільні програми на державному рівні вони роками не можуть потрапити -- бо є лобі на такі проекти (це ж державні кошти!). Отак і будемо все життя заглядати в руки то китайцям, то фіннам, то данцям. А своє де?
Парти, дошки та інше приладдя для нової школи -- теж купуватимемо за кордоном? У нас такого не випускають? Хоча дитячі іграшки та розвивальні ігри українського виробництва (здається, Вінниця) нещодавно я особисто бачив у польському гіпермаркеті.
А якщо ці китайські лего ціною 10 гривень ще й куплені за гроші українських платників податків -- то в мене питання до Міносвіти: навіщо піднімати чужий бізнес, а своє занедбувати? Невже 6 пластмасових цеглинок тягнуть на всеукраїнський піар? Схоже на аферу з шкільними автобусами невітчизняного виробництва, тільки більш грубо і примітивно реалізовану.
Чи я чогось не розумію?..
Якщо це просто подарунок корпорації ЛЕГО -- щира їм вдячність. Якщо бюджетні асигнування -- то що це за коструктори такі -- для країни третього світу? В Україні, яка ще не втратила свою космічну галузь, такі "подарунки" сприймаються як буси та скельця від Марко Поло для папуасів...
Я не звинувачую нікого, не принижую репутацію корпорації ЛЕГО -- але запрошую до дискусії "Чи є в українських школах українські ігри". До речі, неперевірена інформація: проект "Нова українська школа" проект державний, а реалізовують його знову за кошти батьків і вчителів початкових класів. Хто що знає, поділіться.
Освітяни, батьки, небайдужі, -- приєднуйтесь до обговорення!
Відповісти
 
 
+7 # Містер Бін 11.07.2018, 11:15
Прохання до автора матеріалу - надрукуйте чітку фотографію позначкою виробника. Адже корпорація LEGO має заводи по всьому світі і в Китаї також.
http://russian.people.com.cn/n3/2016/1129/c31516-9148394.html
Відповісти
 
 
+6 # Гість 11.07.2018, 12:17
Тяга до халяви в нас незнищима. Хоч що не давай, завжди буде хотітися чогось кращого і на халяву! А якщо кинути клич, щоб зібрати грошей і дітям купити щось краще, то буде мовчанка від "страдатєлєй за народ", навіть від батьків. Отакоє вот!
Відповісти
 
 
-5 # Гість 12.07.2018, 07:59
При чому тут халява? Якщо впроваджувати щось нове, то має бути відповідна матеріально-тех нічна база. А на рахунок "зібрати грошей", то скільки можна на все збирати? На ремонт школи, класів постійно гроші здай, підручників купи (добре, що хоч не всі), вікна, двері в класах за рахунок батьків. Тому на батьків прошу не "наїжджати". А от можновладці, як завжди, "голову в пісок" - ми реформу впроваджуємо, а ви фінансуйте (батьки).
Відповісти
 
 
+5 # Містер Бін 12.07.2018, 09:45
Назвіть школу - де вікна і двері за батьківський кошт? А потім напишіть лист в прокуратуру.
Відповісти
 
 
-3 # Гість 12.07.2018, 14:35
В кожній сільській школі так і прокуратура не допоможе, бо батьки мовчатимуть, щоб у дитини не було проблем. Ви певно не маєте дітей-школярів, якщо так дивуєтеся.
Відповісти
 
 
+2 # Містер Бін 12.07.2018, 16:17
Чого це не маю. Маю і навчаються мої діти в найзатратнішій школі району.
Відповісти
 
 
+10 # Гість 11.07.2018, 12:54
https://osvitoria.media/experience/23081/
Відповісти
 
 
+10 # Сергій СКІБЧИК 11.07.2018, 16:51
Зайшов на Освіторію, почитав завдання до 11 ігор з набору "6 цеглинок". Випав в осад...
Основні завдання учням з набором "6 цеглинок": збудувати неіснуючу (!) істоту з двох (!) наборів ЛЕГО. Дві цеглинки поклав учень одна на одну -- от тобі і неіснуюча істота вийшла (бо так її бачить в уяві дитина)? Ми що, дітей вчимо логіці чи будувати неіснуючих істот в неіснуючій країні?!!
Я в шоці...
Далі: як можна з 6 цеглинок (?) створити рослину? (Основні завдання: 1. Діти створюють будь-яку фігуру за заданою темою (тварини, рослини, будівлі тощо).
Це ж яку уяву треба дитині мати, щоб з 6 цеглинок зробити квітку (або її побачити в такій примітивній композиції)?
Де тут креатив і розвиток дитини, поясніть????????

Далі не читатиму -- страшно дізнаватися, що іще понапридумували творці цього проекту...

П.С. Вибачте мене, педагоги, але з примітивними іграми і результати примітивні будуть, а далі примітивні учні, примітивні громадяни -- і чиїсь раби.
Відповісти
 
 
+8 # Містер Бін 11.07.2018, 17:42
Вибачте, а тепер раби? Якщо при теперішній освітній програмі ми найбідніша, найкорумпованіш а і найбайдужіша один до одного держава, то може потрібно щось пробувати нове?
Я не знаю дасть данна програма результат чи ні, але і теперішня освіта не дає результатів.
Відповісти
 
 
+15 # Містер Бін 11.07.2018, 17:44
А чому нікого не турбує, що книжок на 1 вересня 80% - не буде? Чому наша держава не надрукувала?
Відповісти
 
 
-4 # Гість 12.07.2018, 11:19
Чому наша держава не надрукувала? Чому школу не побудувала? Чому дорогу не відремонтувала? Чому допомоги на дітей не вистачає на памперси? Чому бензин та горілка з пивом дорожчає? Чому морква з часником дорогі?
Державі можна задати сотні запитань. Але які податки хто сплачує чомусь ніхто не повідомляє. "Тьоща, дай на машину, тьоща, дай на перину і на коляску дай!". Суцільне "дай!". Хочемо, щоб було як в пансіонаті.
Відповісти
 
 
+7 # Містер Бін 12.07.2018, 13:52
А Ви рамси не попутали? А нічого, що безкоштовні книжки кожній дитині, незалежно сплачують її батьки податки чи ні, гарантує Конституція України? Що це взагалі за розмови - бач но холопи - хочуть, щоб закони дотримувались. Якщо держава не може і не хоче слідкувати за дотриманням законів, то для чого така держава.
Відповісти
 
 
+2 # Гість 12.07.2018, 14:38
нащо приймати Закони, якщо їх не дотримуються? І щодо податків: де знайти офіційну роботу в селі ще й із зарплатою,яка б дозволила утримувати сім'ю?
Відповісти
 
 
+5 # Містер Бін 12.07.2018, 16:12
В нас не дотримується жоден закон - тоді питання для чого взагалі існує наша держава?
Відповісти
 
 
+1 # Гість 12.07.2018, 16:35
Фсьо прапало? Нічо ніззя здєлать? Чомусь люди в деяких селах вирощують море ранніх огірків, помідорів, смородини, полуниці, моркви для продажу, а в інших - все питають де знайти офіційну роботу, але щоб не перетрудитись і з зарплатою як в Польщі - Німеччині. Там працюють не так, як ми звикли, тому мають результат. Чи діти тих, хто не може себе знайти в житті, вчаться, щоб мати якусь спеціальність, та готові до життєвих труднощів, які обов*язково їм зустрінуться? Бо багато навіть табличку множення з трудом засвоюють, якщо засвоюють. Халяви не буде при будь-якому Президенту, Прем*єру, якого б золотого не вибрали.
Відповісти
 
 
0 # Гість 01.08.2018, 20:02
:lol:
Відповісти
 
 
-2 # Гість 22.10.2018, 17:57
А я Подаруйте і моїм третьокласникам !!! Ми б із задоволенням працювали за цією методикою! Примітивною вона здається людям, що не мають про неї повної уяви.
Відповісти