Авторизація

HomeНовиниОфіційноВчитель року-2018 викладає у Суховільському НВК!

Вчитель року-2018 викладає у Суховільському НВК!

( 0 Votes )

На минулому тижні вся освітянська спільнота Володимиреччини пишалася досягненням своєї колеги, вчителя Суховільського НВК Марії Марковець, яка здобула перемогу в обласному етапі конкурсу «Вчитель року-2018» у номінації «Фізична культура».

Марія Марковець була однією з шістнадцяти кращих педагогів області, які виборювали звання переможців в одній з номінацій: «Українська мова та література», «Фізика», «Німецька мова» та «Фізична культура».

Конкурс відбувався у кілька етапів, кожен з яких був по-своєму цікавим, творчим та креативним. У ході змагань вчителі демонстрували вміння використовувати сучасні підходи у компетентнісному полі Нової української школи та обирати оптимальні прийоми, способи, методи та засоби навчання. Та, звісно, вміння знаходити підхід до дитячих сердець.

І хоч минув вже майже тиждень, енергійна, позитивна та відтепер по праву найспортивніша вчителька Рівненщини досі не може оговтатися від пережитого емоційного сплеску, епізодично відтворюючи у розмові моменти конкурсу та вже лише інтонаційним наповненням розкриваючи, якою цікавою та насиченою була програма. І, що цікаво, розповідає про свою участь як «ми» – бо певна, що перемога далася їй завдяки злагодженій команді та підтримці багатьох.

– Ми готувалися до конкурсу ще з районного етапу, - розпочинає свою розповідь Марія Марковець. – Бо ж це вперше все відбувається за оновленою програмою конкурсу. Усіх вимог конкурсу дотримали лише 13 учасників. Конкурс відбувався упродовж трьох днів. У перший писали методичний практикум – дякуючи старшим вчителям, у всьому розібрались і справились із завданням. Далі була черга за тестуванням. За результатами цього етапу залишилось лише 8 учасників, які змагались вже наступного дня.

День другий – це був конкурс практичної роботи – написання підготовчої частини уроку, яку треба було продемонструвати. Тут, ми, до речі, отримали найвищий бал по практичній роботі, тож і потрапили вже в четвірку фіналістів. Другий день став для нас усіх, певно, найнапруженішим – робота за конспектом, обмежений час, бліц у формі запитань та лаконічних відповідей. Повірте, то не так просто. Може, хтось думає: а, що там з тієї фізкультури, свистком посвистіти та й досить. Ні, все набагато складніше, бо ж треба розумітися у компетентностях, фахових питаннях, психології та педагогіці.

  Вражена Марія Василівна компетентністю журі та прозорістю системи оцінювання, адже жодних кулуарних змовин не було – після кожного етапу всі бали відразу з’являлися на екрані, тож кожен міг легко оцінити свої подальші шанси на перемогу.

– У той же день ми поїхали у с. Зоря Рівненського району, де проводили уроки. Навчальний заклад там настільки потужний! Я такого класного спортзалу давно не бачила! Навчальна база дуже хороша там. Далі ми зібралися, щоб обговорити третій конкурсний день, а ще тягнули жереб по уроках. Нам випав волейбол у 7 класі, і то, певно, був мій щасливий випадок! Вже наступного дня ми той урок презентували. Я була третьою на черзі. Перед уроком зайшла до дітей, гарно поспілкувалась із ними, запитала, що знають, що вміють. А ще – попросила про уважність і дисципліну. І знаєте, вони мені допомогли! То певно моя фішка – бути на позитиві, і навіть коли хвилюєшся, того не видавати! Діти були такими класними! З ними хотілося проводити те заняття! І вже не думалося про новаторство, а  лиш про саму роботу з ними!

   Марія Марковець говорить, що такі емоції варто пережити усім. Каже, що отримала надзвичайний досвід, нові знайомства, друзі та колосальний заряд енергії.

– Я відразу була налаштована на перемогу. А що, конкурс відклали, тож 2 додаткові тижні я переживала, готувалася, сиділа над тестами  – то хіба все на марно? Аж ніяк! Та й підтримка – це, мабуть, найголовніше у цій перемозі. Я це дуже відчувала, коли телефонували, запитували, підказували. І дуже ціную.

Тож хочу від душі подякувати усім-усім, найперше ж – моєму рідному, найкращому колективу Суховільського НВК! Хай там як, а саме у цій школі я черпаю усе – бажання творити та рости. Школа має неабияку роль у розвитку вчителя. І якщо хтось скаже, що наша школа маленька і неперспективна, то він точно помиляється! Тут є той особливий дух, якого немає там, де багато шуму. У нашій школі можна вивчати оте поширене, та часто теоретичне особистісно-орієнтоване навчання – бо для кожного учня достатньо часу та уваги.

Дякую і своїй любій родині, наставникам Галині Чугай та Павлу Яруті, методкабінету на чолі із Софією Шидловською, в.о. начальника відділу освіти Вадиму Друзю – за поради, навчання в контексті Нової української школи та усіляку підтримку.

І, певно, цієї б перемоги не було, якби не постійний супровід мого методиста Марії Ошурко, яка ніколи не лишить на самоті з невирішеним, відгукнеться з порадою та допоможе. Дякую усім щиро!

Нині ж наше завдання – потрапити до фіналу вже на Всеукраїнському етапі конкурсу. Думаю, з такою підтримкою та позитивом у нас є шанси! Хочу гідно представити насамперед наш маленький Суховільський НВК, Володимиреччину та усю Рівненщину!

Нагадаємо, що 21-24 квітня під час відбіркового етапу на конкурсантів чекають тести з професійної майстерності, практична робота та методичний практикум. Візьмуть участь 100 вчителів України – по 25 у кожній номінації.

У фінальному етапі, який запланований на 24-28 квітня, 12 найсильніших педагогів у кожній з номінацій продемонструють уроки й навчальні проекти. Також представлять коротке відеорезюме – міні-розповідь про досвід роботи у школі та унікальні напрацювання.

Завершальні змагання пройдуть у чотирьох регіонах. Зокрема, учителі української мови та літератури будуть змагатися в Рівному, фізики – в Івано-Франківську, німецької мови – в Луцьку, а фізкультури – у Запоріжжі.

Крім премії, переможці отримають звання «Заслужений вчитель України», а лауреати – грамоти Кабміну та Верховної Ради України.

Тож побажаємо Марії Василівні творчого запалу та, звісно, – перемоги!

Вікторія Черпак.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 72 гостей на сайті