Авторизація

HomeНовиниОфіційноДопомога по догляду за інвалідами

Допомога по догляду за інвалідами

( 0 Votes )


З метою підвищення рівня соціального захисту інвалідів І чи II групи внаслідок психічного розладу та сімей, які здійснюють догляд за ними, 22 травня 2012 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення зміни до статті 5 Закону України «Про психіатричну допомогу».

 28 травня 2012 року Кабінетом Міністрів України затверджено постанову №477, якою передбачається внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 2 серпня 2000 року №1192 «Про надання щомісячної грошової допомоги малозабезпеченій особі, яка проживає разом з інвалідом І чи II групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним».

Зазначеними нормативно-правовими актами передбачено підвищення розміру допомоги особі, яка здійснює догляд за інвалідом І чи II групи внаслідок психічного розладу, з метою забезпечення його проживання у сім’ї з 10 відсотків прожиткового мінімуму до рівня мінімальної заробітної плати.

Відтепер право на таку допомогу матимуть сім’ї, доходи яких не перевищують 3-х прожиткових мінімумів, встановлених для кожного члена сім’ї.

Розмір зазначеної допомоги розраховується, як різниця між трьома прожитковими мінімумами на кожного члена сім’ї та середньомісячним сукупним доходом сім’ї за попередні шість місяців, але не може бути більшим ніж мінімальна заробітна плата.

Допомога на догляд призначається на 6 місяців і виплачується щомісяця. У разі, коли особа, яка здійснює догляд за інвалідом І чи II групи внаслідок психічного розладу, є непрацюючим пенсіонером, їй призначається допомога на догляд на 12 місяців.

Слід зазначити, що не виплачується компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам, яким відшкодовуються витрати на надання послуг по догляду відповідно до Законів України «Про загальнообов’язкове державне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», «Про психіатричну допомогу», «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам».

Наталія ШАМА

начальник управління праці та соціального захисту населення

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 23 гостей на сайті