Авторизація

HomeНовиниОфіційноКомісія вирішувала, як запобігти АЧС

Комісія вирішувала, як запобігти АЧС

( 0 Votes )

Минулої п'ятниці, 21 квітня відбулося засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Володимирецькій РДА.  

Причиною зібрання став черговий випадок африканської чуми свиней, який виявили в особистому підсобному господарстві мешканця села Городок Озерецької сільської ради.

Зі слів власника з'ясували, що  свиня відмовилася від корму, клінічних змін на шкірних покривах не було, температура тіла тварини не визначалась, а тому за лікувальною допомогою господар не звертався. Через кілька днів свиня загинула. Лабораторні дослідження показали, що тварина вражена африканською чумою.

При неофіційному спілкуванні із жителями села встановлено, що у селі бувають випадки браконьєрського видобутку туш диких свиней та споживання такої свинини населенням. Відтак, забиті свині ніхто не досліджує. Тому, найбільша ймовірність занесення вірусу АЧС  із дикої фауни.

Начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії Головного управління Держпродспоживслужби у Рівненській області Олександр Костюк доповів про епізоотичну ситуацію по даному захворюванню у Рівненській області. Крім того, він наголосив на необхідності заборонити продаж м'ясної сировини, а також встановити контроль за стихійними ринками району.

 


 

Члени комісії вирішили оголосити село Городок неблагополучним щодо африканської чуми свиней та встановити там карантин з 21 квітня 2017 року; встановити зону захисту, що оточує епізоотичний осередок, площею не менше 3 км: з північної сторони до межі Любешівського району Волинської області; з північно-східної сторони до межі Зарічнянського району; з південного сходу і півдня до межі Більсько-Вільської сільської ради; із західної сторони до межі Маневицького району Волинської області. Також комісія вирішила встановити зоною нагляду всю іншу територію Володимирецького району.

На даний момент у селі Городок встановлено два ветеринарно-поліцейські пости, які працюють цілодобово. У приватних господарствах жителів села Городок  поголів’я свиней відсутнє, умертвлено та спалено 6 голів свиней. Робочими групами проводиться моніторинг ситуацій по африканській чумі свиней у навколишніх населених пунктах району.

Прохання  до жителів району при захворюванні свиней не вирішувати дане питання самотужки, а звертатися до спеціалістів ветеринарної медицини.

Ольга ПЕШКО.

Фото автора.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 70 гостей на сайті