Авторизація

HomeНовиниОфіційноЗа незаконний видобуток бурштину штраф або тюрма

За незаконний видобуток бурштину штраф або тюрма

( 6 Votes )

На території Володимирецького району останнім часом набули розповсюдження незаконні дії з видобування бурштину. Мають місце факти масового виходу людей на території лісового фонду, землі запасу та паї громадян з метою видобування корисних копалин загальнодержавного значення.

Внаслідок нищення лісів та зняття родючих шарів ґрунту завдається значна шкода навколишньому природному середовищу. Такі дії, безперечно, не можуть залишатися поза увагою правоохоронних органів. Для цього ведеться відповідна роботи щодо попередження правопорушень, притягнення винних осіб до відповідальності.

З огляду на це, прокуратура району роз’яснює окремі положення законодавства щодо вказаних питань.

Зокрема, кримінальна відповідальність за незаконне видобування бурштину передбачена ч. 2 ст. 240 Кримінального кодексу України. Міра покарання - штраф від чотирьохсот до семисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк.

За пошкодження земельних ділянок та лісових насаджень правопорушники притягуються до адміністративної відповідальності за ст. ст. 53, 53-1, 53-3, 63 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

З метою посилення протидії такому негативному явищу як незаконний видобуток бурштину, прокуратурою Володимирецького району створено міжвідомчу районну групу, яка систематично здійснює рейди-перевірки. До складу цих груп включено посадових осіб Кузнецовського МВ (з обслуговування міста Кузнецовськ та Володимирецького району) УМВС України в Рівненській області та працівників державної лісової охорони, а також залучено представників Володимирецької районної державної адміністрації та органів місцевого самоврядування.

З початку 2014 року правоохоронцями району за результатами проведених рейдів розпочато вже 11 кримінальних проваджень за фактами незаконного видобування корисних копалин загальнодержавного значення. Крім цього, розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 342 КК України за фактом здійснення опору працівникам правоохоронних органів під час виконання службових обов’язків особами, які займалися незаконним видобуванням бурштину в одному з урочищ, що на території  Володимирецького району.

За вчинення подібних порушень на осіб накладено штрафів на суму понад 15 тис. грн.

Стан протидії незаконному надрокористуванню та державного контролю у вказаній сфері обговорено на міжвідомчій нараді керівників правоохоронних та контролюючих органів району, яка відбулася у прокуратурі району у травні поточного року. За її результатами розроблено узгоджені заходи, які мають вплинути на стан законності в районі.

Робота правоохоронних та контролюючих органів на вказаному напрямі триває.

 

Прокурор Володимирецького району

радник юстиції

Сергій Міськевич

 

Матеріали по темі:


 

 

Коментарі   

 
+8 # Pepko 17.06.2014, 17:06
А за прийомщиків бурштину коли візьметесь?
Відповісти
 
 
-3 # Siegfried 17.06.2014, 20:30
А хто приймає?
Відповісти
 
 
-11 # Активіст 17.06.2014, 20:53
А хто копає?
Відповісти
 
 
+2 # Гість 18.06.2014, 08:03
Ти що,тупий!? Сказано Трос.(це для Активіста)
Відповісти
 
 
-3 # Активіст 19.06.2014, 17:52
Тупий ти, бо я питав хто копає, а Трос приймає. (Це для тупого Гостя, що не вміє реєструватися) Це по-перше. А по-друге я писав 17 числа а "Трос" написали 18 червня. Ще раз доказано, хто тупий.
Відповісти
 
 
-3 # Гість 20.06.2014, 07:43
А ти голубий. :P
Відповісти
 
 
+5 # Гість 18.06.2014, 08:01
Трос.
Відповісти
 
 
+13 # Гість 19.06.2014, 08:20
Бувший голова РДА, пан В. теж з бурштином на "ти". Чи відкрили проти нього кримінальне провадження? Думаю ні... ;-)
Відповісти
 
 
+2 # Активіст 19.06.2014, 17:58
Хто ж відкриє, коли в у всіх кабінетах ті, що сиділи, ті і сидять.(прокура тура, міліція, податкова,суд і т.д.)
Відповісти
 
 
+9 # Гість 17.06.2014, 18:26
ну і звичайно 11 кримінальних справ проти серйозних мойщиків, а не проти дідів з лопатами, які не змогли втекти.
Відповісти
 
 
+10 # ааааа 17.06.2014, 21:35
пане прокурор скажіть будь-ласка а хто дозволяє в районі продавати паї на мойку бурштину!!!яке право людина має взагалі його продавати,якщо він призначений для вирощуванння городу і аренда паю -це 40 см землі для використання а не 6-10 м в глубину!!дійшло до абсурду,що господар паю сидить поки миють і чекає своїх 50 відсотків від долі!!знайомі кажуть,що вся права сторона паїв викуплена до ситалівського ставка для вимивання бурштину!!чекаю ть тільки добра.....
Відповісти
 
 
-3 # viktor091981 18.06.2014, 00:57
Бурштин - наше багатство та наш головний біль
Відповісти
 
 
+20 # Гість 18.06.2014, 06:44
Весь район знає -хто копає....але я впевнена ,що кримінальні справи відкрили проти простих людей! А діжурки-качинсь кіююі іже з ними???? Вони відплатилися і далі працюють! 500 доларів отримує міліція за помпу за ніч.Хто так іще живе зараз? Бурштин-це добре...але після видобування-зем ля не придаьна буде багато десятуів років!! А як же ж нащадки -діти мають жити???....Ніхт о не думає...зато зараз на джипах крутих їздять іт.п. :sad:
Відповісти
 
 
+18 # Надія 18.06.2014, 07:21
Валеннтино,та якого "добра"хто чекає?Сьогодні в 6 год. ранку в напрямку через парк до Дубівки мило 3 помпи,навіть голови не повертали хлопці,що їздять машини.Сама бачила.А прокурори можуть тільки передруковувати закони. А може це їхні помпи?
Відповісти
 
 
+7 # ааааа 18.06.2014, 20:38
да вибачте-вже всі миють.все легалізовано,як що не помиляюсь вже призначили генерала в області!!!став зразу своєю людиною для помп і всі стали мити!!
Відповісти
 
 
-1 # SoloUkraine 18.06.2014, 22:58
А ось інший "генерал" не витримав лихої долі...пробувши доволі короткий час на посаді директора ТОВ "Сонячне ремесло" пан Пєтухов склав свої повноваження бо навалилось останнім часом багато перевірок і наїздів - злякався....і правильно,а тепер очолює новий директор...і ще плачуть: "...ми сім років виготовляєм документи...пла тим великі податки...видоб уток малий...працюва ти спокійно не дають...".Таке городять що слухати не можливо..
Відповісти
 
 
-3 # Активіст 18.06.2014, 23:10
Ну зрозуміло, на таке прізвище всі коршуни злітаються :lol:
Відповісти
 
 
-5 # SoloUkraine 19.06.2014, 10:38
Зате в нового директора прізвище солідніше - Кавіцький Олександр Павлович м. Кривий Ріг
Відповісти
 
 
-10 # Активіст 19.06.2014, 18:01
Звідки такі знання, мо то ви на нього копаєте?
Відповісти
 
 
-8 # SoloUkraine 20.06.2014, 09:16
Робота в мене така - знати всіх і все...
Відповісти
 
 
+9 # Made in UA 19.06.2014, 08:48
З іншої сторони, все-одно в нас землі пустують. Погано тільки, що одні на мерсах дорогих катають, а інші тільки скриплять зубами. Земля державна - значить народна, але наживається тільки самий нахабний.
Відповісти
 
 
-2 # Гість 20.06.2014, 15:11
Прийняти Закон, у якому прописати: за незаконне видобування бурштину, працівник силової структури, має право за наявності фото-відео доказів розстріляти копача бурштину або приймача, на місці та без свідків. От вам і вирішення даної проблемі, любі друзі. Як в СССР говорили: Товарищи.
Відповісти
 
 
+2 # Made in UA 22.06.2014, 13:49
Це що було? Логіка ДНР? А ні, пардон, тут повна відсутність мозку.
Відповісти
 
 
+2 # Активіст 22.06.2014, 17:36
Абсолютно підтримую Made in UA! Гість написав на емоціях. Я теж за підтримання порядку і закону, але вибачте, правовими методами. Просто Гість не розуміє, що працівники силових структур йогопершого можуть розстріляти, о фото-відео не ппроблема, якщо і не буде, то життя не вернеш. Це - утопія..
Відповісти
 
 
+7 # Надія 23.06.2014, 07:30
Шановні,розстрі люватимуть тих,хто там не був,не добував,а тільки нашептали.Тому що нормальні люди не витримують в силовиках,тому що держава сама наказує це робити.Приклад для активіста:це нормально коли для ГАЇ не виділяють бензин?Це означає іди й добувай собі з водіїв.А якщо можна на заправку службової машини то можна й в свою кишеню.Логіка залізна.Чи не так?
Відповісти