Авторизація

HomeНовиниДСНС повідомляєНе знаєш броду – не лізь у воду

Не знаєш броду – не лізь у воду

( 1 Vote )

Стомившись від повсякденної роботи, метушні, шуму та проблем, люди прагнуть знайти спокій на лоні природи. Дуже часто для свого відпочинку, а особливо в спеку, громадяни вибирають місцевість біля водойм. До них їдуть відпочивати поодинці, сім’ями, цілими групами. А чи завжди все виходить вдало?! Жителі Володимиреччини пам’ятають трагічний випадок, коли в минулі роки на річці Горинь поблизу с.Нетреба втопилася 7-річна дівчинка та її батьки, а 6-річний хлопчик залишився сиротою.

У минулому році на водних об’єктах Рівненської області загинуло 50 людей, у тому числі 2 дітей. На Володимиреччині у 2012 році втопилося 5 осіб, з них 1 дитина. Нажаль, вже цьогоріч, лише за травень місяць, водойми Рівненщини забрали життя 3 громадян, з яких 1 дитина.

Доволі часто до трагічних наслідків на воді призводить людська необережність, недбалість та не дотримання правил поведінки на воді. Як говорить українське прислів’я: «Не знаєш броду не лізь у воду».

Враховуючи вищевикладене, рятувальники в котрий раз звертається до жителів краю з проханням дотримуватися правил поведінки на воді.

Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є правильний вибір і обладнання місць для купання; навчання дорослих та дітей плаванню, суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах, постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих. Відпочинок на воді допускається тільки у спеціально відведених місцевими органами влади та обладнаних для цього місцях. Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби. Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при температурі води не менше +18°С, повітря не нижче +24°С. Не лізьте у воду в незнайомому для вас місці, уникайте води із швидкою течією, не заходьте у воду напідпитку, ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо не впевнені у своїх силах; купаючись на «дикому пляжі» чи у незнайомому місці – не пірнайте з берега, гірки, дерева; у воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою; особливо слідкуйте за дітьми: їхня поведінка у воді не передбачувана; до плавок потрібно прикріпляти шпильку, якщо далеко від берега судома зведе руку чи ногу, укол шпилькою допоможе відновити еластичність м’язів; утримуйтеся від далеких запливів: переохолодження – головна причина трагічних випадків. На рівнинних річках є багато ям і вирів. Вони підступно зустрічаються біля піщаних кіс, під берегом, де особливо полюбляють купатися діти.

Основною причиною загибелі людей на воді є страх. У більшості випадків тонуть люди, котрі вміють плавати, і з самовпевненістю запливають далеко від берега. Там вони можуть потрапити у потік холодної води. Тоді починає зводити ноги і хапає корч. У цій ситуації головне – не злякатися. Треба зануритися у воду і сильно потягти рукою на себе ступню за великий палець.

Шановні громадяни! Будьте вкрай уважними та дотримуйтесь правил безпечної поведінки під час перебування на водоймищі, щоб відпочинок залишив тільки приємні спогади та враження.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 60 гостей на сайті