Авторизація

HomeНовиниДСНС повідомляєНа Володимиреччині спостерігається небезпечна тенденція росту пожеж

На Володимиреччині спостерігається небезпечна тенденція росту пожеж

( 0 Votes )

Велике занепокоєння пожежно-рятувальної служби району викликає стрімке збільшення кількості пожеж, яке спостерігається на території Володимиреччини.

З початку року в районі було зареєстровано 30 пожеж, якими нанесено прямих збитків на суму понад 1 млн. 270 тис. грн. З них у травні було зареєстровано 10 пожеж, а сума завданих збитків склала понад 630 тис. грн.

Із чотирьох випадків загибелі на пожежах в поточному році, два – саме в травні. І це при тому, що за весь минулий 2016 рік на пожежах загинуло всього дві особи. Як бачимо, спостерігається небезпечна тенденція росту пожеж, збитків та кількості загиблих на них людей.

Основними причинами виникнення загорянь стали: порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації пічного опалення – 8 випадків, необережність при курінні – 2 випадки, порушення правил пожежної безпеки при експлуатації електромереж та електроприладів – 11 випадків, необережне поводження з вогнем – 8 випадків, підпал – 1 випадок. На жаль, саме через власну безпечність люди залишаються без майна і без даху над головою. Часто пожежі закінчуються трагічно, особливо коли винуватці перебувають у нетверезому стані.

Зважаючи на те, що почали частішати випадки пожеж від необережного поводження з вогнем (а ще більше внаслідок порушення правил пожежної безпеки при експлуатації електромереж та електроприладів), фахівці Держслужби з НС закликають громадян суворо дотримуватися правил пожежної безпеки в побуті, стежити за справністю електромереж та електроприладів та не перенавантажувати електромережу.

Найпоширенішою причиною пожеж, що складає майже 40%, є коротке замикання електромережі внаслідок порушення правил пожежної безпеки при експлуатації електромереж та електроприладів. Пожежа може статися, наприклад, якщо в одну розетку включити декілька побутових приладів водночас. Виникає перевантаження, проводи можуть нагрітися, а ізоляція спалахнути. Тому громадянам потрібно виконувати основні запобіжні заходи та користуватися правилами пожежної безпеки при експлуатації електромережі та електричних приладів:

- забороняється включати в одну розетку одночасно декілька приладів;

- необхідно спостерігати за щільністю контактів в місцях приєднання проводів приладів до вилки, клем між собою, тощо;

- нагрівальні прилади можна встановлювати тільки на негорючі підставки;

- забороняється залишати прилади, включені без нагляду;

- небезпечно замінювати запобіжники, що перегоріли в телевізорах, приймачах і інших побутових приладах саморобними або плавкими запобіжниками;

- забороняється користуватися саморобними нагрівальними приладами.

Останнім часом мають місце випадки пожеж внаслідок порушення правил пожежної безпеки при експлуатації телевізорів. Для попередження таких пожеж необхідно дотримуватись таких правил:

- розетка підключення вилки живлення повинна знаходитись у доступному місці для швидкого відключення телевізора від електромережі;

- слід вимикати телевізор, якщо дорослих немає у кімнаті;

- необхідно витягувати вилку шнура живлення із розетки, якщо телевізор вимкнено;

- у випадку виникнення несправності в роботі не допускати повторного вмикання телевізора;

- закривати вентиляційні прорізи на задній стінці і нижній частині корпуса телевізора.

З метою попередження пожежі в ваших будинках та кватирах пропонується виконати наступні основні вимоги правил пожежної безпеки:

1. Для захисту електромережі від коротких замкнень та перевантажень встановіть захисний пристрій з нормованою межею напруги, автоматичні запобіжники або запобіжники з каліброваними плавкими вставками заводського виготовлення. Не допускайте застосування некаліброваних плавких вставок в запобіжниках електричного струму («жучків»).

2. Замініть електропроводку з пошкодженою ізоляцією або таку, що в процесі експлуатації втратила захисні властивості.

3. Усуньте поганий контакт в місцях з’єднання електропроводів, відремонтуйте розбиті та несправні електровимикачі і розетки. При ремонті електромережі звертайтеся за допомогою тільки до кваліфікованих спеціалістів.

4. Не допускайте використання для обігріву приміщень не сертифіковані та саморобні нагрівальні прилади, газові кухонні плити.

5. Не залишайте без нагляду, у разі виходу із приміщення, увімкнені в електромережу нагрівальні прилади, телевізори, праски тощо. Виходячи з дому, вимкніть їх.

6. Не допускайте перевантаження електричної мережі, не вмикайте одночасно багато побутових електроприладів великої потужності.

7. Не застосовуйте саморобні та несправні подовжувачі, які не відповідають правилам улаштування електроустановок, що пред’являються до переносних електропроводок. Використовуйте тільки сертифіковані подовжувачі заводського виготовлення, куплені в спеціалізованих магазинах.

8. Забороняється зберігати в квартирах житлових будинків балони із скрапленим газом, особливо це небезпечно при заносі балонів з низької температури в теплі приміщення, що може стати причиною їх розгерметизації та вибуху.

9. Не залишайте малолітніх дітей без догляду дорослих, зберігайте запальнички та сірники поза полем зору дітей та у недоступних для них місцях.

10. Не допускається захаращувати балкони та лоджії макулатурою, старими меблями, зберігати на них легкозаймисті та горючі рідини, балони з горючим газом, тощо.

11. Не паліть у ліжку! Паління у ліжку – одна з головних причин смертельних випадків при пожежах в оселях.

Шановні громадяни! Пам’ятайте! Дотримуючись елементарних правил пожежної безпеки, ваше майно, а найголовніше життя і здоров’я буде в безпеці.

Коли пожежа сталася, негайно телефонуйте в Службу порятунку за номером «101»!

Андрій Муравинець,

начальник Володимирецького РС ГУ ДСНС України у Рівненській області.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 129 гостей на сайті