Авторизація

HomeНовиниДСНС повідомляєЧи насправді рятувальники приїжджають на пожежу без води? (+інфографіка)

Чи насправді рятувальники приїжджають на пожежу без води? (+інфографіка)

( 4 Votes )

Рятувальники потрібні, тільки коли трапляється нещастя. Надзвичайна подія! І машина з сиреною несеться через усе місто чи район туди, де людям потрібна негайна допомога. Відважні рятувальники борються з вогнем, стихією, іншими негараздами, нерідко ціною свого життя.

Це потрібна і справді чоловіча професія, яка, нажаль, не завжди цінується. А виною тому є невиправдані міфи про неї. Одним з них є те, що люди помилково вважають, що: "Рятувальники приїжджають на пожежу без води!".

Так нерідко кажуть незадоволені швидкістю роботи рятувальників спостерігачі. Насправді цей міф цілком можна аргументовано спростувати. Для гасіння пожеж зазвичай використовують автоцистерни на основі ЗІЛ-130. Обсяг такої ємності становить 2350 літрів. Якщо на пожежі буде працювати хоча б один пожежний ствол, при цьому не найпотужніший, то вся вода з цистерни піде приблизно за 10 хвилин. Якщо ж стволів буде два, або один потужний, то привезеної води вистачить взагалі на 5-6 хвилин гасіння пожежі. Тому, як тільки закінчується привезений запас води, автоцистерна повинна встати на вододжерело (пожежний гідрант, озеро, річка, ставок, тощо).

Якщо ж вододжерело є на доступній відстані від місця пожежі, то рятувальники по прибуттю до місця події відразу на нього встановлюються, аби забезпечити безперебійну подачу води на гасіння пожежі. В містах, де в оперативному розрахунку знаходиться дві автоцистерни, щоб не спостерігалося перерв і затримок, перша прибула машина витрачає запас води на гасіння вогню, а друга, нехай навіть і з повною цистерною, відразу ж стає на вододжерело для забезпечення безперебійної подачі. Саме тому людям і здається, що машина приїхала без води, відразу ж поїхавши на заправку. Але так думають ті, хто просто не заглиблюється в організацію роботи рятувальників. Заяви ж про те, що пожежні їдуть на виклик без води не тільки ображають представників почесної професії, а й просто дискредитують їх.


 

А. Муравинець

Начальник Володимирецького РС ГУ ДСНС України у Рівненській області

 

Коментарі   

 
+15 # Гість 14.08.2016, 17:53
Люди,не чіпайте хлопців!!!Вони виконують свою роботу на всі 100 !!!
За все інше подякуйте нашим можновладцям.
Відповісти
 
 
-12 # Гість 15.08.2016, 10:05
А які ж то можновладці нам потрібні? Чи ангели з крильцями чи чорти з рогами? А їх то ми самі вибрали. Все рівно потім з гряззю мішаємо. А які саме претензії до можновладців? Викладіть на сайті, а не ляпайте язиком. Демократія то добре, але не можна переводити все на вседозволеність . Далеко так зайдемо, якщо ще не зайшли.
Відповісти
 
 
+11 # Гість 15.08.2016, 20:11
Всі можновладці від яких залежить доля країни сидять в столиці нашої неньки. І від них багато що залежить, і з них й питати треба було б, і саме їм треба дякувати за стан в державі (як попереднім так і нинішнім "можновладцям")
Відповісти
 
 
+14 # Гість 15.08.2016, 21:45
Мова йде про тих можновладців,як і за 25 років незалежності не спромоглися в оперативний розрахунок надати сучасні пожежні автомобілі,або збудувати у Володимирці пожежні резервуари з водою.Хоча Володимирець значно розрісся за чверть століття.Ось і подумайте хто тут язиком ляпає і чим гасити пожежі.Може Вашим язиком???
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 310 гостей на сайті