Авторизація

HomeНовиниДСНС повідомляєЖителів Володимиреччини навчають правилам пожежної безпеки (+фото)

Жителів Володимиреччини навчають правилам пожежної безпеки (+фото)

( 0 Votes )

З початку 2014 року у Володимирецькому районі зареєстровано 75 пожеж, що на 7% більше, ніж за аналогічний період 2013 року (70 пожеж). Завдано прямих збитків на суму понад 950 тис. грн., побічні збитки складають 4 млн. 800 тис. грн. Вогнем з початку 2014 року знищено, або пошкоджено 27 житлових будинків, 42 господарських та допоміжних будівлі, 15 одиниць техніки. На пожежах виявлено 8 загиблих громадян. В минулому році за цей же період – 4  загиблі особи.

Крім того, слід зауважити, що з року в рік разом із зниженням температури все більшої гостроти набуває проблема забезпечення безпеки життя людини. Саме в цей період зростає ймовірність виникнення випадків пожеж в побуті, зокрема через порушення громадянами правил пожежної безпеки при користуванні електрообігрівальними приладами, пічним опаленням.

Також, як свідчить статистика, домінуючою причиною трагедій і надалі залишається людський фактор. Банальна людська необережність у поводженні з вогнем, нерідко в нетверезому стані, коштує людям не тільки значних матеріальних збитків та здоров’я, а інколи і найціннішого – життя. 

У зв’язку зі складною ситуацією, яка склалася із загибеллю громадян на пожежах у Рівненській області, рятувальники 4 грудня провели комплексне навчання громадян Озерської та Новаківської сільських рад щодо правил пожежної безпеки у побуті. До складу рейдової групи крім фахівців Держслужби з надзвичайних ситуацій було залучено працівників міліції, Володимирецького територіального центру соціального обслуговування, представників сільських рад.

 

 

Насамперед рейдова група відвідала оселі незахищених верств населення та тих, що входять до так званої «групи ризику» (за певних причин опинилися у складних життєвих обставинах): літніх людей, хворих, одиноких громадян, багатодітних та неблагополучних родин, а також тих, хто зловживає спиртними напоями. Адже у даної категорії населення питання забезпечення пожежної безпеки помешкань, ремонти електрообладнання та пічного опалення стоять далеко не на першому місті, і, як свідчить статистика, пожежі найчастіше виникають саме в таких оселях.

 

 

Всім, кого відвідала рейдова група, була надана консультативна допомога з правил пожежної безпеки та вручені пам’ятки на протипожежну тематику з вказаними заходами застережливого характеру. Громадяни пообіцяли уважно ознайомитися з наданими листівками та обов’язково їх дотримуватися, адже всі знають про небезпеку, яку в собі таїть «червоний півень» та якого лиха він може завдати.


Крім того, у ході відпрацювання Озерської сільської ради рятувальники Держслужби з НС та дільничний інспектор міліції звернули увагу на велику кількість любителів зимової риболовлі, які перебували на крихкому льоду. До того ж місцеве озеро було тільки наполовину вкрите нестійкою кригою. Рибалкам роз’яснили небезпеку перебування на льоду та як допомогти людині, яка провалилася під лід. Місцеві рибалки уважно вислухали офіцерів ДСНС та міліції та пообіцяли, що обов’язково будуть дотримуватися вказаних правил безпеки, та не наближатимуться до небезпечних ділянок водойми, а будуть рибалити ближче до берега.

Такі комплексні відпрацювання систематично проводяться і в інших населених пунктах району. Адже лише спільними зусиллями громадськості і влади можна мінімізувати кількість пожеж у житловому секторі та зробити життя людей по-справжньому безпечним.

 

Андрій Муравинець,

начальник Володимирецького РС ГУ ДСНС України у Рівненській області

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 85 гостей на сайті