Авторизація

HomeНовиниДСНС повідомляєЗустрінемо Новий рік безпечно

Зустрінемо Новий рік безпечно

( 0 Votes )

Незабаром прийдуть новорічні та різдвяні свята, які принесуть радість і позитивні емоції від спілкування з близькими людьми. Але щоб наслідки від раптової пожежі нікому не затьмарили свята, рятувальники Держслужби з НС нагадують основні протипожежні вимоги, яких слід неухильно дотримуватися. Насамперед ці правила розповсюджуються на новорічні ялинки, ялинкові прикраси та інші вироби, які використовуються під час святкування Нового Року і Різдва.

Пожежній безпеці ялинки слід приділити особливу увагу. Адже Новий рік це свічки, хлопавки й бенгальські вогні, а ялинки, на жаль, дуже добре горять. При цьому штучні ще й виділяють отруйні речовини, швидко плавляться й "розтікаються". Щоб ялинка приносила тільки радість, встановлювати її треба на стійкій основі, подалі від опалювальних приладів і джерел відкритого вогню камінів, газових плит. На ялинку не можна встановлювати свічки  та бенгальські вогні, особливо у поєднанні з ватним "снігом" і паперовими іграшками.

У кімнаті, де стоїть ялинка, малята мають перебувати тільки під наглядом дорослих. Для дитячої безпеки ялинку краще нарядити легкими прикрасами, які не б'ються (бантами, шишками, кульками зі склопластику й т.п.).

Слід дотримуватися і правил електробезпеки. Для прикраси ялинки не можна використовувати несправжні й несертифіковані електричні вироби. Ілюмінація має бути виконана з дотриманням правил розміщення електроустановок; у випадку використання електричної освітлювальної мережі без понижувального трансформатора на ялинці можуть застосовуватися гірлянди тільки з послідовним включенням лампочок напругою до 12 V, потужність лампочок не повинна перевищувати 25 Вт; електропроводка до лампочок ялинкової ілюмінації має бути з гнучких мідних проводів. Підключення гірлянд до мережі треба виконувати тільки за допомогою штепсельних з'єднань. При виявленні несправності в ілюмінації нагрівання проводів, миготіння лампочок, іскріння її слід терміново відключити.

Слід бути особливо обережними під час користування різноманітними піротехнічними виробами. Купувати їх необхідно виключно в спеціалізованих місцях. Перед використанням варто детально вивчити інструкцію та правила користування. Ні  в якому разі не дозволяйте дітям гратися з ними. Не запускайте феєрверки поблизу житлових будинків та господарських споруд.

Пам’ятайте, що лише при дотриманні цих правил ви зможете подарувати безпечне свято собі та своїй родині!

 

Андрій Муравинець,

начальник ДПРЧ-16 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 131 гостей на сайті