Авторизація

HomeНовиниКрайові новиниВолодимирецькі пластуни в таборі "Земля Солоних Скель-2016" (+фото)

Володимирецькі пластуни в таборі "Земля Солоних Скель-2016" (+фото)

( 2 Votes )

10 днів юнаки та юначки таборували в лісі поруч села Руда-Красна Рівненського району. В цьому році окружний табір зібрав мега-кількісний склад учасників – близько 120, адже долучилися пластуни-прихильники та пластунки-прихильниці Рівненської області.

Побувала на таборі і пластунка з Володимирецьго колегіуму Катя Алєксейчик.

Ось її розповідь.

 «У мандрівку вирушила без друзів, тому дуже хвилювалася. Але мене підтримала мама. Зібраний рюкзак, пройдена медична довідка – і ось я вже у дорозі. В Антонівці біля дизель-поїзда мене зустріли четверо пластунок з Вараша, які і стали моїми путівниками впродовж усього табору. Я й подумати не могла, що все буде настільки захоплююче і круто! До с. Руда Красна потрібно було подолати кілька кілометрів пішки. Прийшли, а там – пусто, звичайний ліс! Де наш табір? А табір треба було організувати всім разом. Не пройшло і дня, як посеред лісу з’явилися намети, польова кухня, столи, лавки, тенти від дощу і лятрина.

 Зрештою наш табір перетворився на велике індіанське плем’я, яке розділили на 12 менших племен. Наше плем'я «Обрані» очолювала виховниця Ірина. Кожен день був дуже насичений. Починався ранок із свистка бунчужного, руханки та ранкового туалету. За три хвилини ми повинні були переодягнутися в однострій та стати в лаву для відкриття дня. Гімн України, пластовий гімн, молитва, наказ про план роботи на день, який зачитував писар табору. Ним був 70-річний пластун, який танцює не гірше 15-річних, а ще він відтискається і перевертається на перекладині і їздить кожного дня близько 20 км на велосипеді.

 Щодня ми мали відбути таборові роботи, прослухати по 3-4 тематичні гутірки («Перша медична допомога», «Безпека», «Ножі», «Чому не п'єм і не палим?», «Історія Пласту»), пограти у теренівки. Для нас провели такі майстерки: «Купальський вінок», «Велосипед», «Ікебана», «Лялька-мотанка». Я із задоволенням брала участь у інтелектуальних іграх, веселому святі Івана-Купала та змаганні з куховарення. Свою кухню ми назвали «Папороть Стайл» і вразили журі стильним лісовим оформленням. А ще – плавання по річці на Катамаранах і байдарці та смуга перешкод, яку потрібно пройти, злізти з горба, перейти річку, перелізти річку назад по линві. У неділю – служба Божа та бесіди з духівником.

 Щовечора – спілкування біля племінних вогників або загальнотаборової ватри, ігри, пісні, які вивчали на таборі, показ підготовлених заздалегідь імпрезок, вітання іменинників і «Таємна пошта». Остання ватра була найфеєричнішою. Ми Сіріли у сутінках та передавали з рук в руки Іскру.

 А ще я ніколи не забуду час, проведений на полігоні, та смачний солдатський плов. Коли я вперше стріляла із справжньої зброї, мене аж оглушило. Але це того варте. Не забуду нічного алярму, під час якого нам вручили таборові футболки.

 Останній день став для мене кульмінацією всіх подій. Звечора почався дощ, який переріс у страшний буревій. Я вперше побачила, як стихія ламає дерева. Нас евакуювали з речами у сільський клуб. Там усіх чекала приємна несподіванка – знайомство з Юрієм Журавлем, музикантом з Рівного, лідером та вокалістом гурту «От Вінта!», художником, аніматором і громадським діячем. Юрко презентував нам свою книгу "БИТВИ ЗА ЗЕМЛЮ РІДНУ", яка в першу чергу адресована нам, підростаючому поколінню. Спілкування у великому колі, потиск рук, співи – що може бути краще?

 Після буреломної ночі ми повернулися у табір. Урочисте закриття відбулося у полі. Як приємно було отримати свою зароблену відзначку! І ще я здала Пробу Прихильника Пласту.

Цей табір став для мене певним життєвим уроком. Я зрозуміла, що ніколи не буває безвихідних ситуацій, я навчилася долати труднощі і не впадати у відчай. Я повністю згодна з словами подруги-пластунки Марини Ясинської, що Пласт – це ні хвилини вільного часу, це навчання і виховання, це любов до краси і природи, це алярми вночі, це нові друзі, це велика іскра, яка породжує велике багаття спогадів та емоцій».

 
 

 
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 41 гостей на сайті