Авторизація

HomeНовиниРАЕС повідомляєПрес-конференція генерального директора РАЕС

Прес-конференція генерального директора РАЕС

( 0 Votes )

Побудова лінії електропередач «РАЕС – підстанція Київська» забезпечить повну видачу потужності енергоблоками Рівненської АЕС. А це – понад 19 мільярдів кіловат-годин електроенергії щороку. Про це 6 лютого під час прес-конференції із журналістами регіональних  засобів масової  інформації сказав генеральний директор ВП РАЕС Павло Павлишин.

 «Сьогодні через постійні диспетчерські обмеження чотири енергоблоки РАЕС щороку недовиробляють близько 1,6 мільярда кВтг електроенергії», - зазначив він.

При цьому генеральний директор наголосив, що на сьогоднішній день частка РАЕС у виробництві електроенергії атомними електростанціями України складає майже 20% та 9% від усієї електроенергії, виробленої в державі. Минулий 2012-й рік став рекордними для поліського енерговелета – станція виробила 17 893 мільярдів кВтг електроенергії, що на 131 млн. кВтг більше в порівнянні з 2011 роком.

Безпечна та надійна робота РАЕС – це стабільний розвиток регіону, добробут його населення. Сьогодні вартість електроенергії для мешканців 30-кілометрової зони спостереження на 30% менша, ніж для решти українців. Окрім того, уже три роки поспіль у сусідні з РАЕС райони надходять чималі кошти за рахунок Субвенції на соціально-економічну компенсацію ризиків населенню. Як зазначив Павло Павлишин, ці гроші спрямовуються у найважливіші сфери: медицину, освіту, культуру, розвиток інфраструктури. Минулого року генеральний директор РАЕС особисто відвідав об’єкти, збудовані та відремонтовані за «атомні» кошти: реконструйовані ФАПи у Городці, Полицях, Велихові, дитячий садочок у Володимирці, новозбудований культурно-дозвіллєвий центр у Мульчицях, центр творчості для дітей та юнацтва у Маневичах тощо.

У 2013 році Рівненська область за сусідство з двома атомними станціями отримає 33 мільйони гривень. Понад 24 мільйони надійдуть у регіон за сусідство з Рівненською АЕС. Більш ніж 11 мільйонів отримає Волинська область.

Цікавило журналістів і питання підготовки кадрів. Сьогодні Рівненська АЕС єдина атомна електростанція України, яка має у своєму складі професійно-технічне училище, яке щороку випускає близько 120 спеціалістів. Окрім того, РАЕС тісно співпрацює з вищими навчальними закладами, які готують фахівців для РАЕС: Одеським національним політехнічним університетом, НТУУ «Київський політехнічний інститут», Севастопольським національним університетом ядерної енергії та промисловості. Зокрема, у севастопольському виші за квотою Рівненської АЕС сьогодні навчається 82 студенти – вихідці із населених пунктів зони спостереження станції.

Надзвичайно велика увага на РАЕС – і підтриманню та підвищенню кваліфікації свого персоналу. Для цього створені усі необхідні умови у навчально-тренувальному центрі. У 2012 році було проведено велику модернізацію  повномасштабного тренажера ПМТ-440 для підготовки оперативного персоналу, функціонують сучасні тренажери на базі ПТУ для підготовки ремонтників. На станції ведеться активна робота, спрямована на збереження ядерних знань.

Відзначив генеральний директор РАЕС і проекти, які реалізуються на станції за програмою TACIS. Зокрема, у 2014 році заплановано ввести в експлуатацію комплекс з переробки твердих радіоактивних відходів, для якого уже поставлено основне обладнання.

Одним із найголовніших завдань на найближчий період для РАЕС Павло Павлишин назвав продовження терміну експлуатації енергоблоку №3, проектний термін роботи якого завершується у 2016 році.

Прес-конференція генерального директора РАЕС із журналістами з Рівного, Луцька, Володимирця, Маневич та Кузнецовська стала першою у цьому році. Тісна співпраця із представниками ЗМІ продовжуватиметься, адже Рівненська АЕС завжди готова для діалогу з громадськістю регіону, обравши основними принципами своєї інформаційної політики відкритість, прозорість та достовірність. 

 

 

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 47 гостей на сайті