Авторизація

HomeКультураОфіційноЛозківська «Родинонька» на фестивалі «Волинcьке Віче»

Лозківська «Родинонька» на фестивалі «Волинcьке Віче»

( 0 Votes )

6-7 липня у селі Пляшева Радивилівського району Рівненської області відбувся фестиваль народних промислів, традиційної культури та історії Волині «Волинське віче». Дійство проводилося вперше і мало назву «Волинський серпанок». Його назву обрали не випадково. Серпанкове полотно — це легка напівпрозора тканина, що в давні часи була мрією українських дівчат. У неї вбиралися заможні панянки, а наречені мали серпанкові елементи одягу, коли йшли до шлюбу.

Зазвичай серпанок використовували для обмотування голови. Побутування повного серпанкового строю зафіксовано на теренах України лише в Дубровицькому районі Рівненської області.

До участі у фестивалі запрошено найкращих фахівців у галузі ручного ткацтва, народних майстрів інших напрямів, а також людей, які займаються відтворенням середньовічних ремесел, побуту, зброї, обрядів, музики. Упродовж фестивалю відбувалися майстер-класи із ткацтва, гончарства, ковальства, стрільби з лука та фехтування.

Колектив «Родинонька» Лозківського сільського клубу прибув на запрошення організаторів  фестивалю на другий день. Перед очима учасників постало справжнісіньке середньовічне місто. Кожен відвідувач «Історичного дня» міг побачити й відчути, якими були волинські землі у складі Великого князівства Литовського.  Атмосферу відтворено до дрібниць: «жителі міста» в історичному одязі, реконструкція тодішнього побуту, звуки середньовічної музики, навіть смак тогочасних традиційних страв. Крім цього, до уваги відвідувачів — розмаїта програма майстер-класів з давніх ремесел, мистецтв і галузей військової справи.

 Окремо передбачили і спеціальну дитячу програму фестивалю. Діти співали  і танцювали традиційних пісень і танців, грали  в етно-ігри, вчилися ткати, робити ляльки-мотанки, ліпили свищики, розмальовували дерев’яні іграшки.
Наші ткалі Віра Дембовська та Леоніда Прокопчук  привезли на фестиваль вироби ручного ткацтва – рушники, килимки, рядна та інші вироби, якими зацікавились  відвідувачі фестивалю. Також вони показали майстер-клас у  галузі ручного ткацтва.

   А ввечері на відвідувачів чекав святковий концерт за участю найкращих виконавців середньовічної музики та давніх народних пісень: «Зілля» (Україна), Testamentum Terrae (Білорусь), «Стари Ольса» (Білорусь). Серед цих колективів брав участь і  народний аматорський родинний ансамбль  «Родинонька» Лозківського КДК (керівник Галина Москалик).

Лозківська  «Родинонька» дуже задоволена  участю у фестивалі і щиро вдячна  за сприяння у його відвідинах районному відділу культури і туризму в особі Валентини Пінчук, виконуючій обов’язків директора РБК Надії Кравчук, а також супроводжуючим колектив керівникам:  головному спеціалісту відділу культури і туризму Олегу Босику та директору районного краєзнавчого музею Ярославу Дуляницькому.

 
 
 
 
 

 

Марія Дукач, методист РБК

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 98 гостей на сайті