Авторизація

HomeКультураНеофіційно«Красносільський вітряк» запрошує гостей

«Красносільський вітряк» запрошує гостей

( 0 Votes )

Уже не вперше аматорські колективи нашого району є учасниками обласного фестивалю народної творчості, історії та побуту «Красносільські вітряки», який проходить у мальовничому селі Красносілля на Гощанщині. Цьогоріч від Володимиреччини був запрошений народний аматорський вокальний жіночий колектив «Дивоцвіт» районного будинку культури (керівник Надія Кравчук).

Наш колектив уже був учасником цього свята і для нас велика честь знову виступати в краї, де панує прекрасна аура, де люди можуть відпочити і тілом, і душею.

Щойно під’їхавши до фестивальної галявини, яка розташована на найвищому пагорбі села, в очі кидається височезний млин – господар свята. Красносільський вітряк, за розповідями організаторів, побудований чехом Іваном Клічником у 1895 році, якраз в цьому році йому виповнюється 120 літ. Він дуже гарно зберігся і зараз вважається одним із найстаріших в Україні. Вітряк є пам’яткою місцевої борошномельної промисловості краю, а також цікавим туристичним об’єктом. Всім колективом ми обійшли три поверхи вітряка і були приємно вражені екскурсією з театралізованою дією та демонструванням відеофільмів.

Як культурно-мистецький захід фестиваль «Красносільські вітряки» проводиться щороку. У цьому році вшосте зібралися тут поціновувачі української пісні. На сцену запрошувались колективи із Рівненщини, Хмельниччини та сусідніх держав – Білорусії і Польщі. Розпочати фестивальну програму доручили саме нам – народному аматорському жіночому ансамблю «Дивоцвіт».

Спеціально до свята ми підготували концертну програму в якій завершальною була українська народна пісня «Гапка». Гучними оплесками нагородили глядачі наш виступ, а «Гапкою» просили поділитися інші колективи, які також захотіли включити її в свій репертуар. Різножанрові вокальні композиції звучали у виконанні учасників та гостей свята, розважальні конкурси продовжували програму фестивалю, а веселий настрій не покидав глядачів до вечора. Задоволені успішним виступом, а також гарними враженнями від побаченого та почутого, ми поверталися до дому.

 


 

Марія Дукач, методист РБК

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 76 гостей на сайті