Авторизація

HomeКультураНеофіційноШляхом бурштиновим з народною піснею

Шляхом бурштиновим з народною піснею

( 6 Votes )

 

«Клондайк» – термін віднедавна популярний на Володимиреччині. У вас асоціації з бурштином?Мова піде не про «камінь спотикання», а про той клондайк, що невичерпний: про Полісся з його скарбами нематеріальними…

 Кожне сільце має своє слівце. Має й пісню свою, і звичай. Саме за такими скарбами вже майже 20 років подорожує Віктор Ковальчук, виходець з Нетреби, а нині заслужений працівник культури, керівник Етнокультурного центру Палацу дітей та молоді м. Рівне. Його проект «Сільські музики» кілька разів на рік презентує результати фольклорно-етнографічних експедицій Поліссям, провінційних фольклористів, спільні напрацювання команди колег «по цеху».

 Творчий проект «Пісні бурштинового шляху» на Михайла, 21 листопада, зібрав у музейній світлиці рівненського Палацу дітей та молоді етногурт «Сільська музика», виконавців автентичного фольклору з Радижева, інструментальний дует Віктора та Варвари Ковальчуків з Володимирця, всіх поціновувачів поліського народного танцю та автентичного співу. Господар Віктор Павлович презентував нові аудіодиски із записами Поліського фольклору «Пісні бурштинового шляху»: колядки й щедрівки Володимиречини та Дубровиччини, «Котілася бочечка дубовая» гурту с.Переброди, що на Дубровиччині.

 Неповторний аромат старовинного полотна, дерева дивно переплітався з піснею та голосом інструментів учасників зустрічі. Запальні троїсті музики з Володимирця та Рівного змагались в віртуозності виконання полечок за «старим рецептом». Давня пісня, народжена в селі Радижево, колоритно розпанахувала небайдужі душі. Демонстрація етносвітлин, моментів експедиції, майстер-клас народного танцю довершували, неначе шишки поліський коровай, ту неповторну атмосферу свята.

 Отак вкотре спільними зусиллями ми довели, що на Поліссі невичерпний клондайк спадщини духовної. А скриня, наповнена тими скарбами, у Рівному, в Палаці дітей та молоді. Наповнюють її гуртом, аби залишити неповторні багатства для дітей, внуків та прийдешніх поколінь.

 


 

Людмила Босик.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 75 гостей на сайті