Авторизація

HomeКультураНеофіційноХто не знає свого минулого – той не вартий майбутнього

Хто не знає свого минулого – той не вартий майбутнього

( 4 Votes )

Наша держава нині переживає важкі часи. Ми живемо в епоху перемін, на сході України іде війна. Народ  об’єднався щоб допомогти армії фінансово, та не тільки фінансової допомоги потребує сьогодні держава, а й зміцнення морального духу українців,збереження наших нематеріальних цінностей. Щоб будуючи нову державу ми не втратили свого коріння, не розгубили наші звичаї та обряди.

Як писав Т.Г.Шевченко «Чужому научайтесь й свого не цурайтесь». Тому для працівників культури сьогодні як ніколи стає актуальним поряд з проведенням благодійних заходів відродження та популяризація  фольклору нашого краю.

Народний аматорський фольклорний гурт «Берегиня» Городецького сільського будинку культури уже давно зачарував багатьох глядачів своєю автентичністю тож беручи участь у II Всеукраїнському фестивалі – конкурсі весільної обрядовості «Многая літа», який проходив у м.Ірпінь 10жовтня, серед 19 колективів з різних  областей нашої держави а саме: Київської,Чернігівської,Полтавської,Черкаської,Івано - Франківської, Рівненської, посів почесне II  місце за краще виконання коровайного обряду. І отримав запрошення від голови фестивалю Віталія Коваленка на участь у фестивалі що проходитиме у м.Санкт – Петербург за сприянням української діаспори. Я думаю це чудова можливість зламати стереотип російської пропаганди про «бандерівців» із західної України. Тому що поспілкувавшись з нами прості росіяни зрозуміють, що ми не «фашисти» а щирі,привітні,гостинні люди в серцях яких не ворожість і злоба, а любов і доброта.

Тож я щиро сподіваюсь, дорогі мої земляки, що ми з вами збережемо традиції наших предків і будемо прививати нашим дітям та внукам любов до цих традицій з молоком матері,з колисковою піснею бабусі щоб наші нащадки були варті світлого майбутнього. Пам’ятаймо якої матері ми діти і єднаймось – разом ми не переможні.

народний аматорський фольклорний колектив «Берегиня» с.Городець  з колективом  «Космацька  писанка» м.Івано – Франківськ
 

Наталія Кривко, керівник гурту «Берегиня», депутат районної ради.

На  груповому фото: народний аматорський фольклорний колектив «Берегиня» с.Городець  з колективом  «Космацька  писанка» м.Івано – Франківськ.
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 74 гостей на сайті