Футбол: таланить завжди сильнішим (+ таблиці)

( 0 Votes )

Кричильський «Колос» прибув до Вараша у суботу, 8-го вересня, після прикрої поразки у середу на умовно своєму полі у Сарнах від минулорічного чемпіона – оржівського ОДЕКа – 1 : 2, причому другий гол кричиляни отримали у власні ворота вже у доданий арбітром час…

Тому нечисельних вараських уболівальників, що зібралися пополудні на стадіоні «Ізотоп», найперше цікавило те, чи будуть гості викладатися так, як у минулому матчі з фаворитом змагань, чи зіграють у стоячий футбол?

Перший тайм однозначної відповіді на це питання не дав, хоча й дивитися не було на що – обидві команди до перерви відверто дрімали, прокидаючись лише на окремі миттєвості.

Один з ізотопівських тренерів, проходячи у перерві мимо уболівальників, кинув фразу: «Буде 3 : 0…». Та після стартових хвилин другого тайму усе виглядало на те, що скоріше буде не 3 : 0, а 0 : 3, адже «Колос» не лише зумів відкрити рахунок (тандем кричильських нападників «протаранив» увесь захист атомників), але й мав усі шанси забити ще декілька м’ячів. Господарів виручав кіпер Юрій Крисюк, а коли й він був безсилий, то допомагали бічні стійки та поперечина, а ще дивовижний нефарт креативних гравців гостей. Та й ізотопівці, мабуть, зрозуміли, що пасивна гра нічого хорошого їм не принесе.

Усе змінилося у середині тайму буквально за 5 хвилин. Спочатку місцеві заробили штрафний удар метрів з 25-ти від гостьових воріт. Постійний виконавець їхніх «стандартів» Микола Засєкін пробив на цей раз не дуже сильно, і шкіряна сфера летіла прямо у руки Андрію Кардашу, але той припустився фатальної помилки і фактично закинув м’яч у власні ворота – 1 : 1.

«Колос» кинувся вперед, і хтось з їхніх форвардів мало не зламав поперечину потужним ударом. У відповідь варашани провели разючу контратаку, і троє їхніх гравців вискочили на самотнього оборонця. Кардаш зумів парирувати удар в упор, але першим на добивання встиг Олег Якубський – 2 : 1.

І навіть після цього бойовиті гості не склали зброї, усіма наявними силами намагаючись поновити рівновагу. Та м’яч вперто не хотів залітати у сітку господарів.

А вже у доданий арбітром Наталею Мамчур час Максим Гуменюк з центра поля втік від усіх своїх переслідувачів і використав такий собі своєрідний футбольний булліт – 3 : 1.

Важко віднайти логіку у такому результаті, але щастить, як-то кажуть, сильнішому… Ну, а гості можуть докоряти лишень самі собі, бо, не реалізовуючи такі голеві моменти, годі сподіватися на кінцевий успіх.

Таким чином станційна команда набрала 35 балів і наздогнала Оржів, який через зайнятість у всеукраїнських змаганнях цей тур пропускав, але у ОДЕКа вже на три гри менше.

Зустріч у Вараші була єдиною суботньою, а три інших гралися у неділю, і що цікаво – у всіх перемогли гості. Вперто не бажає далеко відставати від чільної трійці бугринська «Калина», яка привезла три очки з Радивилова – 3 : 1 (має їх 32). Млинів таки дотис у Рокитному безнадійне «Полісся» – 2 : 1, а лідер із Сарн несподівано легко – 3 : 0 розправився із Садовим, причому на території Гощанського району. Нагадаю нашим читачам, що колектив Володимира Новака у перерві між колами серйозно підсилився і зараз очки просто так не роздає. У середу ще Малинськ приймає Клевань, і результат тут теж легко прогнозується.

Отож, попереду, як і раніше, Сарни – 47 очок (17 матчів). 2.Малинськ – 38 (16). 3. Оржів – 35 (14). 4. Вараш – 35 (17). 5. Бугрин – 32 (16). 6. Садове – 23 (17). 7. Рафалівка – 22 (15).

Нагадаю, що на любителів футболу Володимиреччини у суботу, 15-го вересня, чекає районне дербі обласного масштабу – ФК «Рафалівка» - «Ізотоп – РАЕС» Вараш. Юнаки починатимуть о 13.30, а дорослі – о 16.00.

У групі «А» другої ліги два поєдинки провели володимирчани. Спочатку у минулу середу команда Василя Лосінця розписала результативну нічию – 2 : 2 у Зарічному, а у неділю вдома обіграла ОТГ «Клевань – Оржів» – 2 : 1. Усі три голи помістилися у перші 20 хвилин: на 7 хвилині рахунок відкрив капітан «енерджайзерів» Василь Новицький – 1 : 0, через 10 хвилин гості відігралися – 1 : 1, і майже відразу той же Новицький приніс перемогу господарям – 2 : 1.

Наразі «Енергія» згромадила 16 балів у 11-ти матчах і ділить 3-4 місця у своїй групі разом зі своїм недільним суперником. Попереду, як і раніше, малятинське «Полісся» – 31 очко. Якраз малятинців і прийматимуть володимирчани в останньому, 14-му турі регулярної першості 16-го вересня.

Один з ключових матчів відбувся у першій лізі чемпіонату района: у неділю на запасному вараському «Ізотопі» лідер перегонів – місцевий «Моноліт» приймав у себе воронківську «Зорю», яка ще до минулого туру трималася у межах призової трійці, але, поступившись вдома Полицям – 1 : 3, опинилася поза нею.

Поєдинок першого кола у Воронках переможця не виявив – 0 : 0. Гості на зустріч запізнилися на півгодини, проте завчасно попередили про це.

Дебют склався вдало для господарів – монолітівський ветеран Олександр Колос з лінії карної зони добив у сітку м’яч, який відбив перед тим кіпер гостей – 1 : 0. Невдовзі рахунок було подвоєно Василем Квачуком – тут знову не вельми вдало зіграв приїжджий воротар – 2 : 0.

Здавалося, що на воронківців чекає розгром, але у важкі для команди хвилини впевнено зіграв їхній ключовий оборонець Сергій Чугай, який не дав можливості господарям ще до перерви довести справу до розгрому. Натхненні прикладом свого ватажка, зорянці навіть організували вихід віч-на-віч з воротарем «Моноліта» Віктором Чугаєм. Та тут вже вище всяких похвал зіграв страж воріт місцевих Олексій Бойко, який нейтралізував рейд форварда.

У другому таймі гості ще не раз тривожили вищезгаданого Бойка, і врешті – решт той же Віктор Чугай рахунок «розмочив» – 2 : 1. Тоді й енергоремонтники зрозуміли, що на малих оборотах до перемоги не доїдеш, посилили натиск і таки довели, що на сьогоднішній день вони сильніші. Спочатку фут зальним ударом з підйому «дубль» оформив Квачук – 3 : 1, а риску під поразкою Воронок підвів Сергій Кедич, що вийшов на заміну – 4 : 1.

Отож, «Моноліт» набрав 40 очок і є першим претендентом на районне «золото». Хоча грати йому ще з Каноничами (у наступному турі), Любахами та Цепцевичами (останній тур) на виїзді, а також з Телковичами та Жовкинями вдома.

Юрій Ковалець

Таблиця результатів чемпіонату та першості  району з футболу станом на 09.09. 2018 року