Лист-відповідь громади села Степангорода

( 3 Votes )

Відкритий лист-відповідь громади села Степангорода на вміщену в газеті «Володимирецький вісник» статтю «Чекали обласного поліціянта, а приїхав заступник»

Стаття «Чекали обласного поліціянта, а приїхав заступник», яку записала кореспондент нашої районної газети Галина Тєтєнєва, викликала в багатьох степангородців велике обурення.

У сторонньої людини, яка нічого не знає про реалії життя степангородців, після прочитання цієї статті в уяві про наше село зразу постає такий собі образ «бандитського Петербурга» – села, в якому, як записано Галиною Тєтєнєвою зі слів депутата районної ради Миколи Волчецького, панує «безкарність і недодержання Закону».

Тож запрошуємо Вас, неупереджених читачів «Володимирецького вісника», проаналізувати разом з нами факти, викладені в статті, що мали б свідчити, на думку владних осіб, про небажання степангородців «спочатку самим навчитися жити в правовому колі, а потім вимагати того від інших і зокрема від влади».

 І почати хотілося б із дитячого садочка, збудованого свого часу в селі на 90% і, як стверджують чиновники різних рангів, розібраного по хатах степангородцями. Так ось запитайте у людей: хто зняв шифер із садочка на покрівлю хліва своєму родичеві, хто заплатив зарплату робітникам радгоспу меблями із садочка, де поділася водонапірна башня, куди вивозилася цегла з готових стін, де поділися бетонні плити? І тоді ви зрозумієте, що простим працівникам радгоспу від того садочка залишилася тільки дірка від бублика і фарисейські звинувачення в розкраданні народного добра. Навіть не дали взяти цегли на побудову стіни у клас і ремонту аварійної груби у школі.

А коли вчителі школи написали відкритого листа у «Володимирецький вісник» із питанням «Хто нищить садочок» (так порадив їм Петро Вакуліч, щоб добивалися правди правовими методами), то його в газеті не надрукували. Тоді директор школи (як депутат) зачитала його на засіданні райради, після чого, буквально наступного дня, її наполегливо попросили написати заяву про звільнення.

 Наступний «злочин» «на совісті степангородців» зруйнована вишка «Київстару». Так ось, вишка «Київстару» і зараз красується в центрі нашого села. І ніхто її навіть не пробував руйнувати, а повалена була вишка МТС страшною бурею, яка того дня знесла багато дахів і навіть кілька будівель селян. А ось хто дав дозвіл на встановлення двох вишок на радгоспній землі і чи потрібні вони селу? А кому дісталися гроші за землю під вишки? Питання і нині відкриті.

 Далі – питання пилорам і вирубаного лісу. На даний час у селі працює дві (а не 23, як написано в статті) пилорами. Дійсно, вирубаного лісу чимало. Але чи хто може порахувати, скільки грошей за той ліс осіло у кишенях владних чиновників? Чому представники податкової інспекції, коли в селі працювало багато пилорам, не прикрили свого часу жодної? Пилорама не маленька скринька, її здаля видно. Приїдуть представники певних органів, проїдуться по пилорамам і поїдуть собі тихенько назад. То чого вони приїжджали? Думаємо, висновок може зробити кожен вдумливий читач. А ліс, хоч і поріділий, є. Цьому підтвердженням є тонни ягід, які степангородці заготовили і здали цього року. І нові насадження ростуть, які навіть школярі допомагають садити.

Наступний злочин – 20 працюючих помп. Так, це злочин, та й не 20 їх, мабуть, є. Але аналогічний злочин можна інкримінувати не тільки жителям села Степангорода, а й багатьом мешканцям Володиреччини. Про бурштин із Володимирця навіть згадувалося в телевізійному інтерв’ю із Гданська (Польща) – світової бурштинової столиці. Тут одне питання: чому влада за стільки років не спромоглася перенести це питання із злочинної площини у правову, як це зроблено у тій же Польщі? Чому не перетворила добуток сонячного каменя у вагому частину наповнення державної казни, в тому числі і місцевого бюджету? І відповідь напрошується сама собою: не потрібно це можновладцям, закриється одна із статей їхнього незаконного збагачення.

 Зачепили за живе нас і рядки статті про те, які степангородці невдячні люди. Це стосується того, що голова РДА Володимир Хоружий та голова райради Василь Ковенько «побували в рівненських кабінетах з десяток разів. «Вибили» до 700 тисяч гривень з обласного бюджету». Так, це правда, ми їм вдячні за це. Але чи це не прямий їхній службовий обовязок?

Чи селяни чекають подяк за те, що орють, сіють, вирощують худобу? Просто виконують своє призначення на землі. А чиновники різних рангів повинні потурбуватися про те, щоб діти хліборобів навчалися в нормальних умовах, а не в аварійному, давно тісному приміщенні, якою є степангородська школа. А ви знаєте, скільки разів оббивали владні пороги представники нашої громади, скільки обіцянок «навішали на їхні вуха» високопосадовці? За кожною недотриманою обіцянкою – виправдання: то не я казав, то мій попередник.

На нашу думку, сідаєш у владне крісло поцікався, що обіцяно людям до тебе, чи справишся ти з тим. А ні – то й не берись, відмовся від запропонованої посади. А то наобіцяють в одному місці – пересядуть у інше крісло. І так по колу. Саме ці обіцянки, яких, як ми зрозуміли за кілька років боротьби за нову школу, ніхто і не збирається дотримуватися, неможливість добитися чогось нормальними цивілізованими методами, страх за життя своїх дітей заставили степангородців не пустити дітей у школу й перекрити міжнародну трасу.

І, мабуть, ще будемо шукати якихось подібних методів, щоб збудувати школу, бо сидіти і терпляче чекати виконання наобіцяного нам, поки більше 500 наших діток гроблять своє здоров’я у непридатному для навчання приміщенні, ми не будемо. І якщо турбота про своїх дітей це злочин, то що ж тоді законність у нашій державі?

І не треба робити із степангородців монстрів, що пруть напролом. Судячи із тих коштів, що знаходять у кабінетах, підвалах, банках маленької частки заарештованих високопоставлених злочинців, гроші у влади є. Тільки треба час від часу нагадувати їм, що вони – слуги народу, а не народ – сировина для їхнього збагачення. І про рибу, що гниє з голови, не забувати.

А Вас, шановні читачі, якщо надрукують цього листа, просимо підтримати нашу сільську громаду, яка відчайдушно бореться за світле майбутнє своїх діток.

Громада села Степангород

 

 

Коментарі   

 
-10 # Гість 30.09.2016, 14:56
Громада як кажуть -дозріла.,але запізно.Законни й чи не законний перерозподіл валового продукту по Степангороду свідчить про цілковиту байдужість громади-з принципу пока не припиче.А також відношення до людей які живуть в селах-с е ля нє,або аг ра рі ї.Тупа політика до села в виробництві с.г. продукції веде до того.,що масово люди живучи в селі не мають за рахунок виробництва с.г. продукції заробити собі на життя.Звичайно, інші види діяльності на селі узурповані і громаді вони не служать. ;-) ;-) ;-) РС,-громада як і особистість в даних умовах повинна надіятись на себе,і від себе відскакувати та впливати на ситуацію.
Відповісти
 
 
+15 # Гість 30.09.2016, 15:02
Майстерно відбиваються.Ал е чомусь не на московській мові як писали скаргу років два тому.
Відповісти
 
 
+58 # гість 30.09.2016, 21:30
Як гарно написано!!!!Пил орами у Вас залишилось дві,бо різати не має що,а ті дві забезпечуються з Зарічнянського району!!!Від кого селяни повинні чекати подяки за орання-сіяння своєї землі?Можете і не сіяти-орати,якщ о пеньки від лісу їстівними стали!!! Де поділась вишка яка впала за вашими словами від буревію?І дитячий садочок приїхав мабуть і розібрав Хоружий з Вакулічем?
Відповісти
 
 
+37 # Гість 30.09.2016, 22:00
Степанградці, ви як були так і залишетесь диким селом, так як і Воронки!!! Все вимагаєте, проте нічого не даєте. Я платник податків чому маю працювати і сплачувати в державу, щоб вам щось дали, якщо у вас майже ніхто не працює. Село штунд, які все щось хочуть, але не хочуть працювати!!! Легше всього кричати як мала дитинка - ДАЙ!!!! А ви заслужіть (платіть податки), а то скоро петицію будуть писати, щоб вам крематорій там побудували на два села!
Відповісти
 
 
+76 # DoniBrasko 30.09.2016, 22:46
Йой-йой, скоро степангородці почнуть писати, що в районі їх права "ущемляють"... принижують їхню гідність і т.д. Садочки і школи вони захотіли... а з чиєї кишені вам їх будувати, якщо ви не працюєте?
Відповісти
 
 
+59 # Ангел 01.10.2016, 13:48
Ось і ще один регіон якого "Не чує влада". Погана українська влада - від'єднуйтесь, створюйте СНР. Живіть на свої податки. Бо ми ж невдячні, Ви нас годуєте, а ми Вам не дякуємо. Початок пісні ми всі знаємо, кінець тільки спостерігаємо. А Ваше майбутнє в ваших руках.
Відповісти
 
 
+51 # гість 01.10.2016, 16:45
Читачі Вас не підтримують,бо Ви всі майже поголовно є дикуни!!!За світле майбутнє своїх діток працюють,а не морди бють один одному!!!
Відповісти
 
 
+33 # Гiсть 01.10.2016, 22:40
Відповідь степангородців у стилі: "Самі злодії".
Відповісти
 
 
+45 # Dr.Haus 03.10.2016, 09:53
Лист-виправданн я,лише підтвержує не дуже гарну репутацію степангородців. Весь світ навколо їм щось винен,але вони навпаки нічого і нікому!Та і по великому рахунку,на мою думку нова школа вам потрібна не для навчання діточок,(хоча такими гаслами ви прикриваєтесь)а для задоволення власних амбіцій,або інших меркантильних цілей(хай знають хто ми такі).Може хто знає статистику по результатам ЗНО та відсотку зарахованих абітурієнтів на державні місця до ВНЗ, із с.Степангород,о прилюдніть будь-ласка.А на рахунок бурштину ви "шановні"на Володимирець не кивайте,тому,що будівельні бригади із м.Березне там по мільйону гривень за літо не заробляють!!!Р. S.Мобільний звязок вашому селу мабуть дійсно таки не порібен :lol: :lol: :lol:
Відповісти
 
 
+47 # Ангел 03.10.2016, 10:23
Степангородська школа показала найгірші результати в районі за підсумками ЗНО. З української мови - 50% не подолали бар'єр, з математики - 57% не подолали бар'єр, з історії - 54% не подолали бар'єр. Питання до Степангородців - для чого Вам школа? Ваші ж діти її не відвідують. Бо ж якби відвідували - то б хоч би бар'єр долали б. А так більша половина не засвоїла найнижчого рівня знань.
Відповісти
 
 
+49 # Dr.Haus 03.10.2016, 11:01
Дякую за оперативну інформацію!Тепе р все стало на свої місця.Батьки цих дітей навіть і не думають про належну освіту для них.А способом заробляння грошей є народження дітей,та соціальна допомога від тієї ж ненависної держави,яка нічого не дає.
Відповісти
 
 
+29 # гість 03.10.2016, 12:58
Чому коли село штундівське,то одні проблеми?Все Вам мало і все вам дай на шару!!!Хто прагне до пізнання науки,тому не завадять ніякі перепони!!! І професіоналізм стьопградських вчителів викликає розчарування,Ви вже два покоління виховали повних дегенератів,Ваш е відношення до всього ,що вас оточує, викликає огиду!!!!Дивляч ись на статистику ЗНО, кожен другий селюк не засвоїв найнижчого рівня знань,другим словом половина дибилів!!!Навіщ о школа , а не спецшкола зрозуміти не можу?
Відповісти
 
 
+10 # Ангел 03.10.2016, 14:26
Ви не дуже там про "селюків" розказуйте. :lol: Володимирчани теж не всі далеко відійшли. Наприклад в Володимирецьком у НВК - 45% відсотків випускників теж не подолали бар'єр. Тут скоріше питання до пані Сакової - чому наш район пасе задніх в Україні.
Відповісти
 
 
+22 # Гість 03.10.2016, 18:36
Не в Сакової потрібно питати, а в батьків та самих дітей. Більшість "учнів" до школи ходять лише штани протирати і що б не розказував вчитель, їм на це начхати.Введіть якість штрафи за неуспішність і побачите результат, а то скоро ці штунди і "Бога за бороду візьмуть".
Відповісти
 
 
-6 # Ангел 04.10.2016, 08:38
Гарна позиція. Вчителі ні до чого, відділ освіти ні до чого, соціальні служби ні до чого, адміністрація ні до чого. То давайте закриємо школи і нехай батьки самі вчать. Та от біда, коли закриємо школи, то і Відділ освіти стане ні до чого.
Відповісти
 
 
+27 # Василь 03.10.2016, 20:39
Хто копає, тому не до навчання. Одні копають, інші на них дивляться. Ось і результати.
Відповісти
 
 
+6 # гість 03.10.2016, 23:50
При чому тут Володимирець?Мо ва йде про Степангород! І Сакова в голову нікому не добавить,якщо там від народження немає нічого!!!
Відповісти
 
 
+28 # Ангел 04.10.2016, 07:34
Та взагалі то ми тут обговорюємо, на прикладі Степангорода, ситуацію в країні. Податки не платимо - а вимагаємо соціальні блага. Ви кажето до чого Сакова до низьких знань? Я я чомусь думав, що функції відділу освіти забезпечувати високий рівень знань в учнів та дбати про належну кваліфікацію вчителів.
А ви знаєте, що Рівненська обл. входить в 3 аутсайдерів зі здачі ЗНО? А Володимирецький р-н найгірший в області?
Подивіться результати ЗНО з укр.мови. Подивіться скільки відсотків не отримали найнижчого допустимого рівня знань - Великожолудська - 52%, Великотелковиць ка - 46%, Володимирецький НВК - 45%, Любахівська - 50%, Мульчицька - 45%, Новаківська - 40%, Ромейківська - 45%, Степангородська - 50%.
Взагалі більш менш норма коли не здає 20%. Так от такі результати показали лише 11 шкіл з 29 шкіл району. Постає питання - для чого ми фінансуємо всі ці 11 річні школи, якщо діти не відвідують школи. Для чого викидати гроші на вітер? Або робіть ці школи дев'ятирічними, або заставляйте учнів ходити в школи та піднімайте кваліфікаційний рівень вчителів.
Відповісти
 
 
+18 # Гiсть 04.10.2016, 10:15
Давайте проаналізуєм по школах, чому такий низький показник з Укр мови?

180-200 балів (найкращі показники)
Каноничі - 33,33
Заболоття - 22,22
Колегіум - 16,28
Рафаліка 14,29
Володимирецька №1 12,55

Не подолали (найгірші показники)
Великий Жолудськ - 52,63
Степангород - 50
Любахи - 50
Великі Телковичі - 46,67
Ромейки 45,83
Володимирецький НВК -45,45
Мульчиці 45,45
Новаки - 40
і ще 9 шкіл від 25 до 40%

якщо в першому випадку - це ЗАСЛУГА ВЧИТЕЛІВ!!!
то в другому - ВІДПОВІДАЛЬНІСТ Ь ДИРЕКТОРІВ!!!
тому, що лише НЕ ВІДВІДУЮЧИ ЗАКЛАД можна написати на "неуд"
багато директорів ЗАКРИВАЮТЬ ОЧІ НА НЕВІДВІДУВАНІСТ Ь
тому Сакова має вияснити ПРИЧИНИ і СПОСОБИ ЇХ ПОДОЛАННЯ!
Відповісти
 
 
-4 # Pepko 04.10.2016, 20:02
Цікаві результати в Каноничах, де Сакова якраз недавно була директором.
Відповісти
 
 
+18 # Гість 03.10.2016, 19:14
Не вміщаються учні в одну зміну, однозначно треба добудовувати
А у мене питання до Cтепангородців і директорів однойменної школи сьогоднішніх і минулих.
Чому в інших школах приміщення старіше, а виглядає краще і не в аварійному стані......
І якби воно добре збереглося, то прийшлося б тільки добудувати школу, а не будувати нову. Це зовсім велика різниця, чи можна старе приміщення поремонтувати і корпус побудувати
ПС. З якого року чесно приміщення в Степангородські й ЗОШ
Відповісти
 
 
+5 # Ангел 04.10.2016, 08:28
У 1967 році.
Відповісти
 
 
-21 # Гість 04.10.2016, 12:13
Освіту всю потрібно реально реформувати. Совєтскій метод застарів. Реалії нашого життя вимагають іншого підходу до всіх сфер в галузі освіти. А міняти не дають старі пер....дуни, яким і так добре по-старому (бо по новому потрібно самим навчитися. А їм облом)
Вибачте мені мій "французький".
А Саковій що? Тут аналізуй, не аналізуй - всеодно получиш те, що маємо і способу подолання того негативу вона не підбере аж ніяк. Не їй це вирішувати. Так, звичайно, щось підлатати, посварити пальчиком вона може. Кричати у верхах про долю освіти теж може. Але чи почують? А Наталя Валеріївна сильна і прогресивна, на скільки ми її знаємо. Так що не намагайтеся її "вколоти". Тим більше їй від наших і ваших "приколів" ні холодно, ні душно.
Відповісти
 
 
+11 # Ангел 04.10.2016, 21:21
Реформувати освіту потрібно. Перш за все потрібно ввести ЗНО після 9 класу і право навчатись в 10-11 класі діти повинні заробити. Тоді б ми побачили скільки шкіл залишать собі статус одинадцятирічки і збережуть роботу своїм вчителям.
Відповісти
 
 
+4 # Гість 04.10.2016, 12:53
Якби трохи пенсіонерів мітлою з школи вимести, то може якість знань краща була б. А то пенсіонери позаймали місця, молодим спеціалістам немає де робити, да діти вже не слухають тих пенсіонерів.
Відповісти
 
 
-5 # Pepko 04.10.2016, 20:06
Дарма мінусуєте. Скільки реально вчителів вищої категорії не впаде в обморок від прохання загуглити статтю в вікіпедії?
Відповісти
 
 
+12 # Ангел 04.10.2016, 21:13
Ви дивились коли-небудь з якими результатами ЗНО поступають у педагогічні вузи? Особисто я коли дивлюсь на списки зарахованих в вузи більше переживаю чи зможуть студенти фізмата вирішити задачу за 5 клас самостійно, а не загуглити розв'язування в інтернеті.
Відповісти
 
 
+9 # Ангел 05.10.2016, 08:53
Ось скриншот з абітпошуку результата зарахованих на факультет фізика в Рівненському гуманітарному університеті. Так от, не один студент не получив 10 балів на ЗНО. Лише двоє отримали "8". Походу коли прийдуть на роботу в школу будуть все гуглити, бо самі нічого розв'язати не зможуть.www.ex.ua/917403774495
Відповісти
 
 
+28 # Гість 04.10.2016, 18:47
А сьогодні Степангородські ВАРВАРИ кагалом в 30 чоловік на 6 тракторах почитавши,хто вмії,оду їм законопослушним поїхали нищити навколишній ліс сусіднього лісництва.Мабут ь це подяка за те що зрушилось питання будівництва школи.А може потрібно громаді району поставити зустрічну вимогу.Доки не зупиняться мотопомпи і не замовкнуть бензопили ніякого будівництва.Акт ивісти,що блокували трасу ВПЕРЕД.
Відповісти
 
 
-4 # Flover 04.10.2016, 19:11
Зробити середню освіту обов*язковою, а починаючи з 5, або хоча б 7 класу платною. Тоді відповідальніст ь буде вищою
Відповісти
 
 
+6 # Ангел 04.10.2016, 21:17
Середня освіта в нас в державі на даний час обов'язкова. Якщо зробити освіту з 5класу платною (безкоштовною вона і сьогодні не є), то всі хто не копає бурштин перестануть кормити дітей, а на голодний шлунок не дуже навчання засвоюється, а діти бурштинщиків як не вчились, так і не будуть вчитись.
Відповісти
 
 
-9 # Siegfried 05.10.2016, 09:15
І так, і ні. Хоча у Ваших словах є раціональне зерно.
В дійсності плати за навчання у нас немає, але батьківські внески є, і не лише грошові. Видать не може нинішня школа без цього.
Чому низький показник ЗНО? Бо не вчаться, вчителів не слухають, батьків не слухають, перспективи на майбутнє не бачать. Люди малограмотні по шкільним-ПТУ ВПУшним міркам мають круті бізнеси, а тричі дипломовані виживають як можуть і стоять в чергах за субсидіями. То навіщо вчитися, гнатися за червоними дипломами і золотими-срібни ми медалЯми?
Правду там хтось сказав, що Сакова тут ні до чого. Хіба що введе на мєсному уровні РІЗОЧКИ як у давнину у сільській школі з п'яним вчителем-дяком- гульвісою.
Відповісти
 
 
+13 # Ангел 05.10.2016, 09:28
Мабуть у Вас нема дітей, раз ви думаєте, що витрати на школу заключаються лише в благодійних внесках. Так от одинока мати яка отримує заробітну плату 2000грн. вже не отримає ні соціальної допомоги, ні допомоги одинокій матері, ні субсидій.
А тепер ра[ЦЕНЗУРА]те витрати - шкільна форма на рік - сама дешева 1500 за комплект.
Спортивна форма - 300
Кеди - 200
Зошити - самий дешевий 2грн. - а скільки їх потрібно?
Рюкзак - 300грн.
А тепер підручники - англійська лише 400 грн., а добавте те, що в деяких класах не видали по 6 книжок - це ще 600грн і разом тисяча.
Щоб дитина не розгубилась на ЗНО, то повинна з малку приймати участь в Кенгуру, Колоску, Гринвічу - а це все додаткові гроші.
То давайте введемо плату за навчання. Нехай вже бідні заберуть документи зі школи, нема чого бідоті освіту отримати.
Відповісти
 
 
+1 # Гість 07.10.2016, 12:44
Мабуть ви тут одні єдині - хто своєю головою думає.
Іншим - аби тільки когось очорнити. Цікаво, чи від цього їм легшає?
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 169 гостей на сайті